NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Targowisko na placu budowy,
~~obserwator
ff
Wysłany: 30 Paź 2007r. 16:55  
Cytuj
To co na dzień dzisiejszy dzieje się na ulicy Okulickiego nie wyobrażałem sobie nigdy. Na odcinku Tesco /małe/ - hala targowa panuje straszny bałagan i tłok. Tylko patrzeć jak handlowcy zajmą parkingi nowo otwarte przed halą targową i budynkiem rzemieślnika. Dlaczego Policja czy Straż Miejska nie zajmą się tą sytuacją ! tam nawet przejść się nie da, stragany z warzywami stoją na placu budowy! Kurz, brud ! Czy państwo Osieccy którzy tam handlują /około 5 stoisk z warzywami i owocami/ nie mogą przenieść się wzdłuż torów ? także inni handlujący tam powinni być natychmiast przeniesieni na tyły City Parku i hali targowej. Przecież każdy kto potrzebuje coś kupić znajdzie handlującego tam wzdłuż torów. Czy ta piękna ulica która powstaje będzie miała ten sam charakter i wizerunek co przed remontem? Wiem że teren przed City Parkiem jest prywatny ale podoba mi się tabliczka z napisem, że handel na terenie City Parku pod karą 500 zł to samo powinno zrobić miasto HANDEL WZDŁUŻ ULICY OKULICKIEGO I NA PARKINGACH POD KARĄ 500 ZŁ Powtarzam pasaż wzdłuż torów jest na co dzień pusty tam powinien przenieść się handel!!

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2007r. 16:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 29 Paź 2007r.
Skąd: powiat STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2007r. 19:12  
Cytuj
Nie jestem przeciwnikiem handlujących na targowisku ale mam nadzieję, że po przebudowie ulicy Okulickiego władze miasta nie dopuszczą do sytuacji sprzed przebudowy, gdzie parkingi są zajęte przez samochody napakowane płodami rolnymi i różnymi innymi rzeczami. Moim skromnym zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie nowego targowiska w innym miejscu np. pod Hutą lub nad Sanem, i nie wierzę w to że to utrudniłoby handel. Przecież nowe targowisko może posiadac parking a i MKS też istnieją i chyba przyjemniej kupowac i sprzedawac w czystości i na uporządkowanym asortymentowo targowisku, a nie jak teraz: majty obok kalafiora i części samochodowych. :blee: Nie wierzę w to, że nie będą ludzie kupowac na targowisku usytuowanym poza centrum, bo daleko. Wystarczy popatrzec co się dzieje teraz wszyscy przyjeżdżają samochodami i szukają miejsca do zaparkowania. Wystarczy obok targowiska wybudowac parking (chyba się powtarzam) I jeszcze jedno: ile ujęc wody jest na tym targowisku? Odp: 1 (jedno), a jakby potrzeba było wezwac karetkę lub straż to co? Nie ma przejazdu. Ale za to jest: mydło, widło i powidło oraz smród, bród, kiła i mogiła.neutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~pantera
ff
Wysłany: 1 Lis 2007r. 15:09  
Cytuj
To gdzie bedzie odbywal sie handel zalazey tylko i wylacznie od zarzadzen Wladz Miasta. Trzeba wziac tez poprawke na to ze Targowisko i stragany ktore sie tam znajduja to dla ludzi sprzedajacych "chleb powszedni". Kazdy kto tam handluje nie robi tego dla przyjemnosci a z koniecznosci a wierze w to ze to nie jest latwy kawalek chleba. Jezeli komus nie odpowiada charakter tego miejsca niech idze tam, gdzie mu spasuje... jest mnostwo sklepow ze swieza,srterylnie zapakowana zywnoscia, gdzie miejsc do prakowania jest az zanadtto... Osoba, ktora uzywa konkretnych nazwisk w tak ogolnej wypowiedzi moim zdaniem sie kompromituje,:ysz:albo conajmniej robi to niepotzrebnie lub z jeszcze gorszych powodow, bo temat nie dotyczy jednej rodziny(nazwisko to nie haslo na dropsy).Wszyscy wiemy jaka jest prawda, a uzywania nazwisk dla podtrzyamnia wiarygodnosci niepotrzeba. Osob handlujacych na tygodniu jest monostwo(tak samo jak i kupujacych). Tu sie bede powtarzac, ale jak nie pasuja komus warzywa kupione przy ulicy niech idzie na zakupy do sklepu . Uwazam ze akurat to juz nie jest wina sprzedjacych. Niestety Targowisko w Stalowej Woli to kwestia przyzwyczajnia mieszkancow a nie wymysl handlowcow. To gdzie oni stoja zalezy od kierownika hali. Jestem pewna ze gdyby handel odbywal sie w innym miejscu mieszkancom byloby ciezko sie przestawic. Apeluje o wyrozumialosc i pilnowanie wlasnego nosa, sa osoby odpowiedzialne za funkconowanie targowiska i im zostawmy te sprawe.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 1 Lis 2007r. 18:42  
Cytuj
warzywa czy owoce można umyć, ale prawda jest taka że pusty pasaz wzdłuz torów jest pusty i nie jest to daleko, dosłownie kilka kroków i tam też można zarabiać!

 
 
 
 
~~mieszkaniec
ff
Wysłany: 2 Lis 2007r. 19:34  
Cytuj
CYTAT
... poprawke na to ze Targowisko i stragany ktore sie tam znajduja to dla ludzi sprzedajacych "chleb powszedni". Kazdy kto tam handluje nie robi tego dla przyjemnosci a z koniecznosci a wierze w to ze to nie jest latwy kawalek chleba. Jezeli komus nie odpowiada charakter tego miejsca niech idze tam, gdzie mu spasuje... jest mnostwo sklepow ze swieza,srterylnie zapakowana zywnoscia, gdzie miejsc do prakowania jest az zanadtto...


Jest to centrum miasta i podejscie "zrobie kupe, a jak komus nie pasuje to niech idzie gdzie nie smierdzi" do mnie nie przemawia. To normalne ze sa miejsca gdzie handlu straganowego nie powinno byc i takim miejscem napewno jest chodznik przy okulickiego. I guzik mnie obchodzi tłumaczenie że to ciezki kawałek chleba ... to może handlowcy powinni pozastawiać ulice i powchodzic do szpitali i urzedow bo to ciezki kawalek chleba. Maja byc miejsca do handlu, a nie tak na glupa kazdy stawia straganik gdzie chce, a im bardziej wy****ny w przejsciu tym lepiej, bo jak ktos sie bedzie przeciskal waziutkim przejsciem pol godziny to moze cos kupi.

CYTAT

Osoba, ktora uzywa konkretnych nazwisk w tak ogolnej wypowiedzi moim zdaniem sie kompromituje,:ysz:albo conajmniej robi to niepotzrebnie lub z jeszcze gorszych powodow, bo temat nie dotyczy jednej rodziny(nazwisko to nie haslo na dropsy).

Tu masz rację. Nazwisko powinien podać na policji.


CYTAT
To gdzie oni stoja zalezy od kierownika hali. Jestem pewna ze gdyby handel odbywal sie w innym miejscu mieszkancom byloby ciezko sie przestawic.


A to kierownik hali wyznacza ludziom miejsca do handlu tam gdzie to zabronione?

CYTAT

Apeluje o wyrozumialosc i pilnowanie wlasnego nosa, sa osoby odpowiedzialne za funkconowanie targowiska i im zostawmy te sprawe.

Miejsce w ktorym zyje to moj nos. Jezeli osoby odpowiedzialne nie zachowuja sie odpowiedzialnie i nie dbaja o wyglad miasta, to mamy prawo zglaszac sprzeciw i mowic o tym.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 3 Lis 2007r. 16:31  
Cytuj
targ to same przekrety i łapuwkarstwo i wsystko sie cofa w ewolucji żadnych postepów

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 3 Lis 2007r. 16:38  
Cytuj
a napisałabyś coś dobrego o swoim szefie Mieciu i niejego wage i tusze razem z psem heheheheheheh(znam cie dobrze)PanTEro

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 4 Lis 2007r. 13:30  
Cytuj
obserwator zle ze Ci nowa ladna droge robią ?? nie gadajcie glupot ze zajma wam parkingi albo zeby przeniesli targ kolo huty bo nie wiem komu sie tam bedzie chcialo biec cierpliwosci...

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 4 Lis 2007r. 17:56  
Cytuj
CYTAT
obserwator zle ze Ci nowa ladna droge robią ?? nie gadajcie glupot ze zajma wam parkingi albo zeby przeniesli targ kolo huty bo nie wiem komu sie tam bedzie chcialo biec cierpliwosci...

No to, że robią nową ładną droge to bardzo dobrze. Tylko żeby nie handlowali przy tej nowej i ładnej drodze, bo wtedy się nic nie zmieni. A czy parkingi zajmą? Jak będą handlowac przy tej drodze to niestety tak. Może niektórzy pamiętają jak handel odbywał się na ulicy Okulickiego od Hali do AJ-tu na całej jej szerokości. I od rana spiker głosił gdzie świeża marchewka, a gdzie tanie biustonosze lub inne rzeczy. A do tego co pozostawało po handlujących ( dla tych co niewiedzą - góra śmieci rozwiewana przez wiatr i gnijące resztki płodów rolnych). No ale przecież handlarze płacą za miejsce i jest ekipa sprzątająca, która sprząta tylko teren chodnika od strony Hali a tego co wiatr rozniesie to już nie bo to nie ich teren, a i sprzątają dopiero wieczorem. A gdyby tak handlujące nie zostawiali tej góry śmieci wkoło siebie to byłoby trochę lepiej. Ale nie przecież można ponarzekac na innych, a jeszcze innym pożalic się jak ciężko się handluje i zostawic górę śmieci bo jakby nie było to przecież sami "biznesmeni" i im się nie wypada po sobie posprzątac, no i przecież płacą nie małe pieniądze za miejsce. Tylko niech ktoś spyta się mieszkańców pobliskich bloków jak im się żyje w takim sąsiedztwie, jak mają dojechac do swych domostw.
Więc szkoda nawet polemizowac na ten temat z osobami które nigdy nie mieszkały na ul.Okulickiego w najbliższym sąsiedztwie Hali Targowej i nie są w stanie zrozumiec co oni przeżywają co sobotę lub nawet tam nie handlują, bo dla nich to jest chyba rozrywka pójśc w sobotę na "rynek".
I jeszcze jedno piszesz, że nie będzie się komuś chciało biec pod Hutę, a teraz ci się chce, a ludziom mieszkającym na os Hutnik to im też się chce biec na Okulickiego i przyjezdnym też? Przecież pod hutę można dojechac MKS-em praktycznie z każdego zakątka miasta, a jakby obok targowiska zrobic porządny duży parking, bo przecież i tak wszyscy prawie pchają się samochodem pod samą halę i zauważ że dla przyjezdnych spoza Stalowej chyba byłoby lepiej zaparkowac na normalnym parkingu niż szukac miejsca do parkowania byle gdzie, a im chyba to obojętne czy w centrum miasta będzie ten bałagan czy na obrzeżach bo oni zrobią zakupy i wyjadą a mieszkańcom osiedla zostanie ten cały syf.
A jak się już wypowiadasz to się przedstaw tego wymaga grzecznośc, mógłbyś/mogłabyś podac swój NICK na forum nie biją :boksuj: , przecież i tak pozostaniesz dla mnie anonimowychytry

 
 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 29 Paź 2007r.
Skąd: powiat STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lis 2007r. 18:06  
Cytuj
Powyższy post jest mój, piszę bo piszę:
CYTAT
A jak się już wypowiadasz to się przedstaw tego wymaga grzecznośc, mógłbyś/mogłabyś podac swój NICK na forum nie biją, przecież i tak pozostaniesz dla mnie anonimowy
a sam go nie podałem za co przepraszam. YB2006

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~
ff
Wysłany: 5 Lis 2007r. 16:23  
Cytuj
Naprawde ktoś się tu cofa w rozwoju bo łapówkarstwo tak się pisze analfabeto !!! Naucz się ortografi a póżniej zabieraj głos.

 
 
 
 
~~xxxxxx
ff
Wysłany: 5 Lis 2007r. 18:41  
Cytuj
przedstawil bys sie najpier a nie czyjes nazwiska tu wymieniasz jakim prawem to robisz ????????????????

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »