NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
w co lepiej wlozyc pieniadze,
Posty: 66
Dołączył: 7 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 16:54  
Cytuj
mam pytanine moze ktos cos doradzilby sensownego w co lepiej zainwestowac pieniadze kupic mieszkanie czy raczej działke budowlana moze ktos tez mial podobny dylemat i podzieli sie swoimi przemysleniami
z gory dzieki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 16:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 16:56  
Cytuj
JA Z MEZEM ZAINWESTOWALAM W MIESZKANIE, MAMY SWOJE 2 NA PONIATOWSKIEGO I JEDNO WYNAJMUJEMY , OPLACA SIE ;)

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 17:03  
Cytuj
Nieruchomość to bardzo dobra inwestycja. Sam ocen co bedzie lepsze dla Ciebie. Mieszkanie możesz wynajmować, a potem zostawić dla potomstwa. W działke możesz inwestować - dom, domek letniskowy itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 17:03  
Cytuj
Jeżeli miałbym sugerować to antyki

Nigdy nie tracą na wartości, trzeba jedynie o nie dbać i pilnować. średnie oprocentowanie wzrostowe na poziomie 5-10 najważniejsze, że nie spada a co rok cena rośnie.

Trzeba przy tym uważać na podróbki.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 7 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 17:14  
Cytuj
dzieki za podpowiedzi jesli chodzi o antyki raczej znam sie na tym powiedzmy prawie jak nic jesli chodzi np oinwestycje w mieszkanie jakie jaki metraz najlepiej kupic pod wynajem i w jakiej okolicy
dzieki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 13 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 19:12  
Cytuj
Ywaro. Wsztko zalezy od tego jakim dysponjesz kapitalem, jakie jesteś w stanie zaakceptowac ryzyko, jakiej oczejesz
i w jakim czasie stopy zwrotu.Ja uwazam osobiscie ,ze aktualnie bardzo dobrym momentem do inwestowania jest rynek kapitalowy / giełda/i sam to zrobilem jeszcze w maju
/ a szkoda,ze nie w marcu / . Jeśli nie masz wiedzy na ten temat najlepiej poczytać cos na temat funduszy inwestycyjnych, ich wyników finansowych w ostatnm okresie czasu i na tej podstawie podjac decyję wybierajac określony fundusz./samemu za giełdę sie nie bierz jeśli nie masz wiedzy i nie rozumiesz jak to funkcjonuje i co to jest analiza techniczna a co fundamentalna/ Funduszy jest cala masa, mają różne strategie inwestowania / ograniczają w rozny sposob ryzyko/ i jest naprawde z czego wbrać.Wyniki fundszy sa publikowane cyklicnie i mozna je porownać.
Uwazam / nie tylko ja / z teraz jest b.dobry moment na inwestowanie na gieldzie bo akcje w zasadzie niemal wszystkich spolek sa tańsze niż przed sławetnym 2007r czyli przed kryzysem. Niektore \"papiesy\" są dzisiaj tańsze o 5-6 razy i to o czymś świadczy bo... kryzys nie bedzie trwał wiecznie.I jeszcze jedno. Akcje kupuje sie wtedy gdy sa tanie
czyli w praktyce gdy nikt niemal ich nie chce kupowac a sprzedaje gdy sa drogie a wiec gdy wszyscy chcę je kupować.
Jeśli idzie o rynek dzieł sztuki to nie mam prawie zadnej wiedzy na ten temat wiec nie bedę w tej mierze nic mówil / choc wiem jakie fundusze w tego typu typu dobra inwestują /nie tylko zresztą dzieła, bo np. wina / chodzi o wzrost wartosci butelki wina na roczniku/ O lokatach albo obligacjach skarbowych nie piszę bo uwazam,ze to prawie zadna inwestycja a jesli -to tylko w zakresie aby pieniedz nie stracil na watosci / zwrot z kapitalu pokrywa co najwyzej inflację ale też nie zawsze wiec musisz uważać/ Rynek nieruchomosci jest gdzies po środku - są fundusze inwestujace na tym rynku nieruchomosci /albo spólki gieldowe tzw. deweloperzy/ ale póki co - ten rynek nieruchomosci teraz nie jest tak atrakcyjny jak niegdyś bo ceny zostały juz wyśrubowane w latach poprzednich. Polecam ci przynajmniej oglądanie TVN -CNBC Busines jeśli nie czytasz takiej prasy w oryginale lub na portalu jak np . \"parkiet\" albo \"puls biznesu\" abyś wybrał ale naprawde jest z czego.No i .... życzę udanych inwestycji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 19:40  
Cytuj
a powiedzcie mi jakie są obecnie ceny wynajmu mieszkania bo mam do wynajęcia i niewiem ile wołać i czy takie sprawy załatwiać samemu czy za posrednictwem jakiejs agencji nieruchomosci jeżeli juz o agencje chodzi to orientuje sie ktos moze jakie prowizje pobieraja?

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 7 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 19:51  
Cytuj
stachpoloniusz dzieki za propozycje a moglbys moze doradzic kogos osobe badz biuro za posrednictwem ktorego moglbym cos w tej dziedzinie podzialac ,sam za inwestowanie w giełde nie bede sie brał
dz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 13 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 20:15  
Cytuj
yaro!!!!- dobre fundusze inwestycyjne maja w wiekszosci wszsytkie banki w stalowce. Swoje fundusze ma PeKao S.A,
Bank BZWBK S.A., Bank BPH S.A, Alior Bank S.A. i inne.
Posłuchaj.W internecie sa publikowane zyski TFI czli Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych. One na podstawie przepisów publikują je regulanie i są ogolnie dostępne np.w internecie. Publikują je/ w zależnosci od rodzaju funduszu/ za rożne okresy, np. niektore codzienne -tzw. wartosć jednostki uczestnictwa, niektore np co miesiąc jak np. tzw. fundusze zamknięte.
Musisz wejsc na stronę funduszy i poczytać jake miały zyski w ostatnim miesiacu, kwartele, półroczu, roku a nawet wiecej fundusze np akcji, nieruchomosci, mieszane i sobie to na spokojnie porownać. Na pewno na tej podstawie coś ci sie wyłoni.Ja nie mogę pisąć jakie bo są fundusze bo nie jest dozwolone i jest to karalne? Od tego sa tzw. doradcy inwesycyjni i jak poczytasz i stwierdzisz ze ktorys fundusz cie intersuje podejdziesz do banku i tm dalej sie wszystkiego dowiesz.Pozdrawiaqm życze udanych inwestycji bo moje są naprawdę jak na razie bynajmnej udane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 1 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 20:28  
Cytuj
CYTAT
a powiedzcie mi jakie są obecnie ceny wynajmu mieszkania bo mam do wynajęcia i niewiem ile wołać i czy takie sprawy załatwiać samemu czy za posrednictwem jakiejs agencji nieruchomosci jeżeli juz o agencje chodzi to orientuje sie ktos moze jakie prowizje pobieraja?


Jagi! jakie masz to mieszkanko? jaki metraż? ile pokojów? jaka ośka?umiech

NON SERVIAM
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 13 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 21:09  
Cytuj
a ja mam pytanie dla wtajemniczonych /a sa tutaj tacy?/
jaki/e/ papier/y/ polecacie i dlaczego? Tylko proszę
o rzeczowe i krótkie argumenty / ewentualnym żartownisiom lub tzw.oszołomom serdecznie z gory dziekuję za radę/
Tylko merytoryczne posty mnie interesujqa. W razie czego
zapraszam na P.W. I staropolskim zwyczajem w nowożytnych czsach -pozdrawiam wszystkich normalnych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 358
Dołączył: 11 Lip 2009r.
Skąd: sTALOWA wOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2009r. 21:59  
Cytuj
Z tego co sie orientuje w Stalowej Woli duzym powodzeniem ciesza sie mieszkania do wynajecia, pokusze sie nawet o stwierdzenie ,ze takowych brakuje , a jesli jeszcze jest do tego jakies wyposazenie typu pralka ,lodowka ,meble w kuchni mozna byc na 100% pewnym ,ze chetni sie znajda
tak wiec moze mieszkanko ...

Jesli wiesz wszystko to znaczy ,ze zostales zle poinformowany
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 31 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2009r. 02:47  
Cytuj
inwestuj w alkohol to sie zwraca z nawiązką

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 17 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2009r. 16:32  
Cytuj
zależy na jak długo chcesz zainwestować pieniądze. Jeśli na dłuższy okres to kup działke lub działki w miejscu gdzie jeszcze nie są ceny bardzo wysokie a za kilka lat budownictwo tam dojdzie i zarobisz na tym bardzo dobrze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 11 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2009r. 16:35  
Cytuj
WE MNIE ZAINWESTUJ good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 13 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2009r. 18:00  
Cytuj
Pianisto!!! A gdzie są takie działki? Bo to tali sam pic jakbyś napisał,żeby zainestowal w "papiery" spółki X ktora za kilkalat tak sie rozwinie,że zwiekszy aktywa , przychody i zyski kilka razy.Wszystko ok. tylko tylko ktora to spółka a w twoim przypadku ktora to działka/ i/?
Z tego co wiem bardzo atrakcyjne pod tym wzgledem wydaja sie nieruchoości rolne w graniacach miast powyżej 50 tys miezkanców bo z wcwila wejscia w życie planowanej od dawna ustawy bedą moly zostać przeksztalcone w nieruchomości
nie rolne / nie znam szczegułów planowanej ustawy i ni wiem czy chpdz tylko o możliwość przeksztalcenia w dzialkę budowlana czy też np. komercyjna/ W stalowce takie dzialki sa np obok Trasy podskarpowej tylko problrm polega że ich wlaściciele o ty wiedzą i nikt ci kawalka gruntu nie sprzada jako rolnego czyli za malą kasę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »