NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Mieszkania drożeją??, Wzrost cen mieszkań
Posty: 27
Dołączył: 13 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2010r. 20:17  
Cytuj
Witam wszystkich, ostatnio obiło mi się o uszy, że ceny mieszkań mają wzrosnąć w związku z odblokowaniem dopłat do kredytów hipotecznych. Czy ktoś coś słyszał na ten temat? Mam zamiar kupić mieszkanie i nie wiem czy się wstrzymać, czy szybko kupować, zanim ceny znowu pójdą w górę. Dzięki za każdą informację : )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2010r. 20:17  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 27 Lis 2009r.
Skąd: SW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2010r. 20:44  
Cytuj
CYTAT
Witam wszystkich, ostatnio obiło mi się o uszy, że ceny mieszkań mają wzrosnąć w związku z odblokowaniem dopłat do kredytów hipotecznych. Czy ktoś coś słyszał na ten temat? Mam zamiar kupić mieszkanie i nie wiem czy się wstrzymać, czy szybko kupować, zanim ceny znowu pójdą w górę. Dzięki za każdą informację : )

jesli chodzi o mieszkania to ceny stoja poki co w miejscu. good
podobno na staszica jest mieszkanko do sprzedania 2 pokoje i gosc chce 150tys...zaklopotany reklama wisi juz pol roku!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 13 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2010r. 21:15  
Cytuj
No tak, na razie stoją, ale żeby nie było tak, jak 3 lata temu, że od stycznia poleciały w górę jak szalone.

A ile metrów ma to mieszkanie? Gdzie jest reklama?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 13 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2010r. 21:24  
Cytuj
http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,7406238,Ceny_mieszkan_wzrosna__ale_nieznacznie.html

To chyba jednak lepiej coś kupić w pierwszej połowie roku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 5 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2010r. 17:52  
Cytuj
Ere cen typu 3-3.5 /metr mamy juz za soba ceny poszly w dol i wedlug mnie jeszcze spadna do okolo 2.5 za mieszanie w miare dobrej lokalizacji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2010r. 18:36  
Cytuj
CYTAT
No tak, na razie stoją, ale żeby nie było tak, jak 3 lata temu, że od stycznia poleciały w górę jak szalone.

A ile metrów ma to mieszkanie? Gdzie jest reklama?





moim zdaniem mieszkania nie pójdą w góre,jest coraz wieksze bezrobocie,i zaostrzaja kredyty wiec moga nawet spasc cenygood A co do tego mieszkania na staszica to nic specialnego,ogladałam ma 47m2 i wszystko do remontu tylko okna wymienione,no i przy głównej ulicy wiec okna w duzym pokoju nie otworzysz bo smród i huk .Własciciel twierdzi ze to stan deweloperski i ceni je sobie na 140 tyśsciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 13 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2010r. 18:56  
Cytuj
Chodzi o to, że nie zaostrzają zasad udzielania kredytów tylko łagodzą, czy ktoś patrzył na link, który załączyłem?
Kilka dni temu był program w tv, w którym to uczeni prognozowali wzrost cen mieszkań w drugiej połowie roku, właśnie w związku z nowymi zasadami udzelania kredytów i z dopłatami rządowymi.

Poważnie 140 tys. za 47 metrów? O to lipa, ja namierzyłem lepsze za 155 tys. trochę większy metraż i nie przy smrodliwej ulicy : ) Chyba się zdecyduję : )
Dzięki wszystkim za posty : )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 5 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2010r. 20:21  
Cytuj
Kredyty z doplata o ile sie nie myle sa tylko w PLN (ktore sa znacznie drozsze niz w walucie) warto sprawdzic jaka rata bedzie w EUR

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 1 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2010r. 17:49  
Cytuj
Kondziu - Ceny lecą w dół i to znacznie. Ogłoszenia tych, którzy wystawili ceny z kosmosu "wiszą" już parę miesięcy. I długo będą szukać kupca. 3000 zł za metr to już nie te czasy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 13 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2010r. 10:48  
Cytuj
Obawiam się, że nie masz racji użytkowniku ja35. Proszę zerkonij sobie na ten link: http://www.podla(...)890.html
Poza tym, w naszym mieście praktycznie nic się nie buduje (poza 1 blokiem na 5 lat), więc oferta nie jest zbyt bogata. Mieszkańców przybywa, a liczba mieszkań rośnie w żółwim tempie, więc o dalszym spadku cen raczej zapomnijmy. Oczywiście 4000 zł za metr to już s-f, ale 3200 to aktualne ceny, po których sprzedawane są mieszkania po remoncie. Po drugiej połowie roku możemy się spodziewać 3400, 3500 za te same mieszkania. I nie ma tu nic do rzeczy obecny kryzys na rynku pracy, mamy w Stalowej Woli i okolicach pełno nowobogackich, którzy zapłacą 3500 za metr.
2400 zł za metr to cena mieszkań w Nisku, gdzie mieszkania były i będą tańsze, w Stalowej Woli zapomnijmy o takiej cenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 1 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2010r. 12:53  
Cytuj
To Ty poczytaj to:http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/wiosna-mieszkanie-kupisz-jeszcze-taniej,1422690,4206
Ceny wystawione przez sprzedających a ceny transakcyjne to dwie różne kwestie. Mam wrażenie, że masz do sprzedania mieszkanie, którego nikt nie chce. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 13 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2010r. 14:27  
Cytuj
A czy Ty jasnowidzem jesteś? Przecież link, który załączyłem nie jest mojego autorstwa. Forum jest dla ludzi, którzy chcą się wymienić informacjami, a nie po to, żeby sobie domniemywać, czy ktoś chce coś sprzedać , czy kupić, ja właśnie kupuję, dla Twojej informacji, jestem w trakcie załatwiania formalności. Także nie musisz już wypowiadać się w tej kwestii. Nie mniej dziękuję za zainteresowanie moim wątkiem. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 13 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2010r. 14:30  
Cytuj
A tak na marginesie, coś ten Twój link nie wchodzi... Lipa?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 3 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola (podkar
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2010r. 18:50  
Cytuj
O czym Wy mówicie.Sprzedałem mieszkanie za 3.150,- za metr kw.Zależy od lokalizacji i od walorów estetycznych.Ściany jak blat i rozmieszczenie z gustem.Ruiny chodzą,z tego co dzwoniłem po ogłoszeniach po 2.650,- i to do negocjacji.Każdy wybiera,co woli!Tańsze mięsko psy jedzą.A koszty gruntownego remontu są bardzo wielkie.Warto to przekalkulować.Pozdrawiam wszystkich i powodzenia w zakupach.uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 1 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2012r. 16:33  
Cytuj
Odświeżam. Minęło dwa lata i ceny poszły mocno w dół. Nawet nowe mieszkania na "Ogrodach".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 11 Sty 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2012r. 06:37  
Cytuj
do końca roku trwa program dopłat do kredytów hipotecznych "rodzina na swoim" "singiel na swoim" co roku był ten program ale w tym roku jest już ostatni dzwonek w każdym banku Ci to powiedzą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »