NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
KUPY na PLACU,
Posty: 5
Dołączył: 29 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 13:59  
Cytuj
Spiewal poeta, \"Pejzarz horyzontalny, horyzont rozny, niebanalny. Czlowiek jak stworca nieobliczlny\".Jade od wiaduktu, ul.Okulickiego w strone 1-maja do Al.J.P i coz widze?.Po lewej rece olbrzymi plac, na nim trzy dorodne budowle.O jednej juz sie rozpisywano tzw. \"LIDER\". Coz mamy dalej? Ano sad, prokuratura w budowie, zus.Pokazne w miare nowaczesne. z \"elementami dworskimi\", Dach i Imponujace filary ze stali nierdzewnej prokuratury na ukonczeniu, \"zachecaja do wejscia\".Kogo? Dlaczego w tym miejscu?Wiem kiedys czytalem, zeby mieszkancom bylo blizej.Do czego? \"do sprawiedliwosci\".Do renty, emerytury,zasilku.Wystarczy popatrzec na twarze ludzi wychodzacych z tej instytucji,jaka szczesliwoscia sa wypelnieni, ze maja tak blisko do tej instytucji.Wychodza z marmurow, ciepelka,sielanka jak u Zeromskiego.\"Domy ze szkla\".
A w domu co?.Ogrzewanie zakrecone, trzeba oszczedzac. Fajnie sie siedzi w kuchni bo sie zur gotuje i jest cieplo.\"Pejzaz horyzontalny\".ZUS jest jak \"matka\".Ogrzeje, da pieniazki,i jest tak blisko! Moja znajoma Starsza Pani mieszkajaca na przeciwko,nowej budowli przy ostatnim spotkaniu powiedziala: \"nareszcie nie bede musiala patrzec, na te stara budowle w oddali tylko na nowoczesnosc\".\"czlowiek jak stworca nieobliczalny\" PKP!!!! Nie wiem ile kosztowalo wybudowanie tych budynkow, ale pewnie sporo, zwlaszcza dla takiego miasta jak nasze.I tu sie rozmarzylem, ach \"gdybym byl bogaty\", i posiadal taki teren co bym zrobil?.A teren niebagatelny- najlepszy kasek w miescie, najdrozszy, uzbrojony,scisle centrum.Moze bym sprzedal? Mysle ze nie za mniej, niz ok tysiaca zlotych za 1 m2, ale po co?A moze bym oddal w arende?, tak na 20-30 lat pod inwestycje,za 15 zeta za m2. To dopiero kasa!Ale znam takich co w srodku ogrodka przy domu stawiaja \"przytulny blaszany garaz\" bo przeciez lopate gumowce i inne narzedzia gdzies trzeba chowac.Jeszcz nie tak dawno w naszym kraju prawie przed kazdym domem biegaly kury, kaczki i inna zwierzyna obsrywajac wszystko.Teraz, piekne ogrodzenia,kwiaty,miejsca do odpoczynku.Chce sie zyc.I znowu marzenia.Widze jak w miejscu zusu,prokuratury powstaje wypasione centrum miasta.Miejsce z deptakiem, sklepami,galeriami, lawkami, placami zabaw, niewysoka zabudowa.Widac piekny stary kosciolek, miejsce na zielen,ale za mnie \"wizjoner\".Zal mi tego miasta,bo mimo wszystko ma swoj urok i folklor.Jak jeszcze powstanie tzw.ratusz i nie byle jaki, tylko okazaly, duzy, na miare metropolii, jak sad w Tarnobrzegu, to dopiero bedzie!!!Wszyscy bedziemy sie pod nim zbierac i radowac,ze mamy do wladzy tak blisko.I znowu chce sie zaspiewac \"czlowiek jak stworca nieobliczalny!!!\".Ach te marzenia.Zycze wszyskim Dobrego Roku 2010. Popraw caps locka w temacie, inaczej wątek zostanie usunięty-zarząd

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 13:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2010r. 12:22  
Cytuj
zagubiłem się , to jest fajnie czy nie ?co

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »