NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Zielona strzałka w lewo...,
Posty: 107
Dołączył: 11 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 10:26  
Cytuj
W naszym mieście ostatnio kilka skrzyżowań zostało wyposażonych w zieloną strzałkę do skrętu w lewo, no i znaleźli sie tacy którzy zawracają na zielonej strzałce z poziomym znakiem namalowanym na jezdni.
Pomimo ze strzałka zielona świeci się krotko a szczególnie naprzeciw "Centrum 4" znajdują się tacy którzy zawracają pomimo że nie wolno tam zawracać i blokują skręcajacych w lewo.
A interpretacja przepisów mówi...jeśli ruch jest kierowany sygnalizatorem S-3”, co oznacza zakaz zawracania przy zielonym świetle na sygnalizatorze kierunkowym. Tylko wtedy, gdy na jezdni są namalowane strzałki.
Przydałoby się żeby Policja przypatrzyła sie zawracającym i dała upomnienia a poźniej mandaciki ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 10:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 97
Dołączył: 17 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2010r. 21:56  
Cytuj
Co do zielonych strzałek dla skręcających w prawo powinny być na każdym skrzyzowaniu, oraz powinny swiecic się cały czas! Wtedy przejazd przez to miasto byłby szybszy i mniej nerwowy ! Ale gamonie o tym niestety nie pomyślą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Sty 2010r. 22:00  
Cytuj
a na głównym "rondzie" takowej strzałki niestety nie ma a wielu kierowców udaje,że się właśnie zaświeciłagood

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 97
Dołączył: 17 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2010r. 22:10  
Cytuj
No tak, i takie cos jest traktowane jak przejazd na czerwonym świetle czyli bardzo surowo. Koniecznie wszystkie zielone strzałki w prawo cały czas musza się świecić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2010r. 22:39  
Cytuj
Zatrzymujcie się proszę przed skorzystaniem z zielonej strzałki (tej w prawo oczywiśćie) wazne Tyle razy widziałem jak mało brakowało...
Tyle piszą o RNI a ja się po Stalówce boję chodzić!
W Nisku nie ma tego problemu bo nie ma zakrętów a kierowcy jeżdżą bez kierownicy.umiech

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 11 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2010r. 22:57  
Cytuj
Policjanci sami nie wiedza, ze na takich strzalkach nie mozna zawracac! ;)
Niejednokrotnie widzialem, jak sami nawracali, nie jadac na sygnale, a wiec tez powinny odpowiadac za wykroczenie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Sty 2010r. 23:12  
Cytuj
CYTAT
a na głównym \"rondzie\" takowej strzałki niestety nie ma a wielu kierowców udaje,że się właśnie zaświeciłagood


Dla sprostowania jezeli pani chodzi o to rondo na al.JP2, to zaznaczam ze to nie jest rondo, tylko skrzyzowanie o ruchu okreznym, kolejna sprawa to na rondach nie ma swiatel tylko na skrzyzowaniach sa. :cwaniak:

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Sty 2010r. 23:20  
Cytuj
i właśnie dlatego użyłam "..." , bo ja wiem ,że to skrzyżowanie ale wśród stalowowolan od X czasu błędnie nazywane rondem ... no ale cóż odkąd pamiętam tak właśnie zwane good .... jeszcze jak tu o światłach w stalówce nikt nie marzył good Rozumie pan teraz???cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 10 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2010r. 07:45  
Cytuj
CYTAT
Policjanci sami nie wiedza, ze na takich strzalkach nie mozna zawracac! ;)
umiech


A to jest akurat cecha charakterystyczna naszych panów policjantów, że przepisy to może oni znają, ale nie ruchu drogowego smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2010r. 12:55  
Cytuj
A co powiecie na zle oznaczenie sygnalizatorami skrzyzowania na gorce rozwadowskiej.
Zarowno od JP jak i rozwadowa do skretu w lewo sa zainstalowane sygnalizatory bezkolizyjnego lewoskretu. A w czasie ich palenia na zielono zapalaja sie z przeciwnych stron albo sygnalizatory zielone (zwykle - kolizyjne) lub strzalki kierunkowe do skretu w prawo. Tak byc NIE MOZE bo to lamie logike dla tych ktorzy maja sygnalizator bezkolizyjny i nie powinni podczas manewru na swojej drodze nikogo spotkac.
Sprawa poruszana z policjantem jak i egzaminatorem WORD lecz nikt i tak sobie z tego nic nie robi. PARANOJA jakich malo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2010r. 14:16  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
RNI-JEŻOWE
a na głównym \\\"rondzie\\\" takowej strzałki niestety nie ma a wielu kierowców udaje,że się właśnie zaświeciłagood


Dla sprostowania jezeli pani chodzi o to rondo na al.JP2, to zaznaczam ze to nie jest rondo, tylko skrzyzowanie o ruchu okreznym, kolejna sprawa to na rondach nie ma swiatel tylko na skrzyzowaniach sa. :cwaniak:


tak naprawdę to jeszcze może nie wiesz
ale to skrzyżowanie od zawsze było ,jest i będzie zwane RONDEM
ale o tym wiedzą stalowowolanie
jako takie było ono pierwszym rondem w Stalówce XX-lat temu
i jak dziś pamiętam ,że niektórzy
kierowcy na początku jeździli w kółko good
a my mieszkający przy mieliśmy sporo śmiechu
a le były też i czarne czasy -dużo wypadków
a po tym jak

każde inne zwane jest" rondo przy.... "
pozdrawiam jezyk

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
777
777
777
Posty: 11
Dołączył: 14 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2010r. 15:53  
Cytuj
andy-5 - serio mowisz ze takie zielone strzałki do skretu w lewo sie pojawiły ? gratuluje znajomosci przepisów.Pozcytaj sobie co to takiego skrzyzowanie bezkolizyjne... Jak mi wiadomo strzałki są ale w prawo ..... Ale chyba gdy nie ma znaku zakazujacego zawracania to .... co takim zrobisz? Z jednym sie zgodze - policja w wielu miejscach by sie przydała - m.in wyjazd z tesco , zawracanie przy kauflandzie , czy zawracanie przy wyjezdzie z pks-u. Ale jak zwykle najwiecej dzieje sie na parkingu przy Lotosie

Cinocenty - a dlaczego zatrzymujesz sie tez na dwupasmówce , dlaczego zapierniczasz 40 km/h lewym pasem ?

qwerty_stw - temat juz był poruszany - maja to poprawic ale jak zwykle licza koszty......

anulka - to skrzyżowanie RNI tak nazwało z wielkiej podniety gdy tu przyjezdzali i pozniej wsrod znajomych sie chwalili ze przejechali szczesliwie przez takie duuuze rondo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 11 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2010r. 19:31  
Cytuj
777 hehe
czy zauwazyles ze napisalem....znow przytocze "A interpretacja przepisów mówi...jeśli ruch jest kierowany sygnalizatorem S-3”, co oznacza zakaz zawracania przy zielonym świetle na sygnalizatorze kierunkowym. Tylko wtedy, gdy na jezdni są namalowane strzałki."
Prosze czytaj ze zrozumieniem to jest interpretacja przepisow nie moj wymysl powtarzam ze nie musi byc znak zawracania jesli jest namalowana strzalka na jezdni i zielona strzalka w lewo
Ja tego nie wymyslilem, a napisalem na forum zeby zwrocic uwage zeby jezdzic zgodnie z przepisami
Pozdrawiamgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 15 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2010r. 21:08  
Cytuj
RST i popaprane RNI poczytajcie sobie "prawo o ruchu drogowym" i znajdziecie tam wszystkie odpowiedzi!!! Tylko trzeba umieć czytać !!!!mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2010r. 12:43  
Cytuj
777 drogowy rzezimieszku (choć te prawa twojego wieś-tuninu niedotyczą)chytry:

Zielona strzałka musi się świecić, a kierowca wykonujący manewr powinien zatrzymać pojazd przed sygnalizatorem. Upewnić się, czy na przejściu drogi, którą jedzie nie ma pieszych, a na drodze, w którą zamierza skręcić nikt nie jedzie. Tak powinno wyglądać prawidłowe zachowanie się skręcającego. Dotyczy strzałki w prawo naturalnie.

Jeśli tego nie ogarniasz to przynajmniej zwolnij i patrz uważnie by nie zrobić z sąsiadki kalekę.
Ja tego nie wymyśliłem, a napisałem na forum żeby zwrócić uwagę aby i Tobie ktoś nie zrobił z dupy jesień średniowiecza.

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 7 Cze 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2010r. 18:09  
Cytuj
serio mowisz ze takie zielone strzałki do skretu w lewo sie pojawiły ? gratuluje znajomosci przepisów.Pozcytaj sobie co to takiego skrzyzowanie bezkolizyjne... Jak mi wiadomo strzałki są ale w prawo ....


z tego co mi wiadomo to 777 są strzałki w lewo i chyba nie wiesz kiedy i gdzie występują :d tak czytam i czekam kiedy ktos napisze ze na rondzie moze wystepować ruch dwu-kierunkowy ... to by była sensacja...pozdrawiam forumowiczów umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 14 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2010r. 18:17  
Cytuj
777, czy Ty byłeś kiedykolwiek w STW, masz prawo jazdy lub nawet samochód? Otóż strzałka w lewo uprawniająca do warunkowego skrętu w lewo (nie do zawracania) jest na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki i Okulickiego jadąc w kierunku wschodnim i skręcając na Północ inaczej - jadąc od strony Policji "bez" tory i skręt w lewo pod halę targową na przykład. Na tym skrzyżowaniu właśnie jest warunkowa strzałka w lewo.
Zapraszam do STW.

Heruur; SG-1, SG Atlantis, SG Univerese, Hatak Group, Orion-Tokra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2010r. 19:07  
Cytuj
dokładnie Heruur tam ta strzałka jest "od zawsze"

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
777
777
777
Posty: 11
Dołączył: 14 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2010r. 21:22  
Cytuj
Cinocenty - a trafiłes tak sasiadke na przejsciu ? to jak widac nie ja mam problem z tym przepisem

Heruur - zgadza sie jest warunkowa strzalka w lewo ale andy-5 poruszyl watek skrzyzowania przy Lotosie a tam nie widze problemu aby zawrocic .
A czy bylem kiedys w StW ? Ja tu wciaz jestem - to Ty tu widac wpadasz z rodzina na zakupy . I mam samochod - bez obaw - ale nie wstydz sie - furmanką tez można zajechac pod tesco

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2010r. 22:27  
Cytuj
777 nie wiem czy wyłapałeś że chodziło mi o strzałkę w prawo.
– Kierowcy traktują często warunkową strzałkę jak zielone światło i nawet nie zatrzymują się przed sygnalizatorem – twierdzi Paweł Buczyński z ruchu ekologów. Jego zdaniem z tego powodu dochodzi do wypadków na przejściach dla pieszych.
http://www.rp.pl/artykul/123948.html
Łyso Ci?jezyk

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2010r. 22:27  
Cytuj
post do kasacji- mówisz masz good - anulka

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 11 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2010r. 00:15  
Cytuj
Czy ja moge prosic Zarzad Stalowemiasto o to by w temacie sygnalizatora S3 ( strzalka zielona w lewo) ale nie warunkowa chodzi mi o te co sa na skrzyzowaniach kolo Centrum4, Wojska Polskiego z KEN i KEN z Podlesna, niech zabiora fachowcy czyli Referat Ruchu Drogowego w Stalowej Woli.
Ciekawe czy tak samo beda interpretowac wykladnie przepisow czy wolno tam zawracac pomimo ze nie ma znaku zawracania.
Prosze zapytajcie ich i napiszcie artykul.

Ja zanim napisalem na forum o problemie poczytalem poszukalem.
I nie pisalem o strzalkach zielonych w prawo, oraz nie pisalem o warunkowych w lewo jak ta za przejazdem w strone PKS.
Mnie chodzilo o problem zawracania.
Pozdrawiamgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Sty 2010r. 00:22  
Cytuj
andy-5 postaram się zasięgnąć takiego info dla Ciebie w wiarygodnym źródle cool girl tylko dopiero w poniedziałek będę mogła przedstawić tam temat - proszę o cierpliwość

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 11 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2010r. 00:31  
Cytuj
anulkaumiech
Dziekuje, poczekam jak i chyba wiekszosc zawierajacych glos w dyskusji. Ja chce by wszyscy mieli swiadomosc czy mozna zawracac czy nie. Tu nie chodzi o to czy mam racje tylko jak faktycznie maja sie przepisy, a raczej ich interpretacjaumiech
Wszystkim zycze milej niedzieliumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Sty 2010r. 00:32  
Cytuj
andy-5 - również życzę miłej niedzieli i cieplutko pozdrawiam

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »