NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Katoliku poczytaj, Nauka kościoła a Biblia
~~tropiciel
ff
Wysłany: 21 Lut 2008r. 20:05  
Cytuj
3. Praktyczne wskazówki:

List do Rzymian 10:9: "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził Go z martwych, zbawiony będziesz".

1 List Jana 1:9: "Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości".

a) Jeśli chcesz wyznać Jezusa Chrystusa Swoim Panem i Zbawicielem, możesz to zrobić, uklęknij i pomódl sie na głos (przykładowa modlitwa):

"Panie Jezu, wyznaję że jestem grzesznikiem/na, proszę przebacz moje grzechy i oczyść z nich moje serce. Otwieram Ci drzwi mojego życia i zapraszam Cię jako swego Zbawiciela i Pana. Krew Twoja Panie Jezu oczyszcza mnie z wszelkiego grzechu. Dziękuję, że przebaczyłeś moje grzechy. Proszę o Twoją kontrolę nad moim życiem. Uczyń mnie takim/ą jakim/ą pragniesz abym był/a. Amen".

b) Gdy zgrzeszysz, każdy grzech od razu wyznaj Bogu, a On odpuści Twoje grzechy (przykładowa modlitwa):

"Panie Jezu wyznaję przed Tobą wszystkie swoje grzechy: (wymieniasz), oraz te których nie pamiętam. Ja odpuszczam wszytkim, którzy mnie w jakikolwiek sposób zranili lub skrzywdzili. Proszę Cię oczyść mnie Twoją świętą krwią z moich grzechów. Amen. Dzięki Ci Panie Jezu za oczyszczenie i obmycie mnie z grzechów Twoją świętą Krwią którą przelałeś za mnie na Golgocie! Amen".

On zawsze nam przebaczy i oczyści nas z wszelkiej nieprawości. Następnie staraj się całkowicie odwrócić od grzechu ( pokutuj z grzechu).

c) Ochrzcij się:

Dzieje Apostolskie 2:38: "Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego".

Dzieje Apostolskie 2:37-38: "Gdy to usłyszeli, przejęli się do głębi serca: Cóż mamy czynić, bracia? - zapytali Piotra i pozostałych Apostołów. Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego".

Dzieje Apostolskie: 22:16: "Dlaczego teraz zwlekasz? Ochrzcij się i obmyj z twoich grzechów, wzywając Jego imienia!"

Ewangelia według Marka 16:16: "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony".

List do Rzymian 6:3-11: "Czy nie wiecie, że my wszyscy, ochrzczeni w Chrystusa Jezusa, w śmierć jego zostaliśmy ochrzczeni? Pogrzebani tedy jesteśmy wraz z nim przez chrzest w śmierć, abyśmy jak Chrystus wskrzeszony został z martwych przez chwałę Ojca, tak i my nowe życie prowadzili. Bo jeśli wrośliśmy w podobieństwo jego śmierci, wrośniemy również w podobieństwo jego zmartwychwstania, wiedząc to, że nasz stary człowiek został wespół z nim ukrzyżowany, aby grzeszne ciało zostało unicestwione, byśmy już nadal nie służyli grzechowi; kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu. Jeśli tedy umarliśmy z Chrystusem, wierzymy, że też z nim żyć będziemy, wiedząc, że zmartwychwzbudzony Chrystus już nie umiera, śmierć nad nim już nie panuje. Umarłszy bowiem, dla grzechu raz na zawsze umarł, a żyjąc, żyje dla Boga. Podobnie i wy uważajcie siebie za umarłych dla grzechu, a za żyjących dla Boga w Chrystusie Jezusie, Panu naszym".

d) Czytaj Biblię:

Przypowieści Salomona 4:20-22 "Synu mój, zwróć uwagę na moje słowa; nakłoń ucha do moich mów! Nie spuszczaj ich z oczu, zachowaj je w głębi serca, bo są życiem dla tych, którzy je znajdują, i lekarstwem dla całego ich ciała".

Ewangelia według Mateusza 4:4: "Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych".

Słowo Boże jest pokarmem dla Twojego ducha, jest lekarstwem dla Twojego ciała i duszy.

Naucz się czytać Słowo Boże w połączeniu z modlitwą. Poświęć na to minimum 30 minut dziennie. W trakcie czytania odpowiadaj Panu modlitwą. Ucz się modlić słowami, które czytasz. Raduj się Panem.

Niech Bóg Cię błogosławi!

Źródło:
http://portalwiedzy.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNzYsOCw0MDYzNTU2MCwxMTA0OTMwNDUsNDU1MjE0NCwwLGZvcnVtMDAxLmpz

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2008r. 20:05  
Cytuj

 
 
 
 
~~tropiciel
ff
Wysłany: 21 Lut 2008r. 20:06  
Cytuj
Jeszcze raz, bo źle przekleiło.

Jak myslisz co spotkasz po drugiej stronie kiedy umrzesz?

a) pójdę do nieba (jestem dobrym człowiekiem)
b) pójdę do piekła (jestem złym człowiekiem)
c) pójdę do czyśćca (nie jestem taki/a najgorszy/a)
d) po drugiej stronie nie ma nic (jestem ateistą/ką)

Jesli zaznaczyłbyś/zaznaczyłabyś odpowiedź "a" pozwól, że sprawdzę czy jesteś dobrym człowiekiem. Bóg dał ludziom 10 przykazań, aby ludzie mieli poznanie grzechu, aby mogli sprawdzić na ile są dobrzy, zaczynamy:

1. Czy kiedykolwiek modliłeś/aś się do Marii - matki Chrystusa, do aniołów, do (nie)świętych, do Buddy, Mahometa, czy kogokolwiek innego oprócz Boga JAHWE i Jezusa Chrystusa? Czy kochasz pieniądze, czy jesteś zapatrzony/a w siebie, czy uważasz się za lepszego/ą od innych ludzi? Czy czytasz horoskopy? Stosowałeś/aś kiedyś niekonwencjonalne metody leczenia (np leczenie kolorami, akupunktura, bioenergoterapia itp)? Czy wierzysz w zabobony? Czy wywoływałeś/aś kiedyś duchy zmarłych?

Jeśli odpowiedziałeś/aś chociaż jeden raz TAK - złamałeś/aś 1 przykazanie Boże: "Nie będziesz miał innych bogów obok Mnie"

JESTEŚ ZDRAJCĄ

2. Czy modliłeś/aś się kiedyś do obrazu, do krzyża, do rzeźby, na różańcu? Czy klękałeś/aś przed hostią w kościele? Czy pocałowałeś/aś kiedyś krzyż, obraz, czy rzeźbę? Czy brałeś/aś udział w święcie zmarłych? Czy nosisz talizmany, amulety?

Jeśli odpowiedziałeś/aś chociaż jeden raz TAK - złamałeś/aś 2 przykazanie Boże: "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań"

JESTEŚ BAŁWOCHWALCĄ

3. Czy użyłeś chociaż raz w swoim życiu imienia Boga jako przecinka w zdaniu?

Jeśli odpowiedziałeś/aś TAK - złamałeś/aś 3 przykazanie Boże: "Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy"

JESTEŚ BLUŹNIERCĄ

4. Czwarte przykazanie Boże: Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.

Bez względu na to co oznacza dla Ciebie szabat - wszyscy złamaliśmy to przykazanie.

5. Czy byłeś/aś kiedykolwik nieposłuszny/a rodzicom? Czy źle odnosiłeś/aś się do rodziców? Czy nie szanowałeś/aś swoich rodziców? Czy uderzyłeś/aś kiedyś swoją matkę lub swojego ojca?

Jeśli odpowiedziałeś/aś chociaż jeden raz TAK - złamałeś 5 przykazanie Boże: "Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie"

6. Czy zabiłeś/aś kiedyś kogoś? Nie? A czy wiesz, że dla Boga nie musisz zabić żeby być mordercą? "Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi". Gniewałeś/aś się kiedyś na swojego bliżniego?

Jesli odpowiedziałeś/aś TAK - złamałeś/aś 6 przykazanie Boże: "Nie bedziesz mordował"

JESTEŚ MORDERCĄ...

7. Czy uprawiałeś/aś kiedyś jakikolwiek rodzaj seksu przed małżeństwem/poza małżeństwem? Też nie?! A wiesz że dla Boga nie musisz tego robić, żeby być cudzołoznikiem/cudzołoznicą? "Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa" Jesli patrzyłeś/aś lub myślałeś/aś pożądliwie o mężczyźnie lub kobiecie

JESTEŚ CUDZOŁOŻNIKIEM

8. Czy ukradłeś/aś kiedyś jakąś rzecz która nie należała do Ciebie? Czy ukradłeś/aś czas swojemu pracodawcy siedząc dłużej na przerwie śniadaniowej? Czy dałeś/aś kiedyś łapówkę policjantowi? Czy "obijałeś/aś" się w pracy, zamiast pracować?

Jeśli odpowiedziałeś/aś chociaż jeden raz TAK - złamałeś 8 przykazanie Boże: "Nie będziesz kradł"

JESTEŚ ZŁODZIEJEM

9. Czy okłamałeś/aś kiedyś kogoś?

Jesli tak

JESTEŚ KŁAMCĄ

10. "Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego".

Jeśli zazdrościłeś/aś komuś jakiejś rzeczy, pożądałeś/aś czegokolwiek co nie nalezy do Ciebie złamałeś to przykazanie...

UWAGA: Biblia mówi: `Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a uchybi w jednym, stanie się winnym wszystkiego. Bo TEN, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział też: Nie zabijaj; jeżeli więc nie cudzołożysz, a zabijasz, jesteś przestępcą zakonu'

Czy dalej uważasz że jesteś dobrym człowiekiem i pójdziesz do niebia? Jesli po przeczytaniu tego artykułu dalej tak uważasz NAZYWASZ BOGA KŁAMCĄ, gdyż ON powiedział przez apostoła: "Albowiem wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej" (Rzym. 3:23).

* odpowiedzi "c" i "d" są błędne. Czyśćca nie ma, po drugiej stronie czeka Cie albo Życie wieczne z Chrystusem i z Bogiem Ojcem, albo wieczne potepienie w piekle, razem z diabłem i jego aniołami. Wybieraj, jesli chcesz iść do piekła nie czytaj dalej tego artykułu. Jeśli chcesz być zbawiony i żyć na wieki czytaj dalej:

1.

List do Rzymian 3:23: "Albowiem wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej".

List do Rzymian 3:10: "Nie ma ani jednego sprawiedliwego".

Księga Izajasza 59:2: "Lecz wasze winy wykopały przepaść między wami a waszym Bogiem; wasze grzechy zasłoniły Mu oblicze przed wami tak, iż was nie słucha".

List do Rzymian 6:23: "Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć".

- Wszyscy zgrzeszyli.

- Nie ma ani jednego człowieka, który by nie zgrzeszył.

- Grzech oddziela nas od Boga.

- Wszyscy zasługujemy na śmierć.

2.

Ewangelia:

Ewangelia według Jana 3:16: "Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby wszelki, który weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny".

List do Efezjan 2:8-9: "Albowiem łaską zbawieni jesteśmy przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar, nie z uczynków, aby się kto nie chlubił".

List do Rzymian 6:23: "...darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym".

List do Rzymian 5:8: "Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł".

List do Efezjan 1:7: "Mamy odkupienie przez krew Jego, odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski Jego".

1 List Jana 5:11-12: "Żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu Jego. Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota".

- Bóg posłał na ziemię Swego Syna Jezusa Chrystusa, aby każdy kto w Niego wierzy miał życie wieczne.

- Zbawienie człowieka czyli żywot wieczny jest darem samego Boga, na zbawienie nie można zapracować dobrymi uczynkami. Dobre uczynki są owocem zbawienia, a nie środkiem do zbawienia.

- Bóg tak nas umiłował, że sam umarł za nas w Jezusie Chrystusie.

- Krew Jezusa Chrystusa oczyszcza nas z wszelkiego grzechu.

- Życie wieczne jest tylko w Jezusie Chrystusie.

3. Praktyczne wskazówki:

List do Rzymian 10:9: "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził Go z martwych, zbawiony będziesz".

1 List Jana 1:9: "Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości".

a) Jeśli chcesz wyznać Jezusa Chrystusa Swoim Panem i Zbawicielem, możesz to zrobić, uklęknij i pomódl sie na głos (przykładowa modlitwa):

"Panie Jezu, wyznaję że jestem grzesznikiem/na, proszę przebacz moje grzechy i oczyść z nich moje serce. Otwieram Ci drzwi mojego życia i zapraszam Cię jako swego Zbawiciela i Pana. Krew Twoja Panie Jezu oczyszcza mnie z wszelkiego grzechu. Dziękuję, że przebaczyłeś moje grzechy. Proszę o Twoją kontrolę nad moim życiem. Uczyń mnie takim/ą jakim/ą pragniesz abym był/a. Amen".

b) Gdy zgrzeszysz, każdy grzech od razu wyznaj Bogu, a On odpuści Twoje grzechy (przykładowa modlitwa):

"Panie Jezu wyznaję przed Tobą wszystkie swoje grzechy: (wymieniasz), oraz te których nie pamiętam. Ja odpuszczam wszytkim, którzy mnie w jakikolwiek sposób zranili lub skrzywdzili. Proszę Cię oczyść mnie Twoją świętą krwią z moich grzechów. Amen. Dzięki Ci Panie Jezu za oczyszczenie i obmycie mnie z grzechów Twoją świętą Krwią którą przelałeś za mnie na Golgocie! Amen".

On zawsze nam przebaczy i oczyści nas z wszelkiej nieprawości. Następnie staraj się całkowicie odwrócić od grzechu ( pokutuj z grzechu).

c) Ochrzcij się:

Dzieje Apostolskie 2:38: "Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego".

Dzieje Apostolskie 2:37-38: "Gdy to usłyszeli, przejęli się do głębi serca: Cóż mamy czynić, bracia? - zapytali Piotra i pozostałych Apostołów. Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego".

Dzieje Apostolskie: 22:16: "Dlaczego teraz zwlekasz? Ochrzcij się i obmyj z twoich grzechów, wzywając Jego imienia!"

Ewangelia według Marka 16:16: "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony".

List do Rzymian 6:3-11: "Czy nie wiecie, że my wszyscy, ochrzczeni w Chrystusa Jezusa, w śmierć jego zostaliśmy ochrzczeni? Pogrzebani tedy jesteśmy wraz z nim przez chrzest w śmierć, abyśmy jak Chrystus wskrzeszony został z martwych przez chwałę Ojca, tak i my nowe życie prowadzili. Bo jeśli wrośliśmy w podobieństwo jego śmierci, wrośniemy również w podobieństwo jego zmartwychwstania, wiedząc to, że nasz stary człowiek został wespół z nim ukrzyżowany, aby grzeszne ciało zostało unicestwione, byśmy już nadal nie służyli grzechowi; kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu. Jeśli tedy umarliśmy z Chrystusem, wierzymy, że też z nim żyć będziemy, wiedząc, że zmartwychwzbudzony Chrystus już nie umiera, śmierć nad nim już nie panuje. Umarłszy bowiem, dla grzechu raz na zawsze umarł, a żyjąc, żyje dla Boga. Podobnie i wy uważajcie siebie za umarłych dla grzechu, a za żyjących dla Boga w Chrystusie Jezusie, Panu naszym".

d) Czytaj Biblię:

Przypowieści Salomona 4:20-22 "Synu mój, zwróć uwagę na moje słowa; nakłoń ucha do moich mów! Nie spuszczaj ich z oczu, zachowaj je w głębi serca, bo są życiem dla tych, którzy je znajdują, i lekarstwem dla całego ich ciała".

Ewangelia według Mateusza 4:4: "Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych".

Słowo Boże jest pokarmem dla Twojego ducha, jest lekarstwem dla Twojego ciała i duszy.

Naucz się czytać Słowo Boże w połączeniu z modlitwą. Poświęć na to minimum 30 minut dziennie. W trakcie czytania odpowiadaj Panu modlitwą. Ucz się modlić słowami, które czytasz. Raduj się Panem.

Niech Bóg Cię błogosławi!

 
 
 
 
~~tak i nie
ff
Wysłany: 21 Lut 2008r. 20:07  
Cytuj
...a jeśli Boga nie ma?

 
 
 
 
~~zielony
ff
Wysłany: 21 Lut 2008r. 20:08  
Cytuj
CO WY TU OPOWIADACIE JAKIES BAJKI JA JUZ BYLEM NA TAMTYM SWIECIE I WIEM JAK TAM JEST I MI TU NIE CRZANCIE O JAKIS PIERDOLACH.

 
 
 
 
~~tropiciel
ff
Wysłany: 21 Lut 2008r. 20:10  
Cytuj
CYTAT
CO WY TU OPOWIADACIE JAKIES BAJKI JA JUZ BYLEM NA TAMTYM SWIECIE I WIEM JAK TAM JEST I MI TU NIE CRZANCIE O JAKIS PIERDOLACH.


Czyli jak jest, skoro byłeś?

 
 
 
 
~~zielony
ff
Wysłany: 21 Lut 2008r. 20:12  
Cytuj
LUDZIE JAK NIE BEDA DLA SIEBIE DOBRZY TO WIEKSZEGO PIEKLA NIGDZIE NIE BEDZIE JAK NA ZIEMI I SAMI TO ROBIA KATOLICY JACY SA WREDNI . DOPOKI POLAK KATOLIK BEDZIE OKRADAL POLAKA NP INNEGO WYZNANIA I NIE DAWAL MU ZYC JAK W PANSTWIE DEMOKRATYCZNYM DOPOKI NIE BEDZIE TOLERANCJI DOPOTY BEDZIE ZLE W TYM KRAJU .

 
 
 
 
~~franek
ff
Wysłany: 21 Lut 2008r. 20:16  
Cytuj
Panie tropicielu, to pan łamie 3 przykazanie pisząc takie posty na forum. Albowiem używasz imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, tzn. do popisywania się tutaj i pouczania w twoim mniemaniu gorszych od siebie (a to pycha) JESTEŚ więc BLUŹNIERCĄ panie tropicielu. Trochę pokory...

 
 
 
 
~~franek
ff
Wysłany: 21 Lut 2008r. 20:20  
Cytuj
... poza tym masz jeszcze jeden grzech bo popsułeś forum wstawiając nieumiejętnie długaśnego linka! - Wstydź się!

 
 
 
 
~~tropiciel
ff
Wysłany: 21 Lut 2008r. 21:08  
Cytuj
CYTAT
Panie tropicielu, to pan łamie 3 przykazanie pisząc takie posty na forum. Albowiem używasz imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, tzn. do popisywania się tutaj i pouczania w twoim mniemaniu gorszych od siebie (a to pycha) JESTEŚ więc BLUŹNIERCĄ panie tropicielu. Trochę pokory...


A jak wg Ciebie można ten temat poruszyć? Czy tylko kościół ma monopol na takie tematy i strony www?

 
 
 
 
~~franek
ff
Wysłany: 21 Lut 2008r. 21:53  
Cytuj
A po co ten temat poruszać? Każdy ma swój mózg i swoje sumienie i zgodnie z tym postępuje. Ty tego nie zmienisz więc nie próbuj pouczać i uszczęśliwiać wszystkich na siłę bo to zawsze przynosi odwrotny skutek. Albo zostań księdzem i wtedy głoś prawdę na świecie. Amen.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 21 Lut 2008r. 22:20  
Cytuj
Po to, żeby katolicy zrozumieli, że błądzą. Że nauka, jaką otrzymują co niedzielę nie trzyma się Pisma Świętego, tylko została pozmieniana przez ludzi (papieży).

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 22 Lut 2008r. 00:14  
Cytuj
Mielec > Bójki po modlitwie
W okolicach mieleckich kościołów ostatnio częściej można spotkać policjantów. Wszystko po to, aby poskramiać zbyt krewką młodzież. Wolne od szkoły dni młodzi wykorzystują nie tyle na zgłębianie treści przekazywanych podczas rekolekcji, ile na ...bójki.

- Już kilka lat temu zauważyliśmy, że podczas dni wolnych od szkoły, bójek i zatargów pomiędzy młodymi ludźmi jest o wiele więcej niż zwykle - przyznaje st. asp. Wiesław Kluk. - Właśnie dlatego mundurowych w pobliżu kościołów nie brakuje. Stanowczo reagujemy na wszelkie przejawy agresji. Młodzi ludzie, którzy zachowują się nieodpowiednio są zabierali na komendę. Tam tłumaczymy im, jakie konsekwencje może mieć dla nich lekceważenie prawa. Potem odbierają ich rodzice - dodaje.

Do bójek dochodziło w ubiegłych latach już nawet pomiędzy uczniami podstawówek, więc teraz policyjna "opieka” dotyczy nie tylko gimnazjalistów. Akcja prowadzona jest od kilku lat i wydaje się, że przynosi efekty. Podczas rekolekcji w tym roku doszło do jednej poważniejszej bójki.


http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080221/AKTUALNOSCI/371493790

To chyba to nauczanie miłości bliźniego trzeba wypraktykować....

 
 
 
 
~~***
ff
Wysłany: 22 Lut 2008r. 12:55  
Cytuj
Czym Zaśmiecacie Forum?
Czy nie ma lepszych tematów?
Niech każdy zajmuje się swoim sumieniem.

 
 
 
 
~~Adam
ff
Wysłany: 22 Lut 2008r. 12:58  
Cytuj
Polecam lekturę - Richard Dawkins "Bóg urojony".

 
 
 
 
~~Marko_37
ff
Wysłany: 22 Lut 2008r. 13:42  
Cytuj
Naprawde spoko artykulik.

Prawda jest taka ze cala ta nasza wiara jest do du.... !

Nie przepadam za Arabami - ale to sa dla mnie naprawde ludzie wierzacy w swojego boga - nie wstydza sie modlic w dowolnym miejcu (na chodniku, w pociagu, autobusie i innych miejscach publicznych do Boga) jak przyjdzie na to pora - i jak trzeba to w imie swojego Boga oddaja swoje zycie (to co prawda jest juz fanatyzm).

A z katolikami jak jest? Wstydzi sie przezegnac przechodzac kolo kosciola, a wychodzac z niego po mszy pierwsze co robi wiekszosc bab to obgaduja innych ! Tym samym pokazuja jak to przestrzegaja swej wiary.

Mysle ze nadejdzie taki dzien ze dzieki swojej mocnej wierze Arabi pokonaja najwiekszych terrosrytow na swiecie ...... Amerykanow !

Tak na marginesie popieram Serbow !!!

A widze ze Ameryka chce teraz wykorzystac wojska NATO zeby sie wpieprzyc na Balkany - na szczescie Rosja im na to nie pozwoli !

 
 
 
 
~~hr Henryk
ff
Wysłany: 22 Lut 2008r. 15:09  
Cytuj
A skąd wiadomo, ze Pismo św. jest święte ?

 
 
 
 
~~tropiciel
ff
Wysłany: 22 Lut 2008r. 16:31  
Cytuj
CYTAT
A skąd wiadomo, ze Pismo św. jest święte ?


Dlatego napisałem, że to jest wątek dla katolików. Ateiści w nic nie wierzą.

 
 
 
 
~~tropiciel
ff
Wysłany: 22 Lut 2008r. 16:35  
Cytuj
CYTAT
Naprawde spoko artykulik.

Prawda jest taka ze cala ta nasza wiara jest do du.... !

Nie przepadam za Arabami - ale to sa dla mnie naprawde ludzie wierzacy w swojego boga - nie wstydza sie modlic w dowolnym miejcu (na chodniku, w pociagu, autobusie i innych miejscach publicznych do Boga) jak przyjdzie na to pora - i jak trzeba to w imie swojego Boga oddaja swoje zycie (to co prawda jest juz fanatyzm).

A z katolikami jak jest? Wstydzi sie przezegnac przechodzac kolo kosciola, a wychodzac z niego po mszy pierwsze co robi wiekszosc bab to obgaduja innych ! Tym samym pokazuja jak to przestrzegaja swej wiary.

Mysle ze nadejdzie taki dzien ze dzieki swojej mocnej wierze Arabi pokonaja najwiekszych terrosrytow na swiecie ...... Amerykanow !

Tak na marginesie popieram Serbow !!!

A widze ze Ameryka chce teraz wykorzystac wojska NATO zeby sie wpieprzyc na Balkany - na szczescie Rosja im na to nie pozwoli !



USA chcą rozpętać III wojnę światową, żeby ratować walącą się gospodarkę. Dolar coraz słabszy, recesja, Chiny i euro zaczynają górować. I tak samo, jak pomogli zakończyć II wojnę światową, tak teraz nieuchronnie dążą do III. Dla nich nie liczy się człowiek (chodzi o rządy i finansjerę USA, bo zwykli Amerykanie są normalni) tylko geszeft i zysk. Już topili miliony ton zboża w Atlantyku na początku XX wieku, aby utrzymać ceny na giełdzie.
Jedynym ratunkiem i lekarstwem jest totalna izolacja USA. Cała Europa, Rosja i Chiny winny współpracować i izolować USA. No chyba, że wygra mądry, demokratyczny prezydent i tam zapanuje normalność, to wtedy nie trzeba izolować. A tak obecny rząd wywoła wojenkę, by ratować gospodarkę.

 
 
 
 
~~franek
ff
Wysłany: 22 Lut 2008r. 22:34  
Cytuj
ot i powiedział co wiedział - jak ja nie lubię takich wiejskich filozofów :blee:

 
 
 
 
~~tropiciel
ff
Wysłany: 22 Lut 2008r. 22:41  
Cytuj
CYTAT
ot i powiedział co wiedział - jak ja nie lubię takich wiejskich filozofów :blee:


A sam kim jesteś? Słucham jakichś argumentów, bo samo głupie gadanie jednozdaniowe jest typowe dla ludzi, którzy nie mając żadnych argumentów, nie zgadzają się z zarzutami.

 
 
 
 
~~franek
ff
Wysłany: 22 Lut 2008r. 22:55  
Cytuj
A jakie ty masz argumenty na swoje teorie spiskowe? Ty stawiasz tezę więc to udowodnij!!! Masz na to jakies papiery, dokumenty - jak nie, to znaczy ze to tylko takie urojenia czlowieka który nie ma co z czasem zrobic. Masz dziewczynę albo zonę? Masz dzieci? Jak nie masz to idź się rozejrzyj, wyrwij cos, załóż rodzinę i przestaniesz zajmować się głupotami.
Więc jak Ty przedstawisz swoje dowody to ja dam swoje. Ale obaj wiemy ze takich dowodów nie masz (chyba że pracujesz w jakims mosadzie albo innym CIA :hahaumiech więc mogę pisać ze jestes domoroslym filozofem (barwniej okreslonym jako "wiejski") pewnie po intensywnej nauce na kursach korepondencyjnych w radiu co ma ryja good

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 22 Lut 2008r. 23:01  
Cytuj
CYTAT
A jakie ty masz argumenty na swoje teorie spiskowe? Ty stawiasz tezę więc to udowodnij!!! Masz na to jakies papiery, dokumenty - jak nie, to znaczy ze to tylko takie urojenia czlowieka który nie ma co z czasem zrobic. Masz dziewczynę albo zonę? Masz dzieci? Jak nie masz to idź się rozejrzyj, wyrwij cos, załóż rodzinę i przestaniesz zajmować się głupotami.
Więc jak Ty przedstawisz swoje dowody to ja dam swoje. Ale obaj wiemy ze takich dowodów nie masz (chyba że pracujesz w jakims mosadzie albo innym CIA :hahaumiech więc mogę pisać ze jestes domoroslym filozofem (barwniej okreslonym jako "wiejski") pewnie po intensywnej nauce na kursach korepondencyjnych w radiu co ma ryja good


Poczytaj historii powszechnej, współczesnej, poanalizuj sytuację ekonomiczną, rozejrzyj się dookoła to dojdziesz do takich samych wniosków.

 
 
 
 
~~tropiciel
ff
Wysłany: 23 Lut 2008r. 00:00  
Cytuj
USA chcą rozbić jedność Europy m.in. swoimi pachołkami w Polsce. Ponadto, nie podoba mi się, że wiele osób nie zauważa analogii pomiędzy uwielbieniem ZSRR kiedyś, a zaślepieniem wobec władz USA dziś.
Uznanie Kosova to precedens na skalę ogólnoświatową. Pogwałcenie prawa międzynarodowego. Zresztą, Bushman już dawno udowodnił, że nie liczy się z prawem np. napadając na Irak pod przykrywką rzekomej broni chemicznej, której nigdy nie było. Czemu USA nie chcą uznać Palestyny? Czy będziesz tak samo śpiewał, jak Śląsk zechce się odłączyć od Polski? A są takie przymiarki, gdyż od lat chce się zarejestrować związek ludności narodowości śląskiej. Sprawa oparła się także o Strasbourg. USA grają cyniczną grę, bo widzą, że padają na mordę gospodarczo. To trzeba wzniecić kolejny konflikt. Broń się sprzeda. Geszefcik się zrobi. A, że będą ofiary? Co tam ludzkie życie, "dular" najważniejszy.

Obejrzyj sobie także ten film:
http://video.google.com/videoplay?docid=-5870901554543719947&total=100&start=80&nu

Tam m.in poznasz prawdę o 11 września i WTC. Trzeba więcej widzieć, niż tylko reżimowe media, które jak za komuny pieją peany na cześć swych mocodawców.

 
 
 
 
~~Prawda jest taka
ff
Wysłany: 23 Lut 2008r. 00:12  
Cytuj
Czemuś biedny boś głupi (definicja głupoty znajduje się szeroko opisana w Piśmie Świetym.)

 
 
 
 
~~hehe
ff
Wysłany: 23 Lut 2008r. 02:08  
Cytuj
No tropicielu dając link do tego filmu zaliczyles klasyczny i zajebiście duży tzw. "strzał w stopę"!
Założyłeś wątek pod hasłem "katoliku poczytaj" a teraz odsyłasz do filmu, który mówi, że "religia chrześcijańska jest jedynie splagiatowaną wersją wcześniejszych mitów, głównie egipskich i opiera się na astrologii". Widzę że masz jeszcze duzo do tropienia bo na razie jestes w klasycznej dupie... nic nie wiesz, miotasz się i tak juz bedzie do ostatnich twoich dni - chociaż na starość to się moze pogłebic i skonczysz w wariatkowie albo gdzieś na dworcu strasząc dzieci...:zły: Naprawdę radzę ci, zostaw te brednie i korzystaj z zycia - świat jest piękny zwłaszcza z kochającą rodziną, kumplami i rzeczami, ktore lubisz robic umiech Nie daj się oglupiac ludziom i organizacjom, które robią takie filmy - czyż oni nie są takimi samymi mediami które ogłupiają i mają w tym jakiś ukryty cel, o którym pewnie wkrótce zrobi film inna organizacja, która także zapragnie zbawiać ludzi itd. itd. Pozdrawiam Cię - wiosna za pasem - idź i rozmnażaj się ...good Amen.

 
 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »