NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Katoliku poczytaj, Nauka kościoła a Biblia
~~
ff
Wysłany: 23 Lut 2008r. 02:18  
Cytuj
CYTAT
No tropicielu dając link do tego filmu zaliczyles klasyczny i zajebiście duży tzw. "strzał w stopę"!
Założyłeś wątek pod hasłem "katoliku poczytaj" a teraz odsyłasz do filmu, który mówi, że "religia chrześcijańska jest jedynie splagiatowaną wersją wcześniejszych mitów, głównie egipskich i opiera się na astrologii". Widzę że masz jeszcze duzo do tropienia bo na razie jestes w klasycznej dupie... nic nie wiesz, miotasz się i tak juz bedzie do ostatnich twoich dni - chociaż na starość to się moze pogłebic i skonczysz w wariatkowie albo gdzieś na dworcu strasząc dzieci...:zły: Naprawdę radzę ci, zostaw te brednie i korzystaj z zycia - świat jest piękny zwłaszcza z kochającą rodziną, kumplami i rzeczami, ktore lubisz robic umiech Nie daj się oglupiac ludziom i organizacjom, które robią takie filmy - czyż oni nie są takimi samymi mediami które ogłupiają i mają w tym jakiś ukryty cel, o którym pewnie wkrótce zrobi film inna organizacja, która także zapragnie zbawiać ludzi itd. itd. Pozdrawiam Cię - wiosna za pasem - idź i rozmnażaj się ...good Amen.


No tak, baw się a Titanic niech idzie na dno. Tam też orkiestra i zabawa trwała do końca. Co do filmu, chodzi o jego 2 i 3 część, które są w środku, a jest to jeden plik, więc jeśli ktoś chce może obejrzeć całość, ale ja akcentuję 2 i 3 część.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2008r. 02:18  
Cytuj

 
 
 
 
~~cr- wiedzący
ff
Wysłany: 23 Lut 2008r. 09:56  
Cytuj
"Nie samym chlebem człowiek zyje" - to prawda!!! o wiele lepsze byłoby zycie BEZ CHLEBA !!!!!
Natomiast "Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj"- jest największym przekrętem wszechczasów.jedząc pokarm niewolników jest się cichym i pokornego serca... i o to tutaj chodzi.

A teraz dla tych co cokolwiek rozumieją Biblię-
newielu ich czyta ze zrozumieniem, zwłaszcza Stary Testament...
A pewien fragment i jego kontekst, świadczy o zgoła odmiennym stosunku do tegoż pokarmu-chleba!!!

K.R. 3,17-3,20 - ...Adamowi zaś rzekł: "Iżeś usłuchał głosu żony twojej i jadłeś z drzewa, z któregom ci był kazał, abyś nie jadł, przeklęta będzie ziemia w dziele twoim; w pracach jeść z niej będziesz po wszystkie dni żywota twego. Ciernie i osty rodzić ci będzie, a ziele ziemi jeść będziesz. W pocie oblicza twego będziesz pożywał chleba, aż się wrócisz do ziemi z którejś wzięty; boś jest prochem i w proch się obrócisz."

Z tekstu wyraźnie wynika, że chleb (jako pokarm) stał się dla Adama karą za nieposłuszeństwo wobec nakazów Boga. Nie jest więc uświęconym błogosławieństwem, godnym najwyższego szacunku wśród wszystkich pokarmów, tak ja by chciał Kościół, a przekleństwem...

P.S. Być może, że m.in. ten właśnie fragment był powodem, dla którego władze Kościoła długo nie zezwalały na udostępnienie Biblii dla ogółu...

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 23 Lut 2008r. 14:31  
Cytuj
do ~tropiciela

cytat:
Stosowałeś/aś kiedyś niekonwencjonalne metody leczenia (np leczenie kolorami, akupunktura, bioenergoterapia itp)? Czy wierzysz w zabobony? Czy wywoływałeś/aś kiedyś duchy zmarłych?

Jeśli odpowiedziałeś/aś chociaż jeden raz TAK - złamałeś/aś 1 przykazanie Boże: "Nie będziesz miał innych bogów obok Mnie"

Równie genialne jest odmawianie jakiegokolwiek leczenia i wiara w uzdrowienie przez modlitwę. Akupunktura, bioenergoterapia i inne działy medycyny są ogólnie uznane na świecie i szeroko używane przy wspomaganiu klasycznej medycyny.

By nauczać trzeba samemu posiadać wiedzę.

Jak wytłumaczysz mądralo ten tekst:
Pierwsza księga mojżeszowa;6.4
"a w onych czasach,również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi,których im one rodziły. To są mocarze , którzy z dawien dawna byli sławni."

Kto to "synowie boży" - może kosmici?
i zajrzyj tam: Ezechiela, 1,4

 
 
 
 
~~...
ff
Wysłany: 23 Lut 2008r. 15:22  
Cytuj
Prawda jest jedna - najwiekszym zlem na swiecie jest USA !!!

Ale na szczescie jest na swiecie jeszcze Rosja, Chiny, Korea i Iran.
Oni nie pozwola sie za bardzo panoszyc amerykanskim terrorystom (rzadowi USA) !

A nasz pierdolony zydowski rzad niech sie pierdzili - a tarcze antyrakietowa to niech sobie pierdoleni nasi politycy wybuduja w swoich piwnicach.

Nie wszystkich amerykanow i zydow pochlonie ziemia - i to jak najszybciej - wtedy na swiecie bedzie o wieeeele lepiej !

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 23 Lut 2008r. 15:23  
Cytuj
w powyzszym wpisie powinno byc; "Niech wszystkich.."

 
 
 
 
~~tropiciel
ff
Wysłany: 23 Lut 2008r. 17:24  
Cytuj
CYTAT
do ~tropiciela

cytat:
Stosowałeś/aś kiedyś niekonwencjonalne metody leczenia (np leczenie kolorami, akupunktura, bioenergoterapia itp)? Czy wierzysz w zabobony? Czy wywoływałeś/aś kiedyś duchy zmarłych?

Jeśli odpowiedziałeś/aś chociaż jeden raz TAK - złamałeś/aś 1 przykazanie Boże: "Nie będziesz miał innych bogów obok Mnie"

Równie genialne jest odmawianie jakiegokolwiek leczenia i wiara w uzdrowienie przez modlitwę. Akupunktura, bioenergoterapia i inne działy medycyny są ogólnie uznane na świecie i szeroko używane przy wspomaganiu klasycznej medycyny.

By nauczać trzeba samemu posiadać wiedzę.

Jak wytłumaczysz mądralo ten tekst:
Pierwsza księga mojżeszowa;6.4
"a w onych czasach,również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi,których im one rodziły. To są mocarze , którzy z dawien dawna byli sławni."

Kto to "synowie boży" - może kosmici?
i zajrzyj tam: Ezechiela, 1,4



Człowieku, zapytaj autora postu na onecie, ja tylko przedstawiłem go aby pokazać rozbieżności wiary katolickiej i Biblii.

 
 
 
 
~~cr
ff
Wysłany: 23 Lut 2008r. 17:25  
Cytuj
W 100% zgadzam sie z przedmówcą!!!
Natomiast do nieco wczesniejszego wpisu:
Tak -własnie synowi Bozy to KOSMICI,a ks.Ezechiela doskonale opisuje BUDOWę STATKU KOSMICZNEGO- w detalach !!!! i podróz jego do Peru.

 
 
 
 
~~ocż
ff
Wysłany: 24 Lut 2008r. 18:24  
Cytuj
cr-coś Ty tu wykombinował....

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 25 Lut 2008r. 02:24  
Cytuj
Trzeba skutecznie wygonić Jankesów z Europy.
To jedyna metoda na spokój i pokój na naszym kontynencie. Jeśli Kosowo zostanie uznane jako odrębna państwowość będzie to kolejny punkt zapalny w Europie. Amerykanie na to liczą, bo popierając separację Serbskiego Kosowa zostaną zaproszeni przez Albańczyków do stworzenia na ich terytorium amerykańskiej bazy wojskowej. Dla tych obrzydliwych bandziorów i militarystów to jedyne co sie liczy - zyskiwanie kolejnych wysuniętych baz wojskowych wokół Rosji, które zaatakowani Rosjanie musieliby zniszczyć w pierwszej kolejności. Te pociski, które spadną na Polskę, Czechy, Kosowo, Afganistan czy Gruzję nie spadną na Nowy York, Chicago, Los Angeles czy Waszyngton. Amerykanie wywołując konflikt będą zacierać ręce, że giną Polacy, Czesi, Albańczycy, Afgańczycy czy Gruzini a nie Amerykanie. My z pewnością nie będziemy już mieli z czego się cieszyć. A na pewno nie z amerykańskiej "tarczy", a w zasadzie już tylko epicentrum po eksplozjach jądrowych w miejscu gdzie ta "tarcza" była. Słusznie rozumują ci, którzy pod nazwą "tarcza" rozumieją "wyznaczony cel, który Amerykanie wystawią na pierwszy ogień Rosyjskiego uderzenia odwetowego.

~Czarny obraz "przyjaźni" z USA , 25.02.2008 02:10

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,40872651,111132770,4582158,0,forum.html

 
 
 
 

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/stalowem/stalowemiasto.pl/pub/edytor/xcode_forum.php on line 285
~~
ff
Wysłany: 25 Lut 2008r. 02:46  
Cytuj
W obronie honoru - apel do prezydenta, opozycji i Polaków
Dlaczego z byle powodu robi się głośnie ankiety, sondaże dosłownie jeden za drugim a przed wypowiedzeniem się Polski w tak ważnej sprawie jak niepodległość Kosowa jest cisza! Wydaje mi się, że żyję w jakimś matrixie. Normalnie sondaż goni sondaż, np. czy to dobrze, że laptop pływa czy tez niedobrze, czy choroba filipińska zaatakowała, czy tez nie zaatakowała czy premier jest mądry czy też bardzo mądry czy opozycja jest zła czy tez bardzo zła na każdy temat społeczeństwo może się swobodnie wypowiedzieć a teraz nagle cisza, cisza, bo rząd już zdecydował za nas wszystkich a liberalne media nie chcą mu popsuć notowań ?
Ludzie w rządzie Polska to nie jesteście wy...Polska to jesteśmy My - społeczeństwo i to My powinniśmy zabrać głos w tej sprawie. Ta sprawa dotyczy HONORU Polski i Polaków, więc należy ją traktować honorowo. Proszę zaczekać z decyzją do wyborów do Parlamentu Europejskiego i wraz z nimi zrobić referendum, w którym to Polacy sami zadecydują, czy uznają rozbiór Serbii czy nie. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że większość Polaków jest temu przeciwna!
Również cała opozycja od lewa do prawa opowiada się przeciwko uznaniu niepodległego Kosowa w najbliższym czasie. Przeciwny jest również prezydent a to on stoi na czele państwa. Czy rząd może to zignorować?? Czy ta garstka wybrańców narodu może decydować o tak ważnej dla polskiego honoru sprawie?!
Świecie wierzę, że rząd polski nie powinien przykładać ręki do rozbioru Serbii, bo tylko tak można nazwać to, co się stało bez mandatu ONZ. Równie dobrze Polska może otworzyć granice dla Albańczyków w krótkim czasie przyjedzie ich kilka tysięcy zasiedlą jeden region, bo lubią się trzymać razem. Ich kobiety rodzą średnio 6-8dzieci, Polki średnio 1-2. Po kilkunastu latach Albańczycy mogą zażądać niepodległości, bo na obszarze, w którym się zasiedlili będą stanowić większość; w dodatku uciskaną przez polską władzą w Warszawie!
Scenariusz w Serbii był nieco bardziej skomplikowany, ale ogólny schemat był właśnie taki.
Proszę poczytać o historii Serbii w jakiejś obiektywnej encyklopedii.
Nie twierdzę, że Albańczycy W Kosowie w latach 90-tych nie byli uciskani, kiedy próbowali się odłączyć od Serbii. Jednak równie wielu Serbów zginęło z rąk Albańczyków, co Albańczyków z rąk serbskich.. Płonęły serbskie wioski i miasteczka tak samo jak albańskie.
Prawda jest jednak taka, że to Albańczycy przez całe wieki współpracowali ze wszystkimi najeźdźcami. Po okresie walki przyłączyli się do najeźdźców tureckich potem popierali Hitlera, nawet za rządów komunisty Tito mieli w Kosowie lepiej od Serbów. Mordowani i wypędzani Serbowie, uciekali całymi tysiącami ze swojego matecznika i tak z większości stali się mniejszością.
1.Apel do prezydenta Lecha Kaczyńskiego proszę pana o bardziej stanowcze wyrażanie swojego sprzeciwu wobec planów uznania niepodległości Kosowa przez Polskę. Łącznie z uczestniczeniem we wtorkowych obradach sejmu i zabraniem głosu z mównicy sejmowej wyrażając swoje stanowcze veto przeciwko uznaniu niepodległego Kosowa! Wątpię, żeby tak zaatakowany rząd narażał się na śmieszność głoszenia światu polskiej zgody na niepodległość wbrew tak wyraźnemu głosowi prezydenta.
2.Apel do opozycji: Panie i Panowie do dzieła! weźcie się garść i trąbcie na lewo i prawo swój sprzeciw przeciwko rozbiorom Serbii! Gwarantuję Wam, że dużo więcej na tym zyskacie w oczach społeczeństwa niż zwykłym krytykowaniem Rządu. Tym razem traficie na podatny grunt, bo ludzie są w ogromnej większości przeciwni odrywaniu kolebki serbskiej państwowości od macierzy.
3.Apel do Polaków: Proszę wyraźcie swój sprzeciw! Wpłyńcie w jakiś sposób na władze naszego kraju, żeby pozwoliły zachować nam honor. Honor Polaka, co nie przyłożył ręki do rozbiorów!


zaak1979_(at)_vp.pl , 24.02.2008 22:07

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,40869551,111122591,4582158,0,forum.html

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 25 Lut 2008r. 02:47  
Cytuj
TEŻ MI SIE TAK WYDAJE ŻE TUSKOWE MACKI OGARNĘŁY WSZYSTKIE POLSKIE MEDIA !!!
JAK TO JEST LUDZIE? WYTŁUMACZCIE JAK TO JEST ŻE ok. 70% POLAKÓW JEST PRZECIWNA NIEPODLEGŁOŚCI KOSOWA(a w tych 30% jest trzy grupy,CI CO SA ZA NIEPODLEGŁOŚCIĄ, CI CO SIE WSTRZYMALI, CI CO MAJĄ TO GŁĘBOKO W POWAŻANIU!! ), LUDZIE SIĘ BULWERSUJĄ, ZŁOWIESZCZĄ I POPADAJĄ W NIEMOC OGLĄDAJĄC WIADOMOŚCI I JAK WIDZĄ LEKCEWAŻĄCE PODEJŚCIE DO SPRAWY BAŁKAŃSKIEJ, CHOĆ NORMALNIE MEDIA REAGUJE NA NAJMNIEJSZE WRZAWY SPOŁECZNE. NIE WIERZĘ W TO ŻE MEDIA NIE DOSTRZEGAJĄ NASZEGO SPRZECIWU! MAM TYLKO PYTANIE, KTO ZA TYM STOI I PO CO? PO CO ONI ZATYKAJĄ NAM USTA???!!!!! JA GŁOSOWAŁEM NA PO, BYŁEM JEDNYM Z TYCH KTÓRZY POSTANOWILI ZARYZYKOWAĆ I DOPUŚCIĆ W DOBREJ WIERZE NOWĄ EKIPĘ. TERAZ NIE JESTEM DO NICH PRZEKONANY. TAK SAMO JAK TE SONDAŻE KTÓRE TU WIDZIMY. JAKIM CUDEM W TYCH OSTATNICH CZASACH (OD ok.3 DNI) POPARCIE NIE SPADA? KTOŚ TYM STERUJE? JA OD 3 DNI GŁOSUJE NA "NIE DLA TUSKA" I WIDZĘ ŻE NIC SIĘ NIE ZMIENIA. TUSKLAND MA TE SWOJE JUŻ SŁAWNE 60% POPARCIA. TO MNIE TO DZIWI, JAKIM CUDEM?? JAK NA FORACH WSZYSTKICH PORTALI LUDZIE ZŁOWIESZCZĄ I W SPOSÓB ZDECYDOWANY MÓWIĄ O SWOICH OBAWACH.
[{O HAHAHA JEST 20:21 ZAKOŃCZYŁA SIE ROZMOWA Z PREMIEREM NA TVP1 , I OPOWIADAJĄC O SWOICH 100 DNIACH NIE BYŁO ANI SŁOWA O KOSOWIE I PROBLEMACH W SERBII. PAN REDAKTOREK NIE SPYTAŁ SIĘ!!hm MOŻE ZAPOMNIAŁ?}]
NIE WYDAJE MI SIE ŻE NASZ NARÓD JEST GŁUPI, WRĘCZ PRZECIWNIE, JESTEŚMY INTELIGENTNYM NARODEM.
JAK MOŻNA NIE POPIERAĆ NAJWAŻNIEJSZEJ DECYZJI I ZAPIERAĆ SIĘ NOGAMI I RĘKOMA W SPRAWIE JAKĄ CHCE PODJĄĆ TEN RZĄD OD POCZĄTKU JEGO ISTNIENIA, A MIMO TO BYĆ POD ICH WIELKIM WRAŻENIEM?
CZYLI MÓWIĆ JEDNO, ŻE RZĄD JEST "BLEE" ALE I TAK POSTAWIĆ MU PLUSA.
RZĄD TUSKA TO PRZERASTA!!! NIE WIDZICIE TEGO?? WCZEŚNIEJ TO "ONI" MIELI ZMARTWIENIA: ZAPUSTY LAPTOP I KARTY DO TELEFONÓW, PROBLEMY Z AWANSAMI 11-DNIOWYMI. KOGO TO OBCHODZI?? CO TO, B.O.R. MNIE BĘDZIE OCHRANIAĆ? POWTARZAM, RZĄD TUSKA WSZYSTKO PRZERASTA, DLATEGO BIORĄ TO CO WIĘKSI TEGO ŚWIATA UZNAJĄ. W BEZCZELNY SPOSÓB TUSK MÓWI ŻE JUŻ NIEPODLEGŁOŚCI KOSOWA POPARŁY STANY ZJEDNOCZONE, W.BRYTANIA, NIEMCY I TO DLATEGO MUSIMY TO ZROBIĆ, PONIEWAŻ JAK TO UJĄĆ ZDOŁAŁ NASZ PREMIERRO, JESTEŚMY W GRUPIE ZACHODNICH PAŃSTW!! smiech2
BUAHAHAHAHA.
TYLKO PREMIERRO ZAPOMNIAŁ DODAĆ ŻE CI JAK TO UJĄĆ ZDOŁAŁ PARTNERZY Z ZACHODNIEGO (co miało brzmieć, LEPSZEGO ŚWIATA!!) KOPNĄ NAS W DU.... ZNACZY W TE WSZYSTKIE UMOWY MIĘDZYNARODOWE KTÓRE POLSKA PODPISAŁA OD 89' JAK IM TO BĘDZIE NA RĘKĘ.
NIECH MI TO KTOŚ WYTŁUMACZY BO NIE WIEM TAK NAPRAWDĘ O CO TU KAMAN.
...proszę



liberum_defaecatio , 24.02.2008 21:44

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,40868966,111120628,4582158,0,forum.html

 
 
 
 
~~Jasio
ff
Wysłany: 25 Lut 2008r. 05:53  
Cytuj
Sam sobie odpowiedz....głosowaniem. Włożyłeś paluszka do ognia a teraz beczysz i na babcię się drzesz. Oj chłopie, chłopie bądź MEN-em.

 
 
 
 
~~wit_ko
ff
Wysłany: 25 Lut 2008r. 21:47  
Cytuj
Oj mędrcy,mędrcy.Takich stron możecie tyle wyszukać,że życia wam braknie na ich przeglądnięcie,a gdzie czytanie, gdzie analizowanie tego.Pomieszanie z poplątaniem,można by rzec.Takie frazesy lepiej zostawić filozofom,niech się głowią.Lepiej czerpać z gotowych wzorców.Wzorców na miarę własnych przekonań i wyobrazni.W końcu człowiek powinien być człowiekiem,powinien też zachowywać się jak przystoi człowiekowi.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 25 Lut 2008r. 22:02  
Cytuj
"Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka" - Henryk Goryszewski w sejmie w 1993 roku.
Macie, co chcieliście.

 
 
 
 
~~zielony
ff
Wysłany: 25 Lut 2008r. 23:02  
Cytuj
albanczycy do albani heh a po co sie mamy wypowiadac niech robia co chca

 
 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »