NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Wynajęcie mieszkania a naruszenie prywatności., prawa właściciela- czy może wchodzić
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2009r. 12:41  
Cytuj
Czy osoba od której wynajmuje się mieszkanie może do niego wchodzić "na kontrolę" lub z innych przyczyn podczas nieobecności wynajmującego?
Jak ta sprawa u Was wygląda?

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2009r. 12:41  
Cytuj

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
 
 
 
 
~~Alicja
ff
Wysłany: 19 Gru 2009r. 14:32  
Cytuj
Oczywiście,że właściciel może wchodzić do mieszkania podczas Twojej nieobecności.

 
 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 13 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2009r. 15:23  
Cytuj
Powinien o takim fakcie poinformować lub się umówić na wizytę (wizytację) jednakże wiem, że jest inaczej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~To ja
ff
Wysłany: 19 Gru 2009r. 16:39  
Cytuj
Dokładnie to nie jestem pewien czy moze tak zrobic, napewno powinieneś zostać poinformowany przed taką wizytą. Równie dobrze mozesz poinformować ze coś Ci zgineło z mieszkania i co wtedy ? Moim zdaniem nie dopuszczalne jest takie postępowanie gdzie własciciel kontroluje mieszkanie podczas nieobecności osoby która je wynajmuje!

 
 
 
 
~~dyplomowany pra
ff
Wysłany: 19 Gru 2009r. 17:05  
Cytuj
Cinkocenty - rozumiem, że pytanie to żart?

 
 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2009r. 19:37  
Cytuj
Sądząc po odpowiedziach można się domyśleć że nie tylko ja mam wątpliwości w tej kwestii.
Chcę też wiedzieć jak ten temat wygląda u ludzi.
Mógł byś chociaż podpowiedzieć że:
Powinnością (nie obowiązkiem) wynajmującego jest o takiej wizycie powiadomić najmującego.
Można też o sposób wizytacji zawrzeć w umowie.
Cwaniaczek z ~~dyplomowany prawnik a pisze bezwartościowe posty :p

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 973
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Gru 2009r. 19:41  
Cytuj
Hm... nie wiem ile w tym prawdy, ale wydaje mi się, że klucze do wynajmowanego mieszkania powinna mieć tylko osoba, która je wynajmuje... ale w praktyce wiadomo jak to wygląda mało kto podposuje jakąkolwiek umowe nie wspomne o odprowadzaniu podatkówjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~PIR
ff
Wysłany: 19 Gru 2009r. 21:27  
Cytuj
Nie ma takiego prawa, wynajmując to mieszkanie podpisujesz umowę, wtedy ty jesteś Panem/Panią tego lokalu, właściciel MUSI uprzedzić ze chce zobaczyć mieszkanie lub spotkać się w jakimś celu. Nie może posiadać drugiego kompletu kluczy, przy wynajmie masz pełne prawo do wymiany zamka(wkładu) w drzwiach oczywiście bez naruszenia oryginalnej konstrukcji.

 
 
 
 
Posty: 973
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Gru 2009r. 21:32  
Cytuj
No wlasnie o to cos takiego mi chodzilo.. ze nikt poza osobą zmaieszkująca lokal nie ma prawa posiadac dodatkowego kompletu kluczy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~mosiek
ff
Wysłany: 19 Gru 2009r. 23:20  
Cytuj
CYTAT
Czy osoba od której wynajmuje się mieszkanie może do niego wchodzić \"na kontrolę\" lub z innych przyczyn podczas nieobecności wynajmującego?
Jak ta sprawa u Was wygląda?

Jeżeli właściciel wszedł do mieszkanie które wynajmujesz podczas Twojej nieobecności więc zgłoś na policje że podczas jego wizyty zniknęła ci okrągła sumka 5 tysiów. Ja tak zrobiłem i koleś się troszkę speniał i zmiękła mu rura. Zmień wkładkę do zamka, koszt niewielki a i spokojną głowę będziesz miał

 
 
 
 
~~edi
ff
Wysłany: 20 Gru 2009r. 11:28  
Cytuj
Ja tez wynajmuje mieszkanie i pierwsza rzecza ktora zrobilem jeszcze przed wprowadzeniem bylo wymienienie zamka, a własciciele jak chca obejrzec mieszkanie musza najpierw zadzwonic i sie umówic na odpowiadajaca mi pore.
Póki wynajmujesz mieszkanie, płacisz czynsz, odstepne i nie organizujesz jakichs imprez badz nie dewastujesz mieszkania wlasciciel nie ma prawa wchodzic po kryjomu do mieszkania.

 
 
 
 
~~Tadeusz
ff
Wysłany: 20 Gru 2009r. 13:31  
Cytuj
Dziwni są ludzie, którzy udostępniają mieszkanie osobie najmującej i bez uprzedzenia kontrolują! Co ich to obchodzi co mam w mieszkaniu najważniejsze dla Nich to aby opłacali regularnie czynsz, najm i media jeśli tak owe macie TV czy internet. Wynajmowałem z żoną 1 rok mieszkanie i jak wynajmujący chciał np okazania rachunków to szliśmy na spotkanie z tymi osobami przedstawialiśmy rachunki kawa herbatka i do domku. A jak pytaliśmy czy Oni chcą podejść sprawdzić mieszkanie to nie chcieli nawet o tym słyszeć. Po to wynajmujemy aby do niego nie chodzić. Widocznie mieliśmy to szczęście, że tak się nam trafiło miło mieszkać u takich wynajmujących.

 
 
 
 
~~dyplomowany prw
ff
Wysłany: 20 Gru 2009r. 14:16  
Cytuj
Cinocenty - nie moim zamiarem było obrażenie Ciebie. Myślałam naiwnie, ze wszyscy znają konstytucyjne prawo do prywatności, bo Konstytucja była w szkole podstawowej. Podaję link do artykułu, który jasno określa problem: http://74.12(...)nk&gl=pl
Pozdrawiam.

 
 
 
 
Posty: 973
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 20 Gru 2009r. 14:20  
Cytuj
uwierz, że nie wszyscy znaja polskie zawile prawo... powiem wiecej mało kto zna..jezykjezyk wiec jezeli jestes prawnikiem nie wymagaj od innych rzeczy, które dla Ciebie są oczywiste bo uwierz mi w innych dziedzinach jestes tak samo kiepski jak ja z prawajezyk


BTW: z pewnością w podstawowce ktos sie uczy o konstytucyjnym prawie do wlasnosci mlotekmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2009r. 14:32  
Cytuj
~~dyplomowany prw dałeś link do artykułu dot. prawa brytyjskiego

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 973
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 20 Gru 2009r. 14:48  
Cytuj
Właśnie widac jaki z niego dyplomowany prawnikjezyksciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~prawnik ten sam
ff
Wysłany: 20 Gru 2009r. 20:19  
Cytuj
Taki jak z panny piny redaktor. Nie pisałam, że jest to konkretnie ten sam problem i nie podałam podstawy prawnej. Jesteśmy w UE. A czytanie ze zrozumieniem również było w podstawówce. To tyle na ten temat. Szkoda wchodzić na stalowemiasto, jeśli ktoś z zarządu w ten sposób traktuje innych. Panno Pino - konstytucyjne prawo do prywatności a prawo do własności to odrębne rzeczy. Nie byłaś na tej lekcji? Pozdrawiam.

 
 
 
 
Posty: 973
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 20 Gru 2009r. 21:47  
Cytuj
Z pewnością prawo do własności, prywatności i wszelkie inne prawa były omawiane w podstawówce jeszcze przed 1 komuniąjezykjezyk jak chcesz drogi prawniku porozmawiać to napisz na pw są rzeczy, którymi i ja Cie zagne....możemy podyskutować na tematy ścisle..jezyk ciekawe co masz do powiedzenia... a co do czytania ze zrozumieniem to Ty nie widzisz ze podajesz link do sytuacji w UK i zapominasz ze zyjemy w Polsce (dla przykładu za gwałt w Wielkiej Brytani sie dostaje dozywocie a w Polsce moze z 5 lat... i Ty mowisz ze jestesmy w UE... nie rozsmieszaj mnie) mlotekmlotekmlotekmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pir
pir
Posty: 238
Dołączył: 15 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2009r. 22:17  
Cytuj
Nie krzycz na niego, chciał wyjść z twarzą.
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 215
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2009r. 22:21  
Cytuj
CYTAT
Z pewnością prawo do własności, prywatności i wszelkie inne prawa były omawiane w podstawówce jeszcze przed 1 komuniąjezykjezyk jak chcesz drogi prawniku porozmawiać to napisz na pw są rzeczy, którymi i ja Cie zagne....możemy podyskutować na tematy ścisle..jezyk ciekawe co masz do powiedzenia... a co do czytania ze zrozumieniem to Ty nie widzisz ze podajesz link do sytuacji w UK i zapominasz ze zyjemy w Polsce (dla przykładu za gwałt w Wielkiej Brytani sie dostaje dozywocie a w Polsce moze z 5 lat... i Ty mowisz ze jestesmy w UE... nie rozsmieszaj mnie) mlotekmlotekmlotekmlotek


Ojjj agresor się włącza jak widzęcool
Pani to troszeczkę wytłumaczy i może co niektóre osoby zrozumieją o co tak naprawdę chodzi w temacieok
Pozdr

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2009r. 23:45  
Cytuj
* Klucz do mieszkania

Prawem osobistym każdego człowieka według art. 50 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej jest nienaruszalność mieszkania. Istnieją jednak wyjątki od zasady nienaruszalności mieszkania, w których wejście do cudzego mieszkania jest konieczne.


Zwykle wynajmujący przekazuje najemcy klucze do mieszkania w dniu oddania mieszkania w najem. Wynajmujący może mieć dodatkowy komplet kluczy do mieszkania, jednak wtargnięcie do mieszkania pod nieobecność najemcy nie jest dozwolone. W razie awarii wywołującej szkodę lub grożącej bezpośrednio powstaniem szkody najemca jest obowiązany do natychmiastowego udostępnienia lokalu w celu jej usunięcia. Jeżeli najemca jest nieobecny albo odmawia udostępnienia lokalu, wynajmujący ma prawo wejść do lokalu w obecności funkcjonariusza policji lub straży miejskiej, a gdy wymaga to pomocy straży pożarnej, także przy jej udziale. Można w umowie zaznaczyć, najemca zobowiązany jest zawiadomić wynajmującego w formie pisemnej o każdym dodatkowym zestawie kluczy będącym w jego posiadaniu oraz, że wszystkie klucze zostaną zwrócone wynajmującemu. Z doświadczenia radzimy, aby wynajmujący po zakończeniu najmu zawsze wymieniał wkładki bębenkowe do zamków w drzwiach wejściowych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2009r. 00:16  
Cytuj
Polecam lekture przepisow regulujacych najem w Polsce.
Znajdziesz je w Kodeksie Cywilnym w art. 659-692. Jednak pierwsze co bym zrobil to przeczytal umowe, ktora zapewne zawarles z wynajmujacym.
Art. 690 stanowi, ze 'Do ochrony praw najemcy do używania lokalu stosuje się odpowiednio przepisy o ochronie własności'.
A te z kolei mozesz znalezc w tym samym akcie prawnym w Ksiedze II. Milej lektury.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2009r. 07:40  
Cytuj
a moze lepiej kupic mieszkanie a nie wynajmowac , i wtedy nie ma problemugood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »