NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Gówniarzeria i petardy,
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 12:49  
Cytuj
Ponoć jest zarządzenie Wojewody Podkarpackiego o zakazie odpalania materiałów pirotechnicznych do 10 stycznia 2010 roku, z wyjątkiem 31 grudnia 2009 i 1 stycznia 2010. Czemu więc od kilku dni z różnych okolic miasta ciągle słychać nieprzyjemne dla ucha odgłosy wystrzałów? Gdzie jest policja? Wcześniej takimi sprawami zajmowała się straż miejska, ale szrek ją zlikwidował. Wiem, że gówniarzeria na feriach się nudzi i sobie strzela, ale to nie jest przyjemne. Niech sobie ta gówniarzeria pójdzie nad San i tam postrzela, z dala od osiedli. A swoją drogą, czy rodzice tak ochoczo wydają swoje pieniądze, aby ich bachory puszczały je z dymem?

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 12:49  
Cytuj

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 25 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 12:59  
Cytuj
Wczoraj rano około 8 obudziłem się bo ktoś puszczał mocne petardy pod moim blokiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 13:30  
Cytuj
wyborca ty chyba jesteś były strażnik miejski(lub rodzinka), zdaje się kolejny raz pisząc post wypominasz szrekowi, że zlikwidował straż.
jak ci przeszkadza to dzwoń na policję
oczywiście nie pochwalam w żaden sposób zachowania młodzieży "strzelającej". też mnie to kiedyś wku*wiało umiech

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 722
Dołączył: 31 Sty 2009r.
Skąd: z II irlandii ;-)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 14:33  
Cytuj
Wojewoda wydał zakaz używania petard do 10 stycznia
Miłośnicy petard będą musieli się wstrzymać z ich używaniem do 10 stycznia. Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego na terenie naszego województwa od początku grudnia obowiązuje zakaz korzystania z wyrobów pirotechnicznych.
Rozporządzenie wojewody nie będzie obowiązywać w noc sylwestrową i Nowy Rok. Rozporządzenie wojewody nie będzie obowiązywać w noc sylwestrową i Nowy Rok.


Wyjątkiem są dwa przełomowe dni, czyli „Sylwester" i Nowy Rok, kiedy można używać petard zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Zakaz nie obowiązuje organizatorów imprez, przedsięwzięć artystycznych, rozrywkowych i szkoleniowych, którzy uzyskali zezwolenie właściwych organów na użycie produktów pirotechnicznych.

Rozporządzenie ma zapewnić mieszkańcom województwa podkarpackiego spokojne spędzenie tych ostatnich dni 2009 roku. Co roku już w okresie przedświątecznym za oknami słychać było strzelające petardy, które niepokoiły dzieci i zwierzęta domowe, a także zakłócały spokój na osiedlach.

FAJERWERKI POD KONTROLĄ

W tym roku, w okresie świąteczno - noworocznym stalowowolscy policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole punktów handlowych, w których sprzedawane są m. in. fajerwerki. Stróże prawa będą sprawdzać czy artykuły pirotechniczne nie trafiają w ręce nieletnich.
Sprzedaż tych wyrobów dzieciom jest przestępstwem.

Funkcjonariusze apelują, by korzystając z petard stosować się do instrukcji. Używanie artykułów pirotechnicznych niezgodnie z ich przeznaczeniem lub w sposób nieumiejętny, pod wpływem alkoholu może prowadzić do utraty zdrowia bądź kalectwa.


Z tego co słychać za oknem policja bardzo ciężko pracuje.
jezyk

Chcesz często widzieć w garnku dno głosuj na PO
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 14:42  
Cytuj
Bardzo ciężko pracuje, podobno szrek przekazał pieniądze ze zlikwidowanej straży miejskiej na dodatkowe patrole policji. Jak widać osiągnął kolejny "sukces", jak zresztą wszystkie pozostałe.
A wystarczyłoby żeby prewencyjnie pospacerować po osiedlach lub nawet "suką" pojeździć i przegonić gówniarzy. Przecież ja nie będę się uganiał za smarkaczami, bo ani mi się chce, ani nie mam takich uprawnień. A weź takiemu coś zrób, to potem z sądów przez rok nie wyjdziesz. Takie mamy prawo, że tzw. dzieci są bezkarne. Ideologia róbta co chceta. Ale rodziców władza powinna ukarać mandatem.

Jagermeister, ani nie byłem w straży miejskiej, ani nie mam żadnej rodziny tam pracującej.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 14:47  
Cytuj
troche to denerwuje teraz ale za mlodu sam ganialem z petardami te kilka dni w roku i byla frajda, byle nie rzucali gdzies przy dziadkach co by zawalu nie dostali, idzie to przezyc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 15:03  
Cytuj
koło dziadków i do klatekwykrzyknikwykrzyknik

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 215
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 15:57  
Cytuj
CYTAT
koło dziadków i do klatekwykrzyknikwykrzyknik


Pozostaje jedynie mieć nadzieję iż w realnym świecie masz
odrobinę więcej rozumu i życzę abyś nie trafił na dowcipnisi którzy twój pomysł wykorzystają przeciwko tobiecool

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 16:11  
Cytuj
przecież to nie mój pomysł tylko przykład z życia jak zachowuje się tytułowa "gówniarzeria" wykrzykniki nie były formą nawoływania czy też rozkazu, a uzupełnieniem myśli If33lG00d
po prostu źle zinterpretowałeś umiech

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 215
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 16:16  
Cytuj
CYTAT
przecież to nie mój pomysł tylko przykład z życia jak zachowuje się tytułowa \"gówniarzeria\" wykrzykniki nie były formą nawoływania czy też rozkazu, a uzupełnieniem myśli If33lG00d
po prostu źle zinterpretowałeś umiech


Skoro uraziłem przepraszam,masz racje nie brałem wypowiedzi If33lG00d - a pod uwagę sorrycool

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 17:25  
Cytuj
jak była straż miejska tak samo strzelali wiec nie widze róznicy. Pozatym straż miejska nie robiła nic poz minimum coby się nie przemęczać

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 1 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 00:41  
Cytuj
sam za dobrego gówniarza ładowałem petardy gdzie się dało... i ide o zakład że z wami tak samo było. Więc o co takie halo?

NON SERVIAM
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 08:18  
Cytuj
Każdy tak robił i straż miejska nie interweniowała sciana

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 29 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 15:36  
Cytuj
trzeba czytac instrukcje i jest bezpiecznie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 722
Dołączył: 31 Sty 2009r.
Skąd: z II irlandii ;-)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 16:30  
Cytuj
Uważaj na fajerwerki!

Chwila nieuwagi i... bum! Zwykła petarda może zniszczyć Ci życie.



We wtorek w olsztyńskim teatrze powstały zdjęcia do kampanii przestrzegającej przed niefrasobliwym obchodzeniem się z petardami i fajerwerkami.




Obrazek

Chcesz często widzieć w garnku dno głosuj na PO
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 102
Dołączył: 27 Gru 2008r.
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 17:02  
Cytuj
CYTAT
Uważaj na fajerwerki!

Chwila nieuwagi i... bum! Zwykła petarda może zniszczyć Ci życie.


I nie chodzi tu tylko o urodę, jak widać na zdjęciu powyżej. Można też poważnie uszkodzić elementy ciała: Kto zgadnie co widać na zdjęciu?
Obrazek

Nie
jestem
pokemonem!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 102
Dołączył: 27 Gru 2008r.
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 17:10  
Cytuj
I jeszcze adekwatny demot:

Obrazek
good

Nie
jestem
pokemonem!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 17:13  
Cytuj
A wystarczy całkowicie zakazać sprzedaży tych materiałów powiedzmy do 30 grudnia. Od 2 stycznia ponownie zakaz. Jedynie organizatorzy czegoś takiego jak WOŚP czy innych imprez mieliby dyspensę i mogliby zamawiać bezpośrednio w hurtowniach.
Rozwiązanie problemu jest - zakaz w handlu detalicznym.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 102
Dołączył: 27 Gru 2008r.
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 17:16  
Cytuj
CYTAT
A wystarczy całkowicie zakazać sprzedaży tych materiałów powiedzmy do 30 grudnia. Od 2 stycznia ponownie zakaz. Jedynie organizatorzy czegoś takiego jak WOŚP czy innych imprez mieliby dyspensę i mogliby zamawiać bezpośrednio w hurtowniach.
Rozwiązanie problemu jest - zakaz w handlu detalicznym.


Raczej większość by już kupiła, a jak nie to ktoś hurtem kupi i będzie jeszcze gorzej good

Nie
jestem
pokemonem!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 722
Dołączył: 31 Sty 2009r.
Skąd: z II irlandii ;-)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 17:17  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Uważaj na fajerwerki!

Chwila nieuwagi i... bum! Zwykła petarda może zniszczyć Ci życie.


I nie chodzi tu tylko o urodę, jak widać na zdjęciu powyżej. Można też poważnie uszkodzić elementy ciała: Kto zgadnie co widać na zdjęciu?
Obrazek


Jezeli sie nie myle to rozerwana dłoń.

Chcesz często widzieć w garnku dno głosuj na PO
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 102
Dołączył: 27 Gru 2008r.
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 17:20  
Cytuj
Dobrze, że napisałeś to "rozerwana" dłoń potluczony Bo to już nie jest dłoń...

Nie
jestem
pokemonem!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 17:25  
Cytuj
CYTAT
Raczej większość by już kupiła, a jak nie to ktoś hurtem kupi i będzie jeszcze gorzej


Sprzedaż hurtowa byłaby dostępna jedynie dla dużych imprez i na specjalne zezwolenie. A detalicznie jedynie 30 i 31 grudnia byłoby wolno handlować. To by problem rozwiązało.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 17:36  
Cytuj
CYTAT
A wystarczy całkowicie zakazać sprzedaży tych materiałów powiedzmy do 30 grudnia. Od 2 stycznia ponownie zakaz. Jedynie organizatorzy czegoś takiego jak WOŚP czy innych imprez mieliby dyspensę i mogliby zamawiać bezpośrednio w hurtowniach.
Rozwiązanie problemu jest - zakaz w handlu detalicznym.

Wg. mnie zakazać możesz najwyżej swojemu dziecku, nie mi dojrzałemu człowiekowi kupić i korzystać z fajerwerków raz na rok przy takiej okazji.
Jest zakaz sprzedaży nieletnim to go egzekwujmy.
Rozmawiajcie i edukujcie swoje dzieci a problem zniknie.
A gówniarzami niech się zajmie organ stosujący to prawo na które się powołujesz.

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 102
Dołączył: 27 Gru 2008r.
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 17:36  
Cytuj
Ee... i tak by sprzedawali... w końcu to duży zarobek, raz, czy dwa do roku. Poza tym dużo jest tzw. ulicznych sprzedawców. jezyk

Nie
jestem
pokemonem!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 17:50  
Cytuj
CYTAT
Wg. mnie zakazać możesz najwyżej swojemu dziecku, nie mi dojrzałemu człowiekowi kupić i korzystać z fajerwerków raz na rok przy takiej okazji.
Jest zakaz sprzedaży nieletnim to go egzekwujmy.
Rozmawiajcie i edukujcie swoje dzieci a problem zniknie.
A gówniarzami niech się zajmie organ stosujący to prawo na które się powołujesz.


Problem w tym, że społeczeństwo mamy niezbyt dojrzałe i sama mamusia czy tatuś kupi bachorowi petardę. Niech się dzieciak pobawi. Aby takiemu zjawisku przeciwdziałać należy albo całkiem zakazać sprzedaży albo skutecznie karać rodzica np. 500 zł mandatem. Na drugi raz nie kupiłby petardy. Ale znając skuteczność naszych organów ścigania lepszy byłby zakaz sprzedaży.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »