NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Bułgarzy w Stalowej Woli i nietylko,
~~brodaty
ff
Wysłany: 8 Wrz 2009r. 20:59  
Cytuj
Witam
Zwracam się do władz miasta Stalowej Woli, Naczelnika Urzędu Skarbowego i Komendanta Policji z zapytaniem; Kiedy wreszcie zrobicie porządek z handlującymi nielegalnie Bułgarami. Wszyscy wszem i wobedz wiedzą że sprzedawany przez nich towar jest kradziony lub kupowany bez faktur. Sam jeżdże do Łodzi i Warszawy i wiem jak to wszystko się odbywa, nie jednemu już towar zniknoł z busa!! Nie płacą podatków, składek ZUS itp. a wszyscy się cieszą że mogą taniej kupic. Zadaje pytanie-z czego będą przyszłe emerytury, renty itp. Napisze więcej! Co tydzień wśród handlujących Bułgarów krąży reklamówka do której zbierana jest kasa (nominały 20-50) kilka może kilkanaście tysiaków co tydzień. Pytanie gdzie idzie ta kasa skoro w mieście nikt nie umie zrobi porządku z handlującymi nielegalnie. Odpowiedź nasuwa się sama!!!
Może pora aby zajoł się tym Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej i tym podobne służby. Pozdrawiam

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2009r. 20:59  
Cytuj

 
 
 
 
~~abek
ff
Wysłany: 8 Wrz 2009r. 21:15  
Cytuj
Oczywiście że ludzie cieszą się że mogą taniej kupić skoro tak mało zarabiają, a kupcy narzucają takie marże na swoje towary że olaboga!!! też coś o tym wiem... faktury fakturami zgadzam się z tym, nie powinno się kraść towaru, ale takie wywindowane ceny za towar który nie jest markowy to już lekka przesadazaklopotany

 
 
 
 
~~ja..
ff
Wysłany: 8 Wrz 2009r. 21:40  
Cytuj
Bułgarzy I Polacy kupują towar u tych samych dostawców, z tą różnica,że polacy sprzedają te same rzeczy 2 razy drożej, to sie nazywa oszustwo.Daj spokój Bułgarom Brodaty pewnie stanowią dla ciebie niezła konkurencję i to cie najbardziej boli, że nie możesz oszukiwac kupujących bo obok stoi bułgar z towarem z mniejsza ceną.

 
 
 
 
~~brodaty
ff
Wysłany: 8 Wrz 2009r. 21:47  
Cytuj
ceny na moim straganie sa o 3-5 zł wyzsze niż u Bługarów.
Z tym że ja muszę zapłaci 800zl zus i biore towar na fakture więc dolicz sobie do ceny 22%vatu. Teraz policz ile muszę sprzeda żeby odrobi koszty. Mi nie chodzi o to żeby przepędzic kogokolwiek z bazaru chodzi o to żeby wszyscy handlowali legalnie i płacili podatki.

 
 
 
 
~~dew
ff
Wysłany: 8 Wrz 2009r. 21:51  
Cytuj
przeciez odpowiednie sluzby to sciema. mit którego nie ma. chyba ze chodzi o dzieci palące trawke, pijace piwko czy pijanych rowerzystwo. nie łudź się, jesteś smieciem dla tego panstwa.

 
 
 
 
~~Maniek
ff
Wysłany: 8 Wrz 2009r. 22:40  
Cytuj
To nie są żadni Bulgarzy tylko zwykłe cygańskie psy afgańskie,ktorzy pod przkrywka handlu przekręcaja i okradaja ludzi z kasy,proponując zamiane wymianę i rozmienienie fałszywych pieniędzy.Po za tym zawsze co sobotę ożenia parę osob kosą naplują kupującym Polkom w twarz i powiedza spierda....j o taka piekna muzułmańska kulturka.Azyscy lećcie tam procesją do tych oszustów,poniżajcie sie dalej,niech Was dalej plują,zwyzywają,co czlowiek zrobi do jakiego dna się upokorzy dla paru srebrników.Brawo Rodacy,tak trzymać!

 
 
 
 
~~abek
ff
Wysłany: 8 Wrz 2009r. 23:29  
Cytuj
nie 3-5 zł droższe tylko drugie tyle, ubranko za 80zł u nich, a u was za 180zł i taka sama jakość towaru, to ten vat chyba więcej niż 22%smiech2

 
 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2009r. 23:35  
Cytuj
a ja mysle, ze Bulgarom nic nie zrobia. Przyjrzyjcie sie kto z naszych wladz ma poludniowa urode i juz wiecie, ze nikt im nie podskoczy umiech

brodaty, masz jedna wade - chcesz byc uczciwy, a w kraju nadwislanskim to nie przejdzie umiech Zawsze Ci co chca zyc uczciwie beda biedni. Jak chcesz uczciwosci polecam emigracje.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~podatnik
ff
Wysłany: 9 Wrz 2009r. 07:10  
Cytuj
A może po prostu ty Brodaty też wolałbyś nie płacić tak dużych podatków i obowiązkowych składek ZUS?

Może właśnie o to warto zawalczyć?

To nie jest wina tych biednych Bułgarów, że tak wiele osób szuka chleba w szarej strefie.Polacy handlujący na czarno też nieuczciwie z tobą konkurują.Często nie mają wyboru.Jeżeli mają mniejszy zysk niż ty, to gdyby jeszcze zapłacili podatki i ZUS to nie przynieśliby nic do domu.

Ale, ale domagających się twoich pieniędzy jest więcej a obiecujący je rozdawać cieszą się przychylnością wyborców...

Ostatnio wszyscy chcą przedszkoli po 100zł, razem 15 mln rocznie z gminnej kasy. Ktoś na to będzie musiał zapracować.

 
 
 
 
~~podatnik
ff
Wysłany: 9 Wrz 2009r. 07:12  
Cytuj
A może po prostu ty Brodaty też wolałbyś nie płacić tak dużych podatków i obowiązkowych składek ZUS?

Może właśnie o to warto zawalczyć?

To nie jest wina tych biednych Bułgarów, że tak wiele osób szuka chleba w szarej strefie.Polacy handlujący na czarno też nieuczciwie z tobą konkurują.Często nie mają wyboru.Jeżeli mają mniejszy zysk niż ty, to gdyby jeszcze zapłacili podatki i ZUS to nie przynieśliby nic do domu.

Ale, ale domagających się twoich pieniędzy jest więcej a obiecujący je rozdawać cieszą się przychylnością wyborców...

Ostatnio wszyscy chcą przedszkoli po 100zł, razem 15 mln rocznie z gminnej kasy. Ktoś na to będzie musiał zapracować.

 
 
 
 
~~podatnik
ff
Wysłany: 9 Wrz 2009r. 08:22  
Cytuj
Brodaty - jeszcze jeden podatek - dzisiejszy świeżutki, news:

Policja nie będzie pytała kierowców w firmowych samochodach, dokąd jadą, ani informować o tym urzędów skarbowych.

(…) Pod wpływem argumentów ekspertów Ministerstwo Finansów wycofało się z tego pomysłu - powiedziała Magdalena Kobos, rzecznik prasowy MF.
Aktualny pozostaje natomiast pomysł, aby podatek od używania firmowych aut do celów prywatnych był naliczany w uproszczony sposób. Do dochodu pracownika ma być co miesiąc doliczane 0,5 proc. wartości samochodu. (…)
(źródło: ONET.PL)
Dotyczy również pojazdów używanych przez osoby prowadzące działalność gospodarczą...

 
 
 
 
~~lola
ff
Wysłany: 9 Wrz 2009r. 08:27  
Cytuj
CYTAT
nie 3-5 zł droższe tylko drugie tyle, ubranko za 80zł u nich, a u was za 180zł i taka sama jakość towaru, to ten vat chyba więcej niż 22%smiech2


Zgadzam się. Jakie 3 zł-5 zł!!!!!, to chyba na majtkiumiechZgadzam się w zupełnosci z abek.

 
 
 
 
~~rocker1
ff
Wysłany: 9 Wrz 2009r. 09:00  
Cytuj
Wykosic bługarów, to złodzieje i oszuści, zabieraja chleb uczciwie pracującym, dziady nigdy u nich nic nie kupie, moge jedynie im napluc w twarz, chamy !!!!!!!!!!!!!!!, a w dalej kupujcie bluzeczki które po jednym praniu nadaja sie na szmate i to nie bardzo, lepiej dac 10 zł wiecej i miec ciucha na cały sezon, a dotego wspomóc lokalny rynek

 
 
 
 
Posty: 344
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2009r. 09:10  
Cytuj
A ja sie wypowiem z perspektywy konsumenta:

Rumuni, Bułgarzy, czy jak ich tam nazwiecie, maja asortyment różny mają szmaty, które nadaja się do czyszczenia podłogi, ale tez maja rzeczy, dobre gatunkowo, fasonem przypominające te z drogich sklepów. Naprawde mozna znależć u nich perełki. więc rocker1 nie pierdziel głupot, jak sie ubran nie szanuje to w miesiąć z najdroższego zklepu można zniszczyć, i nie mów ze Polacy mają asortyment lepszy bo mają ten sam shit.

Sama byłam swiadkiem jak Polacy wykupywali od nich spódnice i tlko pytali sie miedzy soba czy to nam zejdzie....

Sorry, wiem ile kosztuja rzeczy w Wawie czy Łodzi, gdzie Polacy się zaopatrują...
Jeżeli mam kupić bluzke u Polaka za 50 zł to wole dołożyć jeszcze 10-20zł i kupić orginalną w markowym sklepie. Przynajmniej mam pewność ze nie rozleci się po pierwszym praniu.

Stalowowolscy kupcy narzucają marże z kosmosu. A szczerze mówiąc asortyment mają średni, nie pamiętam już kiedy kupiłam cokowliek u Polaka na straganie, no oprócz warzyw i owowców.

Polscy kupcy do zdziercy, kórzy chcą za wszelka cene zarobić. I brednią jest pisanie, że maja towar o pare zł droższy. Nie oszukujmy się, ale do cent podwyższacie min. 3 moze 4 razy wiecej niż za ile kupujecie.
Rumunom opłaca sie sprzedać więcej za mniej... Ale to u nich w sobote jest tłok, a koło was ludzie przechodzą spacerkiem.

Niestety takie sa realia... A zresztą stalowowolski rynek odzieżowy jest strasznie zmonopolizowany. Nie ma w czym wybrać. Mamy do wyboru pseudo centrum handlowe, kilka butików w Tesco , gdzie mozna znależć ciuchy takie same jak na rynku. No i City Park w którym "kolekcje" stanowczo różnią sie od tych z dużych miast

Kupcy więdzą jaka jest prawda, tylko nie potrafia się do niej przyznać... Może zamiast tej zawiści która w co niektórych siedzi to może w końcu trzeba zastanowic się nad tym jak się handluje, czym i za ile. A właśnie, kultura osobista co niektórych tez dużo pozostawia do życzenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~wolny
ff
Wysłany: 9 Wrz 2009r. 09:18  
Cytuj
~rocker1 Piepszysz jak potłuczony .Bawiłem się w te klocki przez dwa lata i tak samo my jak i Oni kupujemy bez faktury ten sam towar,tylko nam jest zawsze mało i patrzymy jak tu wydoić rodaka.Jakie ty płacisz podatki ,jak jest ciepło to się pracuje w zimie się siedzi na chorobowym i też się dorabia.Dodam że płacących podatki to jest maximum 30%.Zrezygnowałem z tej pracy z powodu zawiści pomiędzy tak zwanymi kupcami spuścisz cene to jesteś od razu wrogie i ogólnie mówiąc jest wtedy przechlapane ,zawsze Cię jakoś dopadną.

 
 
 
 
~~gron 00
ff
Wysłany: 9 Wrz 2009r. 09:29  
Cytuj
CYTAT
nie 3-5 zł droższe tylko drugie tyle, ubranko za 80zł u nich, a u was za 180zł i taka sama jakość towaru, to ten vat chyba więcej niż 22%smiech2



poniewaz oni ukradli ten towar jakiemus utrzciwemu polakowi !!!!!!!!!!1

 
 
 
 
~~gron 00
ff
Wysłany: 9 Wrz 2009r. 09:34  
Cytuj
CYTAT
Bułgarzy I Polacy kupują towar u tych samych dostawców, z tą różnica,że polacy sprzedają te same rzeczy 2 razy drożej, to sie nazywa oszustwo.Daj spokój Bułgarom Brodaty pewnie stanowią dla ciebie niezła konkurencję i to cie najbardziej boli, że nie możesz oszukiwac kupujących bo obok stoi bułgar z towarem z mniejsza ceną.


oj boze gybys czyms handlowal to bys powiedzial na temat bugarow cos oni tylko okradaja i oszuluja a wy im dajecie wolna reke!!!!!!!zaklopotanymlotek

 
 
 
 
~~wolny
ff
Wysłany: 9 Wrz 2009r. 09:34  
Cytuj
~gron 00Ty sam nie wierzysz w to co piszesz. Polakowi nie tak łatwo jest ukraść towaruśmiech.Przez dwa lata jeżdziłem po towar do Wólki Kosowskiej i zawsze było OK good

 
 
 
 
~~gron 00
ff
Wysłany: 9 Wrz 2009r. 14:53  
Cytuj
CYTAT
~gron 00Ty sam nie wierzysz w to co piszesz. Polakowi nie tak łatwo jest ukraść towaruśmiech.Przez dwa lata jeżdziłem po towar do Wólki Kosowskiej i zawsze było OK good


MASZ SZCZESCIEEEEEmlotek

 
 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 14 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2009r. 15:20  
Cytuj
Brodaty i inni handlarze z Polski,

Po pierwsze Rumuni i Bułgarzy robią to samo co Polacy kilkanaście lat temu np. w Berlinie Zachodnim. Wtedy było OK - bo to MY POLACY handlowaliśmy, teraz jest BE - bo to inni (Bułgarzy, Rumuni) tak teraz robią.

Prawda jest taka, że klienci kierują się ekonomią a nie Waszymi podatkami i ZUSAMI i swoimi portfelami wybierają ich.

Jeżeli w Polsce podatki i ZUSy są powyżej ok 100% to gratuluje odwagi prowadzenia biznesu. Chociaż ja w to nie wierzę aby to było prawdą. A takie mniej więcej są różnice w cenach.
Jeszcze jedno o podatkach. Ja nigdy nie widziałem u WAS Panowie i Panie biznesmeni z Polandu aby któryś z Was miał kasa fiskalna.

Obniżcie ceny to klienci znowu do Was przyjdą.

Heruur; SG-1, SG Atlantis, SG Univerese, Hatak Group, Orion-Tokra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~MCH.
ff
Wysłany: 9 Wrz 2009r. 15:29  
Cytuj
brodaty co ty piepszysz? fakt faktem ,ze nie wszyscy sa tam legalnie ale wiekszosc tak.... pracuje tam i wiem... skarbówka i graniczna sa co tydzien i sprawdzaja ich i maja dokumenty w porzadku wiec o chu* ci chodz... zgadzam sie z wczesniejsza wypowiedzia ,ze u NASZYCH babciny kostiumik 180a identyczny za 80 u Bułgarów, a w hurcie po 60.... np. stoja tam tez polacy (tak jak ja) i domumenty wszystko jest swetry mam po np.35 a u handlarzy innych po 50-60 a co najlepsze w sklepach np. mrówka po 80-90.... tak wiec nie sprawdzales ich to nie pierdo*zaklopotany glupot...zaklopotanyzaklopotanyzaklopotanyzaklopotanyzaklopotanyzaklopotanyscianascianascianascianascianamlotekmlotekmlotekmlotekmlotek

 
 
 
 
~~nika
ff
Wysłany: 9 Wrz 2009r. 15:45  
Cytuj
Szkoda ze skarbówka nie chodzi w soboty i nie sprawdza nie czy ktos ma zgloszna dzialalnos tylko gdzie ma kase fiskalna i dlaczego nie ewidencjonuje za jej pomoca sprzedazy (tych drozszych o 5 zl rzeczy). No wtedy bysmy mieli poploch na targowisku. Nie naduzywalabym słowa :uczciwi polscy sprzedawcy:, raczej zgraja kombinatorow i zlodzieji. Bardzo dobrze ze jest mozliwosc kupienia taniej, a jak wam zle to zmiencie branze. A i jescze jedno czy ktos zauwazyl zeby w sobote na rynku na kazdym straganie z ciuchami byla kasa fiskalna? Bo skoro po tyle lat niektorych sie tu co wekend widzi to ciezko uwierzyc zeby takiego obowiazku nie mieli.

 
 
 
 
~~kwiatula
ff
Wysłany: 9 Wrz 2009r. 15:48  
Cytuj
Jakoś nie jesteś na czasie czlowieku i nie szczególnie się interesujesz tematem. Bułgarzy juz nie jeden raz byli kontrolowani w Stalowej Woli. Wynik kontroli z reguly był taki, że trzy góra cztery osoby były zatrzymane za nielegalny handel... Nie wiem więc o czym Ty mówisz. Zapewne jesteś jednym z tych wielu krwiopijców, który ze "swoich" tzn Polaków ostatnią zlotówkę wydusi zeby dla siebie miec jak najwiecej za towar gorszy niż w markowym sklepie, a mimo to droższy... Zaobserwowałam ostatnio, że w markowych sklepach można kupić ciuchy taniej niż u handlujacego Polaka na stoisku czy zwykłym sklepie... I jeszcze narzekają

 
 
 
 
~~brodaty
ff
Wysłany: 9 Wrz 2009r. 15:51  
Cytuj
To niech ktoś z Was poprosi Bułgara o wystawienie rachunku czy faktury vat na zakupiony towar to zobaczycie czy Wam wystawi. A co do skarbówki to ja widziałem te papiery co pokazują skarbówce kopia kopi na jedna firmę jest 20. A kto wie ile placowego płacą? w sobote jest od 20zł a bułgar płaci 5zł bo mówi że nie ma kasy a opylił 30par jeansów. A co z zakazem handlu w strefie 10m od garazy znaki stoją nadal a bułgarzy rozstawiają tam stoły nie płacąc rezerwacji próba zgłoszenie tego patrolującym policjantom zakończyła się spisaniem moich danych a do bułgarów nawet nie podeszli. Co do cen bułgarzy kupują towar w trzech miejscach
1.Łódź
2.Wólka Kosowska centrum chińskie
3. Chińskie centrum w Pradze
Jestem we wszystkich średnio co 4tyg i wiem jakie są ceny
tylko dlaczego jak coś w hurcie kosztuje 20zł to u bługara jest to po 15zł?!!!
A może ktoś z Was przyjdzie na plac o 6rano to zobaczycie co się dzieje.

 
 
 
 
~~obserwator
ff
Wysłany: 9 Wrz 2009r. 16:28  
Cytuj
Rocker1 jestes niedouczonym idio...przykro mi , że muszę znizyć się do twojego poziomu, bo inaczej nie można z takimi jak ty.
Polacy to tylko kombinuja jakby tu rodaka nabic w balona, sprzedaja taki sam beznadziejny towar jak Bułgarzy, tylko oni maja niższą cenę.Polacy tez kupują bez faktur.

 
 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »