NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 112 113 114 115 116 »
ATS - przykład polskiego obozu pracy, Ats - obóz pracy i wyzysk...
Posty: 93
Dołączył: 24 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 10:21  
Cytuj
Również prosiłbym o kontakt e-mail z działem kadr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 10:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 3 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 10:23  
Cytuj
Production
UNIWHEELS Production (Poland) Sp. z o.o.
Ul. Ignacego Mościckiego 2
37-450 Stawola Wola
Poland

Tel.: +48 (0) 15 / 8 78 25 - 01
Fax: +48 (0) 15 / 8 78 25 - 09
Web: http://www.uniwheels.com/uwg/index.php?option=com_content&view=article&id=106&Itemid=267&lang=en

i tam sie pytać .... o nr. telefonu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 23 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2012r. 15:50  
Cytuj
piszecie i piszecie na to ats a JAK TRWOGA TO DO BOGA! milej pracy nowym pracownikom ats tylko pozniej nie wypisujcie ze to totalny oboz pracy smiech2smiech2smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 23 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2012r. 20:25  
Cytuj
ZWOLNIENIA W ATS ,POSTÓJ W KWIETNIU TYDZIEN ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 4 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2012r. 11:05  
Cytuj
Ale głupoty piszesz i wprowadzasz ludzi w błąd!! żadnych zwolnień nie ma co najwyżej nie przedłużą umów tym co są na próbnym i się nie nadają! (jaki ma sens dostawianie nowych maszyn i zwalnianie ludzi??)
a co do postoju to może będzie może nie....
wiec jak tam nie pracujesz to lepiej sie nie wypowiadaj!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2012r. 10:48  
Cytuj
doszły mnie słuchy że w ATS zaczyna się robić lipa....prawdopodobnie 160 osób na wylocie od kwietnia !! powtórka z 2009 roku :/??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 4 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Marz 2012r. 10:41  
Cytuj
to umyj uszy bo zle słyszałeś

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 12 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2012r. 08:03  
Cytuj
Jest dobrze ze az za dobrze...
A to wygananie na przymusowe kilkudniowe urlopy,to niby czego zwiastun jest.
Wiekszy spadek zatrudnien.
marek a ty z kadr jestes ze taki pewny jestes czy hejtujesz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2012r. 11:36  
Cytuj
Witam mam pytanie które pewnie bylo poruszane a mianowice ile mozna zarobic po okresie probnym na reke w uniwelschu? Jeszcze jedno jak wygladaja te premie co pol roku, tylko niech pisze ktos naprawde jak jest bez owijania w bawelne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2012r. 17:02  
Cytuj
Jest tak.
Stawka jest coś około 1500 1600 zł brutto - jakoś tak, dokładnie nie wiem, zależy pewnie od wykształcenia, stażu pracy itd.
Do każdej wypłaty masz 4 premie: motywacyjna 15% podstawy, regulaminowa 15% podstawy, ilość , jakość (ilość i jakość jest zależna i zmienna w każdym miesiącu i są inne na różnych działach). Może być w sumie za ilość i jakość chyba od 450 do 600, a może być też 0 :-) wiadomo.
I nie jest zadnym ats obozem jezyk poprostu niektórzy się tam nie nadają jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2012r. 20:18  
Cytuj
te premie podstawowe to sa od tej stawki dajmy na to 1600 brutto? czyli razem 30 % a ta za ilosc i jakosc tez brutto podales kolego czy na raczke?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2012r. 21:48  
Cytuj
wszystko jest brutto.
Zapomniałem dodac jeszcze że 2 razy do roku jest nagroda za obecność.
Za pierwsze pół roku 600 brutto i za drugie pół roku 600 brutto. Dodatkowo jeżeli nie chorowało sie cały rok to za cały rok jest bonus, tylko nie pamiętam a nie chce mi się na kwitkach szukać czy dodatkowo 600zł czy zaokrąglają w sumie do 1000. Sumując w lipcu za niechorowanie od stycznia do czerwca dostajesz 600. Jeżeli dodatkowo nie chorowałeś od lipca do grudnia to w styczniu dostajesz 1000 czy 1200, nie pamietam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2012r. 14:42  
Cytuj
Kolego Fox to po tych premiach wszystkich w danym miesiacu nawet 2000 na raczke nie da sie tam u Was zarobic ? a twierdzilem ze wczesniej ze ze 2 z malym haczykiem mozna wziac?????? mowie o kasie na reke.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2012r. 20:02  
Cytuj
Wszystko zależy od tego jaki dział, jakie stanowisko i jaka stawka. System 4 brygadowy tak jak na odlewni, obróbkach cieplnej mech. i ręcznej, UR, czy np 3 zmianowy od pon do pt. jak na lakierni, pakowni.
Wiem że w dzisiejszych czasach 2 tys na reke "d..y nie urywa" :-) no ale jest jak jest.
Jak jesteś zainteresowany to pytaj or razu na rozmowie jaka będzie Twoja stawka podstawowa na okresie próbnym a jaka po nim - to jest ważne. Bo na próbnym masz większą stawkę ale nie masz premii. Po przedłużeniu umowy zmniejszają Ci stawkę ( z tego co słyszałem są wyjątki) i dodają premie. Wychodzi więc prawie na to samo.

A możesz mi podać jakiś zakład w stw gdzie normalny szary pracownik produkcyjny zarabia ponad 2 tyś na starcie ? bez nadgodzin itd.

Ja bynajmniej o takim nie słyszałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2012r. 21:23  
Cytuj
Nazywa sie to "własna (szemrana) dzialalnosc" umiech Z tymi zarobkami to torche pomotałeś bo jak mnie przyjmowali mowa byla o 1600 brutto bez dodatkow , a po okresie probnym bodajze 2100 czy 2200 ( wychodzilo 1900 na reke + ewentualne dodatki czy premie)Tak mi mowil pan Pie.....a tyle ze to bylo rok temu - teraz to nie wiem co sie tam dzieje :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2012r. 09:44  
Cytuj
CYTAT

A możesz mi podać jakiś zakład w stw gdzie normalny szary pracownik produkcyjny zarabia ponad 2 tyś na starcie ? bez nadgodzin itd.

Ja bynajmniej o takim nie słyszałem.


Witam, wychodzi właśnie szacunek pracodawcy do pracownika gdzie ten drugi jest najważniejszy w całym tym procesie, nie kierownik, nie dyrektor a pracownik bo nikt za niego nie zarobi dla zakłądu pieniędzy!Kolego drogi są zakłady 2 produkcyjne działające tylko systemie 4ro brygadowym gdzie pracownik bez nadgodzin po okresie próbnym zarobi ponad 2000 zł netto i uwież nie narobi się jak w stalszmicie, uświadomię Ci również że te dwa zakłady o której wyżej mowa liczą się z tym że to właśnie pracownik fizyczny jest nwjważniejszy! nazw oczywiście nie podam z wiadomych przyczyn! pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 5 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2012r. 11:55  
Cytuj
Czy sa jakies przyjecia do ATSu na ta chwile ?? prosze o odpowiedz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2012r. 12:24  
Cytuj
Najważniejsza jest myśl ! To od niej wszystko się zaczyna i to ona jest gwarantem rozwoju i sukcesu firmy.
Pracownik fizyczny (tzn. robol) jest tylko elementem wykonawczym. Robi to co mu ten myślący zada. Robola można zastąpić ROBOTEM. Myśli, pomysłu nie zastąpi NIC !

Jeśli nie ten prezes, dyrektor, inżynier, to robol nie miał by co wykonywać. A brak nowych pomysłów, rynków zbytu szybko by wykończyło firmę.

To nie robol projektuje nową felgę, to nie robol opracowuje nową koncepcje jakościową stopu, to nie robol doskonali technologię wykonania, to nie robol sprzedaje ... Robol tylko robi - to co ktoś mu zada. Coraz częściej zadania roboli przejmują maszyny, roboty. Szybciej, taniej, dokładniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 9 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2012r. 16:06  
Cytuj
A Wy dalej siedzcie i czekajcie na posadke za 3 tysiace na reke umiech zycze powodzenia tym wybrednym udawanym wykształciuchom umiech haha ;) zal mi Was... nie znajdujecie nic w tej zadowalającej Was stawce wiec czepiacie się czego padnie bo takie jest zycie w Polsce, ludzie czepiaja sie byle czego by tylko miec na chleb i na utrzymanie rodziny.Takie sa realia.. nikt nie patrzy teraz za praca w swoim zawodzie bo ta granicy z cudem.

Nie ma nic dobrego w wojnie, z wyjątkiem jej końca - Abraham Lincoln.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2012r. 16:23  
Cytuj
Trzeba być uniwersalnym, mieć szerokie horyzonty. Nie nastawiać się "na pracę w swoim zawodzie".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 12 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2012r. 16:31  
Cytuj
Tylko ze w tej firmie to jest tak ,ze jak brygadzista cos schrzani to zwala wine na robola,podobnie jak donosi na swojego podwladnego czego sam bylem swiatkiem na jednym z zebran.
Czysta wspolpraca,cos pieknegook

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2012r. 22:50  
Cytuj
CYTAT
Najważniejsza jest myśl ! To od niej wszystko się zaczyna i to ona jest gwarantem rozwoju i sukcesu firmy.
Pracownik fizyczny (tzn. robol) jest tylko elementem wykonawczym. Robi to co mu ten myślący zada. Robola można zastąpić ROBOTEM. Myśli, pomysłu nie zastąpi NIC !

Jeśli nie ten prezes, dyrektor, inżynier, to robol nie miał by co wykonywać. A brak nowych pomysłów, rynków zbytu szybko by wykończyło firmę.

To nie robol projektuje nową felgę, to nie robol opracowuje nową koncepcje jakościową stopu, to nie robol doskonali technologię wykonania, to nie robol sprzedaje ... Robol tylko robi - to co ktoś mu zada. Coraz częściej zadania roboli przejmują maszyny, roboty. Szybciej, taniej, dokładniej.


wracając do słowa myśl, technolog, dyrektor itp. to w Atsie geniuszy nie ma! Robot się spierd... a święte krowy mają problem z naprawieniem, pamiętam przykład jak to kadre mędrców atsu wzięto w zamiankę na pare godzin a to na odlewnie, obróbkę mechaniczną itd. domyślcie się jak szła produkcja, czy na drugi dzień wszyscy byli w pracy? niby prosta rzecz którą wykonuje robol a mędrzec nie umie, nie daje rady? ! jakby nie Ci ludzie co za marny grosz zapierd... aluminiowe królestwo poszłoby w niepamięć!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2012r. 23:11  
Cytuj
CYTAT
Najważniejsza jest myśl ! To od niej wszystko się zaczyna i to ona jest gwarantem rozwoju i sukcesu firmy.
Pracownik fizyczny (tzn. robol) jest tylko elementem wykonawczym. Robi to co mu ten myślący zada. Robola można zastąpić ROBOTEM. Myśli, pomysłu nie zastąpi NIC !

Jeśli nie ten prezes, dyrektor, inżynier, to robol nie miał by co wykonywać. A brak nowych pomysłów, rynków zbytu szybko by wykończyło firmę.

To nie robol projektuje nową felgę, to nie robol opracowuje nową koncepcje jakościową stopu, to nie robol doskonali technologię wykonania, to nie robol sprzedaje ... Robol tylko robi - to co ktoś mu zada. Coraz częściej zadania roboli przejmują maszyny, roboty. Szybciej, taniej, dokładniej.



Zapamietaj sobie że maszyna jeszcze nie zastapiła w pełni człowieka, przykładem niech będzie prosta czyność rozłupywania kokosa - człowiek + naostrzony pal. Dlaczego maszyna nie zastapi go w tak prostej czynosci ? bo człowiek jest wydajniejszy. Więc gdy by nie ten robol, trzeba by ograniczyć produkcje i zwiekszyć jej koszta.

Gdy by nie robol, to nie miał by kto robić, więc dyrektor bez robola jest jak ... i tak tego nie rozumiesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2012r. 01:01  
Cytuj
CYTAT
Zapamietaj sobie że maszyna jeszcze nie zastapiła w pełni człowieka, przykładem niech będzie prosta czyność rozłupywania kokosa - człowiek + naostrzony pal


No proszę Cie ...
A wyobrażasz sobie ręczne drylowanie wiśni w zakładzie przetwórstwa tychże wiśni ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2012r. 07:56  
Cytuj
CYTAT
No proszę Cie ...
A wyobrażasz sobie ręczne drylowanie wiśni w zakładzie przetwórstwa tychże wiśni ?



Być może w drylowaniu wiśni tak ale już w rozłupywaniu kokosa nie. Maszyna nie zastąpi w pełni człowieka, może zastąić prace kilkudziesięciu osób ale ktoś ją musi włączyć, zaprogramować itd. i raczej nie będzie to druga maszyna umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 112 113 114 115 116 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »