NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Czy Polakom wkrótce zajrzy w oczy głód?,
~~Zosia
ff
Wysłany: 20 Kwie 2008r. 12:16  
Cytuj
Gazeta Finansowa/18.04.2008 Polscy emeryci patrzą z przerażeniem na lawinowe podwyżki cen regulowanych, zwłaszcza energii elektrycznej (o kolejne 20 proc.), gazu (o blisko 15 proc.) i cen żywności, które wzrosną być może o 15-20 proc.
Świat nie uporał się jeszcze z kryzysem bankowym, który kosztował już blisko 900 mld dolarów, a już rozpoczyna się następny związany z szalejącymi cenami żywności.
Dotknie również Polski i Polaków, choć produkujemy dużo żywności. Nic dziwnego – inflacja w krajach strefy euro jest najwyższa od 16 lat. W Polsce jej poziom zaskoczy analityków i członków Rady Polityki Pieniężnej. Nie wykluczone, że osiągnie ona poziom 5,5 – 6 proc., a nasi wybitni fachowcy z RPP przewidywali ją maksymalnie na poziomie 3,5 proc. Ceny żywności rosną w zawrotnym tempie z powodu rosnącej liczby ludności (jest nas już ponad 8 mld), coraz większych potrzeb żywnościowych Chin i Indii, spekulacji giełdowych na rynkach surowcowych oraz z powodu produkcji biopaliw, które odpowiadają za 30-70 proc. podwyżek cen żywności. Śmierć i głód uderzy w kraje biedne, które już dziś głodują, ale dotknie też krajów rozwijających się, o dużej populacji emerytów, nisko uposażonych, a takich mamy głównie w Polsce. http://bizne(...)asa.html

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2008r. 12:16  
Cytuj

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 20 Kwie 2008r. 14:52  
Cytuj
Trzeba więcej areałów przeznaczać na biopaliwa, bo tak chcą ekoterroryści. Trzeba zamykać elektrownie węglowe, atomowe, i wiatrowe, bo też tego chcą ekoterroryści. Ktoś się zapewne zdziwi, czemu wiatrowe? Ekoterroryści twierdzą, że poprzez obracanie się skrzydeł wpływają na pogrzanie lokalnej pogody i wytwarzanie sztucznego wiatru oraz zabijają ptaki.
Ja mam pomysł, wróćmy do jaskiń. Wtedy ekoterroryści będą zadowoleni.

 
 
 
 
~~Grzechotnik
ff
Wysłany: 20 Kwie 2008r. 17:08  
Cytuj
terrorysta ze mnie żaden ale przyznam że z chęcią cofnąłbym się kilkadziesiąt lat wstecz.... zrobiłbym sobie przed domem mały wiatrak z prądnicą... paliwo robiłbym z buraków... i wiódł spokojne życie ... a każdego kto przyjdzie na mój teren najzwyczajniej w świecie odstrzelał ... umiech dziki zachód hehe ...

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 21 Kwie 2008r. 08:18  
Cytuj
Emerytury zmaleją nawet o połowę
Tragiczna informacja dla milionów Polaków, którzy przejdą na emeryturę

Cieszysz się, że dzięki odkładaniu pieniędzy w otwartych funduszach emerytalnych twoja emerytura będzie wyższa? Nic z tego! Przyszli emeryci mogą dostawać nawet 40 procent mniej od głodowych świadczeń wypłacanych teraz przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wszystko wskazuje na to, że na reformie zyskały tylko fundusze emerytalne.
- Niestety, dla mnie to nie jest żadne zaskoczenie. Takie po prostu było założenie wprowadzonej 10 lat temu reformy emerytalnej - mówi Gwiazdowski. - Chodziło w niej o to, by emerytury malały! Próbowaliśmy ostrzegać opinię publiczną przed tym, ale nas nie słuchano. Potem zaczęła się wielka kampania reklamowa otwartych funduszy, z której wynikało, że emerytury będą wyższe. Ale od początku to były bujdy. Obecnie przeciętna emerytura wypłacana z ZUS wynosi ok. 80 procent ostatniej pensji. Zdaniem Gwiazdowskiego, kiedy Polacy zaczną otrzymywać świadczenia z ZUS i OFE, suma ta wyniesie zaledwie 50 procent zarobków. Jeśli ktoś zarabia np. 1500 złotych, dziś otrzymałby ok. 1200 złotych emerytury. W nowym systemie może dostać np. 800 złotych.

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »