NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Sony PS czy Xbox,
Posty: 7
Dołączył: 19 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2009r. 17:38  
Cytuj
Powiedzcie mi, bo ja już za stary jestem, żeby to ogarnąć - co jest lepsze dla dzieciaka do grania - Sony Playstation czy XBox? I, jak się orientujecie, gdzie toto najlepiej kupić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2009r. 17:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 13 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2009r. 22:03  
Cytuj
Na moje oko lepiej PS3, generalnie ma wiecej zalet ale za to jest drozszy. A kupic mozna w sklepach z rtv albo zamówić przez internet.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 198
Dołączył: 15 Sty 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2009r. 22:06  
Cytuj
CYTAT
Powiedzcie mi, bo ja już za stary jestem, żeby to ogarnąć - co jest lepsze dla dzieciaka do grania - Sony Playstation czy XBox? I, jak się orientujecie, gdzie toto najlepiej kupić?


Sony ma naped BLURAY i ogolnie rzecz ujmujac jest doskonalsze technologicznie, jednakze w zwiazku z tym ze PS kiepsko radzilo sobie w poczatkowej fazie "zycia rynkowego" duzo dobrych tytulow, ktore kiedys byly TYLKO na PS obecnie jest TYLKO na XBOXa. Mozna powiedziec , ze X w tym momencie ma wieksza i lepsza biblioteke gier.
Sa jeszcze inne kwestie, jak np. posiadacze SONY moga grac sobie w gry multiplayer po necie zupelnie za darmo (trza miec tylko dostep do neta, ale to chyba jasne), natomiast w wypadku X jest to usluga platna. Na na konsoli SONY mozna postawic system operacyjny LINUX i masz wtedy wlasciwie w pelni funkcjonalny komputer ze spora biblioteka oprogramowania z kazdej dziedziny od programow biurowych po srodowiska programistyczne. Nie ma takiej mozliwosci na XBOX.
Ja osobiscie mam X'a i uwazam ze jest to calkiem fajna zabawka, sadze tez za dla wiekszosci ludzi roznice pomiedzy X a PS beda niezauwazalne, najlepsza odpowiedzia na pytanie 'co kupic' jest - kup to, co maja Twoi znajomi.
Jezeli chodzi o miejsce zakupu, nie ma to wiekszego znaczenia, ja osobiscie proponuje sklepy internetowe badz allegro - ale tylko od sprawdzonych sprzedawcow.
Powinienes tez wiedziec ze nie musisz wybierac pomiedzy xbox a PS3, jest jeszcze nintendo WII, ktore jest tez bardzo fajnym sprzetem...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 19 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2009r. 01:36  
Cytuj
Dzięki za informacje chłopaki. To, jak pisałem, nie dla mnie, tylko dla mojego syna. Mikołaj się zbliża ;-) Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 1 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2009r. 16:56  
Cytuj
osobiscie wole playstation 3

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 30 Lis 2009r.
Skąd: Stalowa Wieś
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2009r. 01:16  
Cytuj
Trzeba jeszcze dodac ile sie chce dokladac do tego interesu. Mysle tu o zakupie gier. Gry na PS3 kosztuja ok 150-200pln i tej konsoli nie mozna przerobic na piraty, za to taka opcja (ok 50pln przerobienie) jest dostepna dla X-a. Jak napisal northern-petrol PS3 posiada odtwarzacz Blu-Ray co jest chyba najwieksza zaleta tego sprzetu i nie da sie ukryc, ze prawdopodobnie Pan bedzie korzystal z tego czesciej niz syn umiech X takowego nie posiada, przez co jest tanszy. Jednak jezeli sie posiada dobry tv (full hd) chyba warto dolozyc na PS3.
Pozdrawiam i zycze udanego wyboru ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pir
pir
Posty: 238
Dołączył: 15 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2009r. 02:16  
Cytuj
świder ? chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2009r. 09:22  
Cytuj
CYTAT
za to taka opcja (ok 50pln przerobienie) jest dostepna dla X-a.

Warto tutaj zaznaczyć że ostatnimi czasy zabieg ten jest bardzo odradzany z powodu "banowania" przerobionych konsol. Statystycznie po ostatnim ogólnoświatowym "banowaniu" zostało zablokowane około 5-6% wszystkich sprzedanych konsol co stanowi nie małą sumkę. Osobiście polecam PS3, sam takowe posiadam. Gry można dorwac tanio na allegro, importy z USA czy GB. Gry wydawane na ps3 nie posiadają blokad regionalnych więc tym bardziej można zamawiać z zagranicznych serwisów - ebay, amazon, gamestop. Można jeszcze nadmienić iż jest mniej awaryjne, a nowsze (przeliftingowane) wydanie jest bardziej ekonomiczne (pochłania mniej Wattów)
Polecam ps3

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 19 Paź 2009r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2009r. 10:14  
Cytuj
Ja bym chyba wziął PS3.
Sony ostatnio ostro wzięło się za spolszczanie. Coraz więcej gier wychodzi z polskim dubbingiem, mamy też w końcu możliwość ustawienia języka polskiego w konsoli.
W przypadku PS3 nie musisz nic płacić za korzystanie z możliwości online konsoli (granie przez internet, ściąganie dem, trailerów) i masz wbudowaną kartę bezprzewodową, więc nie trzeba się bawić z kablami. W przypadku X360 musiałbyś podłączyć internet kablem (karta bezprzewodowa może być dokupiona, ale jej koszt przeraża - 250 PLN) i żeby grać online trzeba wykupić abonament Gold.
Do tego masz również w konsoli niezły odtwarzacz filmów Bluray.
Gry nowe może i kosztują 150-200 zł, ale szybko tanieją. Obecnie można kupić naprawdę wiele dobrych tytułów na allegro, w cenie poniżej 80 złotych (jak dobrze popatrzysz, to i za połowę tej ceny można by coś udrzeć ;) )

Do konsoli dokup gry: EyePet, Buzz Quiz, Singstar, Little Big Planet, a gwarantuję, że dobrze będzie się bawić cała rodzina ;)

Ja planuję kupić swoją konsolę na święta umiech

BTW. Oczywiście to wszystko dotyczy sytuacji, gdy posiadasz w domu telewizor przynajmniej HD ready. Jeśli masz tylko zwykły kineskopowy, to się nawet nie zastanawiaj i kupuj Playstation 2 ;)

EDIT.
A co do kupna, to zbliżają się święta, więc przeglądaj ulotki reklamowe w swojej skrzynce pocztowej. Można czasami trafić na niezłe obniżki.
Ale ja osobiście kupię konsolę na allegro. Tam jest najtaniej. A, z tego co mi wiadomo, konsola Playstation3 ma gwarancję Sony door-to-door, więc w razie ewentualnej awarii (choć ta konsola raczej się nie psuje), nie będzie problemów z naprawą ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pir
pir
Posty: 238
Dołączył: 15 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2009r. 10:17  
Cytuj
EyePet zbędna zabawka, a reszta tak jak napisał kolega wyżej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »