NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Czy mozna zrezygnować z podzielników?,
~~Lokator
ff
Wysłany: 2 Sty 2008r. 19:56  
Cytuj
Czy ktoś zrezygnował z podzielników firmy Techem czy tez innych i powrócił do rozliczania wg. kryterium powierzchni mieszkania?

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2008r. 19:56  
Cytuj

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 2 Sty 2008r. 22:24  
Cytuj
Można. Jeśli zrobią to wszyscy, cały blok... Tylko , że po co. Taniej nie będzie. Koszty tylko inaczej się rozłożą. Mniej sprawiedliwie.

 
 
 
 
~~Darek
ff
Wysłany: 2 Sty 2008r. 22:34  
Cytuj
Pewnie nie masz podzielników albo masz i mieszkasz w środku bryły budynku i nie na parterze ani na ostatnim pietrze i co roku masz zwroty za ogrzewanie.Ja niestety mieszkam na pietrze ostatnim,mam mieszkanie narożne,w mieszkaniu temperaturę max 19 stopni (bo oszczędzam...) i co rok niedopłatę około 400 zł.Sąsiad pod moim mieszkaniem siedzi w ciepełku 23 stopni i ma zwroty ok.250zł.I to jest sprawiedliwie?!

 
 
 
 
~~****
ff
Wysłany: 3 Sty 2008r. 07:24  
Cytuj
zgadzam sie Darek, mieszkam na parterze w bloku z cegly, w mieszkaniu tak sobie, wcale nie za cieplo, dwa lata temu 600 zlotych niedoplaty, w zeszlym roku 400 i co rok podwyzszaja ryczalt na ciepla wode i CO i w tym roku znow pewnie bedzie niedoplata. nie wiem czy powinnam kupic sobie piecyk na gaz....

 
 
 
 
~~Nickt
ff
Wysłany: 3 Sty 2008r. 16:57  
Cytuj
też mieszkam w bloku z cegły, dookoła "grzeją mnie sąsiedzi", nie mam podzielników. Przez kilka ostatnich lat miałem zwrotu 100 zl, ci, którzy mają narożne mieszkania i niewymienione okna też mieli po 100-120 zł. Więc skoro ktoś robi ze mnie wała, to ja teraz też. Wcześniej zakręcałem zawór od kaloryfera, teraz nie zakręcam - otwieram okno, bo po przeliczeniu też będę miał 100 zl zwrotuumiech

 
 
 
 
~~expert
ff
Wysłany: 4 Sty 2008r. 00:26  
Cytuj
oczywiscie ze mozna zrezygnowac z podzielnikow - porozmawiaj z zarzadca budynku w ktorym mieszkasz, nie powinien robic problemow.

 
 
 
 
~~kaj
ff
Wysłany: 4 Sty 2008r. 18:15  
Cytuj
Sprawiedliwszy a nie sprawiedliwy podział kosztów ogrzewania budynku dzieki podzielnikom ma sens wtedy , kiedy stosowane są inne przeliczniki dla mieszkań na parterze, narożnych, na ostatnich kondygnacjach itd. a inny dla mieszkań tzw. środkowych. Jeśli większość mieszkańców zarząda likwidacji, administrator nie będzie miał wyjscia.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 4 Sty 2008r. 20:19  
Cytuj
Podzielniki nie są żadnymi urządzeniami pomiarowymi,nie mają polskich atestów,jedynie zgodność z jakąś tam polską normą,i nie liczą żadnych wartości fizycznych.Jest to produkt niemiecki,przeniesiony na polski grunt,lecz w sposób prawnie nieuregulowany,bo nie żadnych przepisów ani ustaw regulujących podzielniki.W całej Polsce jest mnóstwo spraw w sądzie w związku z niedopłatami za ogrzewanie i wadliwe rozliczanie przez firmy,które zarabiają na tym krocie.Może ktoś w Ministerstwie Gospodarki się tym wreszcie zajmie,chociaż podobno już w 2003 r.były jakieś projekty dyskutowane już w Senacie ale do tej pory cisza.

 
 
 
 
~~właścicielka podzielnika
ff
Wysłany: 21 Lut 2008r. 10:43  
Cytuj
Sprawiedliwszy a nie sprawiedliwy podział kosztów ogrzewania budynku dzieki podzielnikom ma sens wtedy , kiedy stosowane są inne przeliczniki dla mieszkań na parterze, narożnych, na ostatnich kondygnacjach itd. a inny dla mieszkań tzw. środkowych. Jeśli większość mieszkańców zarząda likwidacji, administrator nie będzie miał wyjscia.
Ja mieszkam w mieszkaniu narożnym na 2 piętrze, mam podzielnik i co roku zwrot ok 500zł. I jest stosowany przelicznik.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 21 Lut 2008r. 20:23  
Cytuj
JA MAM PODZIELNIK I CO ROKU 600 7OO ZWROTRU

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 21 Lut 2008r. 20:25  
Cytuj
TYLKO SOBIE OKNA WYMIęCIE I BęDą ZWROTY

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 23 Lut 2008r. 13:53  
Cytuj
TYLKO SOBIE OKNA WYMIęCIE I BęDą ZWROTY

I po kilku latach grzyb na ścianie i fura kasy na leczenie domowników

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 23 Lut 2008r. 19:30  
Cytuj
to się rusz z domu a nie siedz w pieczarkarni

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 23 Lut 2008r. 19:45  
Cytuj
Podzielniki nie są dobre. Ja mieszkam na 4 piętrze i mam 23-24 w dzień a w nocy 19 stopni (bo tak nastawiam i okna w nocy otwieram, żeby zdrowiej i lepiej spać) i zawsze, co roku są zwroty, około 150 zł za mieszkanie 32 metrów. A jakby były podzielniki, to musiałbym mieć 19 przez całą dobę i niedopłatę. Parametry tych podzielników powinny być tak ustawione, że np. 1 jednostka ciepła dla mieszkańca środka bloku = 4 jednostkom ciepła dla mieszkań skrajnych. Wtedy może byłoby sprawiedliwie.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 24 Lut 2008r. 11:35  
Cytuj
Mam podzielniki parę lat i narzekam!Wymiana okien na szczelniejsze ,uszczelnienie wszelkich dziur skutkowała u mnie pojawieniem się pleśni i koniecznością malowania mieszkania.Rozszczelnienie okien to większe zuzycie ciepła,bo jest nawiew zimna zzewnątrz.I tak źle i tak niedobrze.

 
 
 
 
~~sceptyk
ff
Wysłany: 24 Lut 2008r. 12:39  
Cytuj
Mam podzielniki parę lat i narzekam!Wymiana okien na szczelniejsze ,uszczelnienie wszelkich dziur skutkowała u mnie pojawieniem się pleśni i koniecznością malowania mieszkania.Rozszczelnienie okien to większe zuzycie ciepła,bo jest nawiew zimna zzewnątrz.I tak źle i tak niedobrze.

Moi sąsiedzi wpadli ostatnio na ten wspaniały pomysł... podzielniki ciepła w starym budownictwie z cegły, ściany budynku nie są dopcieplone, a mam mieszkanie narożne,czyli w takiej sytuacji najlepiej zamurować okna a grzyb i tak urośnie ( bez kosztów wymiany części okien itp!!!)

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 25 Lut 2008r. 07:12  
Cytuj
To urządzenie powinno nazywać się podzielnikiem głupoty.Hm,że komuś przychodzi do głowy pomysł instalowania takich rzeczy.Zarabiają najlepiej na tym firmy pośredniczące w odczytach i obrabianiu danych.

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »