NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Żadnych syren, !
Posty: 103
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2009r. 13:38  
Cytuj
CYTAT
Człowieku, nikt nikogo nie opluwa, po prostu prezydent miasta nie ma ochoty świętować tej rocznicy. Tobie nikt tego nie zabrania. W dodatku nie masz prawa rozkazywać komukolwiek co ma świętować, a czego nie ma. To tak jakbyś zmuszał kogoś do chodzenia do kościoła. Ktoś nie chce i koniec. Nieważne jak bardzo to są dla Ciebie rzeczy święte i jak głęboko ktoś ma je w dupie.


Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.

Szkoda że stalowowolanie wraz z jej prezydentem przedstawia taki typ człowieka i niemają tak silnych obowiązków wobec Polski.

Oczywiście nikt na siłę im nic nie karze ale trzeba być konsekwentnym i swoje słowa popierać czynami więc jak się komu nie podoba to dowód w ręke i na zachód.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2009r. 13:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 198
Dołączył: 15 Sty 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2009r. 16:11  
Cytuj
CYTAT

Pan radny zdaje się może przyjmować informację tylko z oburzeniem lub z radością. Żadnych pośrednich stanów emocjonalnych doznawać nie jest w stanie, jak dziecko, którego paleta uczuciowa zredukowana jest przez biologię do minimum.


Taki w Kartoflandii obowiazuje paradygmat prowadzenia dyskusji politycznej. A wlasciwie nie dyskusji - nie ma tu miejsca na jakakolwiek wymiane mysli, uzycie racjonalnej argumentacji czy negocjacje. Stanowiska sa usztywnione, pozycje okopane jak na linii Maginota. Jest dokladnie tak jak pokazal rezyser w "Dniu Swira" : "Moja racja jest najmojsza!".
Radny Lucjusz ... no coz radny Lucek jest dzieckiem swoich czasow i nie moze przebic sie przez ten niewidzialny mur, wybudowany przez wspolczesna "kulture polityczna". Co mnie naprawde martwi to to, ze sa tylko dwie mozliwe ewentualnosci: albo Lucek jest glupcem i prostaczkiem, albo wyrachowanym manipulatorem, ktory juz znalazl swoja nisze ekologiczna w naszej polityce i prawdopodobnie zajdzie daleko.

CYTAT

Widać , ze trzeźwy osąd polityczny i miara sił własnych nie jest naszą cechą narodową powszechnie wśród Polaków występującą i cieszącą się uznaniem ogółu. Widać, że trupy są nam do życia niezbędne, porażki chyba dodają nam sił życiowych aby z jeszcze większą witalną energią popełniać narodowe samobójstwa i polityczne głupstwa.


Po raz pierwszy od bardzo dawna mamy jakas powszechna dyskusje na ten temat - jaki jej poziom jest, taki jest, ale ja mamy wiec mozna powiedziec God Bless Internet! W koncu masy moga sie wypowiedziec, i sadze ze jest jakas szansa na powolne ozdrowienie psychiczne tego spoleczenstwa, lub przynajmniej jego czesci co daje nadzieje na przyszlosc ... to nieduzo, ale zawsze cos!

CYTAT

Ma swoją ocenę tego zdarzenia i pogląd na patriotyzm , który powinien być inny, niż masochistyczno - nekrofilski


Za to zdanie mmarcinn cie znienawidzi
Zdradziles tradycje a on tego nigdy nie wybacza

CYTAT

Mocno pobudzony radny i całkiem umysłowo otępiały, wali patriotyczną pałka jak piany chłop cepem żonę. Dostrzega to czego nie ma jak przywódcy powstań, polemizuje z samym sobą, z tym co nie zostało powiedziane


Wcale mnie to nie dziwi - w tym kraju liczy sie ten kto glosniej wrzeszczy, jakiekolwiek odniesienia do wypowiedzi interlokutora sa niemile widziane. Jest to schorzenie powszechne - zauwaz, ze prawie nikt na tym forum nie stosuje cytatow w celu odniesienia sie do scisle okreslonego fragmentu wypowiedzi, z ktora chce sie polemizowac!

CYTAT

oburzony radny w patriotycznej gorączce widzi stalinowskie zjawy w osobie Szlęzaka.


To juz jest obled.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 198
Dołączył: 15 Sty 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2009r. 16:19  
Cytuj
CYTAT

Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.


Swietowanie PW jest polskim obowiazkiem, a wiec ktos odmawiajacy swietowania PW slabo sie do nich poczuwa, co w konsekwencji czyni z niego nizszy typ czlowieka LUB nie-Polaka.

Czy to wynika z cytatu Dmowskiego, ktory przedstawiles ?

Dlaczego ani przez chwile nie zastanowiles sie nad tym DLACZEGO Szlezak nie chce wlaczyc syren? Na sama wiadomosc o odmowie wlaczenia syren najezyles sie i usztywniles stanowisko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2009r. 17:00  
Cytuj
Szlęzak wyskoczył przed szereg - musiał zaistnieć, przecież przełożeni patrzą (w warszawce). Od trzech lat są takie działania związane z Powstaniem Warszawskim i do tej pory było wszystko OK. Wybory samorządowe coraz bliższe i trzeba zadbać o karierę, liczy na elektorat PO, a ci cieszą się z takich zagrywek poniżej pasa jeżeli chodzi o Polskę.

P.S. Głosowałem na niego a teraz mi jest wstyd.

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2009r. 17:14  
Cytuj
CYTAT
Swietowanie PW jest polskim obowiazkiem, a wiec ktos odmawiajacy swietowania PW slabo sie do nich poczuwa, co w konsekwencji czyni z niego nizszy typ czlowieka LUB nie-Polaka.

Czy to wynika z cytatu Dmowskiego, ktory przedstawiles ?

Dlaczego ani przez chwile nie zastanowiles sie nad tym DLACZEGO Szlezak nie chce wlaczyc syren? Na sama wiadomosc o odmowie wlaczenia syren najezyles sie i usztywniles stanowisko.


A DLACZEGO NIE MOZE BYC OBOWIAZKIEM? Bo to jest takie nie modne w DZISIEJSZYCH CZASACH szanować historię i tradycję? Obciach wywiesić flagę? Patriota= nawiedzony katol, marzący o Polsce od morza do morza, nacjonalista?

Na co byś się wybrał i poświęcił swój czas? N obchody np wygranego Powstania Wielkopolskiego czy może na marsz legalizacji maryśki czy może WOLNY TYBET byś krzyczał?

Polska ma piękną historię wartą poznania i pielęgnowania. I nie wiem skąd p[rzyszedł ten trend o którym wyżej napisałem... z zachodu? Gdzie jest nie do pomyślenia żeby amerykanin nie powstał słysząc swój chymn? Gdzie przed lekcjami odmawiają formułki do swojej ojczyzny? gdzie każdy w swoim ogródku ma wywieszoną flagę? Gdzie każdy jest dumny z kraju w którym mieszka który ma parusetletnia nie tak bujną historię ale każdy nawet najmniejszy jej aspekt jest tak pielęgnowany?


A co do tego dlaczego ślezak nie chcial wlaczyc syren to wydaje mi się że ostatnio postępuje wg zasady w swoich kontrowersyjnych wypowiedziach: Ważne żeby się mówiło i nie ważne czy dobrze czy źle ale żeby jednak się mówiło. Krytykujecie Lucjusza a zobaczcie jak jego młody kolega z PO zareagował na tą decyzję prezydenta :/
CYTAT
Taki w Kartoflandii obowiazuje paradygmat prowadzenia dyskusji politycznej. A wlasciwie nie dyskusji - nie ma tu miejsca na jakakolwiek wymiane mysli, uzycie racjonalnej argumentacji czy negocjacje. Stanowiska sa usztywnione, pozycje okopane jak na linii Maginota. Jest dokladnie tak jak pokazal rezyser w "Dniu Swira" : "Moja racja jest najmojsza!".
Radny Lucjusz ... no coz radny Lucek jest dzieckiem swoich czasow i nie moze przebic sie przez ten niewidzialny mur, wybudowany przez wspolczesna "kulture polityczna". Co mnie naprawde martwi to to, ze sa tylko dwie mozliwe ewentualnosci: albo Lucek jest glupcem i prostaczkiem, albo wyrachowanym manipulatorem, ktory juz znalazl swoja nisze ekologiczna w naszej polityce i prawdopodobnie zajdzie daleko.


Są na szczęście jeszcze jakieś ogólno (chociaż wiele osób tutaj się im przeciwstawia) przyjęte zasady i wzory i tak jak napisałem w tym cytacie Romana Dmowskiego. Idziemy z duchem czasu, niektóre zasady się zmieniają. Kiedyś nie warto było rozmawiać o tym czy można legalizować "miękkie" narkotyki a dziś już wypada. Kiedyś nie warto było rozwiązywać spraw homoseksualistów. Dziś już trzeba bo jest się homofobem. Dziś nikt nie zastanawia się nad możliwością zaakceptowania pedofili. A jutro...?
NIe sprzeciwiam się zmianom bo są one nieunikknione ale czy idziemy w dobrą stronę?
CYTAT
Za to zdanie mmarcinn cie znienawidzi
Zdradziles tradycje a on tego nigdy nie wybacza

Ciężko polemizować z człowiekiem który był indoktrynowany prawdopodobnie w poprzednim ustroju i to po częsci nie jego wina że dziś ma taki pogląd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2009r. 19:53  
Cytuj
CYTAT
Jeżeli ktoś opluwa ludzi którzy bronili i walczyli za Twoją matkę- Polskę to idziesz palić wagon trawy żeby nie mieć nerwicy i nie rzucać się jak stonka?


To moze zostan w swoim miescie i uczij 1y Sierpnia, co? Pokaz jaki z Ciebie patriota kolego umiech

CYTAT
A uważajcie se tak spod swoich budek z piwem, krzykacze którzy narzekają na coś a nic nie robią w kierunku żeby to zmienić.

Hm, w budkach z piwem nie siedze, a i alkoholu raczej nie naduzywam wiec nie wiem co niby mialbym zmienic. Ze niby pojade do warszafki i bedzie juuuz lepiej? Ze juz nie bedzie szalejacego bezrobocia, beda autostrady itepe, itede? Cos chyba jednak musisz brac skoro tak sadzisz smiech2

CYTAT
Idzie grupa sfrustrowanej młodzieży mówi jak to brzydko w stw jest syf i nie ma co robić itd. itp..

Ja sfrustrowana mlodzieza nie jestem i tylko jedna rzecz publiczna w zyciu zdemolowalem umiech Ale jaka to moja slodka tajemnica haha umiech

CYTAT
Dlaczego innych nie uczcimy?

Mozdzek Ci sie zapiekl? Oczywiscie, ze bym sie cieszyl ze swietowania Grunwaldu. W koncu to wygrana bitwa, a nie bezsensowne rzucanie sie i wyslanie na mord 200 tys. ludzi. Ktorzy potem by pomogli przy odbudowie Polski zdecydowanie bardziej niz Ci co zostali podniesieni w ich miejsce.


CYTAT
Tyle że jak widać na klęskach można zbudować piękny duży kraj w centrum Europy nie poddający się okupantom od 400 lat.

Co Ty pieprzysz?? Przypominam, ze Polski nie bylo na mapie! I to dwa razy w ciagu wymienionego przez Ciebie okresu, co gorsza na wlasne zycznie! I zawsze odzyskiwalismy niepodleglosc tylko dzieki innym. Nie pierdziel mi o powstaniach, bo ruchawki narodowowyzwolencze byly wszedzie. Taki sam mit o 'niepoddawaniu' sie okupantom moga powiedziec Irlandczycy, Czesi, Slowacy, Serbowie czy Grecy! Tak wiec poddawalismy sie okupantom, a calkiem spora rzesza spoleczenstwa nawet z nimi wspolpracowala.
CYTAT

Przez te wszystkie lata pokazaliśmy ducha walki i że żadni z nas tam francuzi.

Tzn. kto? 5 % spoleczenstwa o nazwie szlachta?

CYTAT
I teraz każdy kto ma chrapkę na Polskę oprócz brania pod uwagę naszej armii musi wiziąść pod uwagę także naszego DUCHA i wole walki w obronie naszej matki - Polski.
Teraz mnie rozwaliles umiech W podstawowce, za PRL jak najbardziej byla taka czytanka, ze wnuczek gada z dziadkiem o wojsku i sie cieszy, ze mamy rakiety, zeby dowalic szkopom i innym wrogom. Dziadek mowi, ze my nie chcemy nikogo napadac umiech Chyba sie na tym wzorowales smiech2smiech2 Nie boj sie, gdyby do nas wpadli z wizyta czy to Rosjanie (fikcja) czy to NATO (fikcja) to zrobiliby z nami porzadek w dwa tygodnie umiech Naturalnie, trwalaby wojna partyzancka, ale tylko w Bieszczadach smiech2smiech2smiech2

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hej
ff
Wysłany: 31 Lip 2009r. 20:21  
Cytuj
hej ty od faszysttowskiego znaczka akurat szlazak tu powinien być Twoim wzorem a nie wspierasz pisiaków, jak narodowiec powinieneś czytać chyba to samo co Prezydent, czyli np Koniecznego...

 
 
 
 
~~hej
ff
Wysłany: 31 Lip 2009r. 20:21  
Cytuj
hej ty od faszysttowskiego znaczka akurat szlazak tu powinien być Twoim wzorem a nie wspierasz pisiaków, jak narodowiec powinieneś czytać chyba to samo co Prezydent, czyli np Koniecznego...

 
 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2009r. 21:42  
Cytuj
CYTAT
To moze zostan w swoim miescie i uczij 1y Sierpnia, co? Pokaz jaki z Ciebie patriota kolego


Tzn nie za bardzo rozumiem o co masz pretensje?

CYTAT
Hm, w budkach z piwem nie siedze, a i alkoholu raczej nie naduzywam wiec nie wiem co niby mialbym zmienic. Ze niby pojade do warszafki i bedzie juuuz lepiej? Ze juz nie bedzie szalejacego bezrobocia, beda autostrady itepe, itede? Cos chyba jednak musisz brac skoro tak sadzisz

CYTAT
Ja sfrustrowana mlodzieza nie jestem i tylko jedna rzecz publiczna w zyciu zdemolowalem Ale jaka to moja slodka tajemnica haha


Te teksty wogóle nie były skierowane do Ciebie tylko do tych sfrustrowanych i siedzących z piwem a każdy sam najlepiej wie przecież czy się do takich zalicza... NIe zaliczasz się spoko, ale wtedy nie wiem po co odpowiadaleś. Nie myśl że jesteś dla mnie tak ważną osobą na tym forum że każdy post kieruję do Ciebie ;)

CYTAT
Mozdzek Ci sie zapiekl? Oczywiscie, ze bym sie cieszyl ze swietowania Grunwaldu. W koncu to wygrana bitwa, a nie bezsensowne rzucanie sie i wyslanie na mord 200 tys. ludzi. Ktorzy potem by pomogli przy odbudowie Polski zdecydowanie bardziej niz Ci co zostali podniesieni w ich miejsce.

No akurat tutaj dobrze wyczytałeś że zwracałem się do Ciebie. Bo akurat śmiem twierdzić że jesteś jedną z takich osób dla której niewiadomo co by się zrobiło to zawsze musi być źle. Księża budują sierociniec? To pewnie pedofilne. Księża nie budują sierocińca tylko dom starości- to pewnie żeby wyciągać renty i emerytury. 100km autostrad - źle. 500km autosrad - źle bo Niemcy mają par tyś km. Wydaje się że nic w tym kraju nie jest w stanie Ci dogodzić ani zadowolić. Ten sam dezodorant kupiony w Polsce będzie zdecydowanie gorszy od tego samego kupionego w Niemczech.

Bezsensowne? jedz do Warszawy i porozmawiaj z ludźmi którzy tam walczyli czy też taki pogląd mają bo jak już pisałem wcześńiej tutaj tylko oni mogą wiedzieć co wtedy czuli jak to przeżywali, oni stracili rodziny i domy i oni mogą oceniać czy było warto a nie jakiś pismak popijający whiskey i klepiący kalkulacje dotyczące tamtych dni w swoim mercedesie do którejś z gazet.
CYTAT
Co Ty pieprzysz?? Przypominam, ze Polski nie bylo na mapie! I to dwa razy w ciagu wymienionego przez Ciebie okresu, co gorsza na wlasne zycznie! I zawsze odzyskiwalismy niepodleglosc tylko dzieki innym. Nie pierdziel mi o powstaniach, bo ruchawki narodowowyzwolencze byly wszedzie. Taki sam mit o 'niepoddawaniu' sie okupantom moga powiedziec Irlandczycy, Czesi, Slowacy, Serbowie czy Grecy! Tak wiec poddawalismy sie okupantom, a calkiem spora rzesza spoleczenstwa nawet z nimi wspolpracowala.


Trzeba to gdzieś opisać... Ciągle przegrywaliśmy a istniejemy. Ktoś ciągle za nas walczył i z nudów dawał nam niepodległość i to chyba nawet może bez naszej chęci bo może nie chciało nam się istnieć?
CYTAT
Tzn. kto? 5 % spoleczenstwa o nazwie szlachta?


Jeżeli uważasz że przez te wszystkie lata tylko 5% Polaków chciało niepodległości to ręce opadają. A jeżeli za walkę z okupantem uważasz jedynie za walkę zbrojną to jesteś w błędzie.
CYTAT
Teraz mnie rozwaliles W podstawowce, za PRL jak najbardziej byla taka czytanka, ze wnuczek gada z dziadkiem o wojsku i sie cieszy, ze mamy rakiety, zeby dowalic szkopom i innym wrogom. Dziadek mowi, ze my nie chcemy nikogo napadac Chyba sie na tym wzorowales Nie boj sie, gdyby do nas wpadli z wizyta czy to Rosjanie (fikcja) czy to NATO (fikcja) to zrobiliby z nami porzadek w dwa tygodnie Naturalnie, trwalaby wojna partyzancka, ale tylko w Bieszczadach


Wiem że to może niedorzecznie brzmieć gdy ktoś teraz przepowiada wojnę ale w dziejach starego kontynentu już nie raz ogłoszony był tysiącletni spokój oraz nadchodził kres wszelkich wojen. Ostatni taki błogi stan nieświadomości trwał paredziesiąt lat zaledwie. A o tym ile co by trwało i co by się działo to nie możesz powiedzieć bo się z dużą prawdopodobnością zakładam że się nie znasz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2009r. 23:40  
Cytuj
CYTAT
Tzn nie za bardzo rozumiem o co masz pretensje?


1ego Sierpnia Stalowa Wola zostala wyzwolona spod szkopa.

CYTAT
No akurat tutaj dobrze wyczytałeś że zwracałem się do Ciebie. Bo akurat śmiem twierdzić że jesteś jedną z takich osób dla której niewiadomo co by się zrobiło to zawsze musi być źle.

Raczej nie. Jak chca - niech buduja. A co do autostrad moj drogi to nie pindol. W ciagu 18 lat niecale 100 km to nawet dla najwiekszego optymisty wynik raczej mizerny???

CYTAT
Bezsensowne? jedz do Warszawy i porozmawiaj z ludźmi którzy tam walczyli czy też taki pogląd mają bo jak już pisałem wcześńiej tutaj tylko oni mogą wiedzieć co wtedy czuli jak to przeżywali, oni stracili rodziny i domy i oni mogą oceniać czy było warto a nie jakiś pismak popijający whiskey i klepiący kalkulacje dotyczące tamtych dni w swoim mercedesie do którejś z gazet.

Zapytaj bylych pracownikow UB z tego samego okresu co o swojej pracy sadza umiech Daj spokoj, kazdy przezywa wazne wydarzenia ze swego zycia. A co do tego dziennikarza to przyznam, ze nie wiem o co Ci chodzi.

CYTAT
Trzeba to gdzieś opisać... Ciągle przegrywaliśmy a istniejemy itd..


Podobniez jak Czesi, Irlandczycy i reszta... Ano tak, ktos inny nam to dawal. A to Wersal (gdzie mielismy byc tylko buforem miedzy Rosja a Niemcami, coby nie mysleli ci pierwsi o inwazji na zachod), a to wielka trojca ktora miala nas w nosie. Nasze zaslugi co do dwoch ostatnich pojawien sie Polski znowu na mapie sa prawie zadne (zreszta znikalismy z niej zawsze na wlasne zyczenie, ciekawe kiedy znowu znikniemy - moze po bankructwie ZUS-u ?? smiech2

CYTAT
Jeżeli uważasz że przez te wszystkie lata tylko 5% Polaków chciało niepodległości to ręce opadają. A jeżeli za walkę z okupantem uważasz jedynie za walkę zbrojną to jesteś w błędzie.

A niby ile? Polska skladala sie z masy mniejszosci narodowych i chlopstwa, ktore bynajmniej jakos nie palalo miloscia do panstwa, ktore kojarzylo im sie z panem. Wiec jak tak policzysz to i 5 % moze byc zawyzonym rachunkiem.
No tak, mozna zle pracowac, mozna sabotowac zaklady zbrojeniowe, mozna rozwieszac ulotki. Szkoda, ze robimy ten sabotaz takze jak pracujemy w swoim panstwie. Na codzien widze 'uczciwa' prace operatorow w podleglym mi dziale. Rece opadaja na to co oni robia. Gdyby pracowali w zbrojeniowce to nasza armia by wozila wiadra srubek za soba smiech2smiech2

CYTAT
Wiem że to może niedorzecznie brzmieć gdy ktoś teraz przepowiada wojnę ale w dziejach starego kontynentu już nie raz ogłoszony był tysiącletni spokój oraz nadchodził kres wszelkich wojen.

Tiaa, nie znam sie nie znam. Ja w ogole nic nie wiem. Ze w 60 lat po wojnie mielismy obozy koncentracyjne na Balkanach... Ze mielismy kilkadziesiat mniejszych i wiekszych konfliktow zbrojnych... No nie znam, nie znam sie. Ale za to wiem jedno - Polski atakowac sie nikomu nie oplaca. Bo po co? Zadnych zloz, zadnego rozwinietego przemyslu wlasnego(wiklina, jakies tam szwalnie), hi-tech w rekach obcego kapitalu, ktory ucieknie z kasa w momencie jak sie zacznie robic goraco (patrz Tajlandia w zeszlm roku). Ale mozna tez sie meznie stroic w piorka i wywijac szabelka i walczyc o Polske od morza do morza. Tylko po co? Stepy Ci ukrainskie sie marza smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~babunia
ff
Wysłany: 1 Sie 2009r. 10:46  
Cytuj
Nie ważne czy powstańcy ginęli w słusznej sprawie czy nie, może dowódcy wysłali ich na pewną śmierć, ale ginęli w walce o nasz kraj.Bez walki też by zginęli - w obozach zagłady. Pamięć i szacunek im się należy. Nie muszą to być alarmy syren.
Ale uważam że pan prezydent "dał plame" swoją wypowiedzią, w końcu jako głowa naszego miasta wypowiada się w imieniu naszej społeczności a nie we własnym. Nawet jeżeli ma część racji to zwrócił uwagę świata na nas jako na ludzi wyzutych z wszelkich uczuć patriotycznych. Za to winien nas przeprosić.

 
 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2009r. 11:54  
Cytuj
Osobiscie uwarzam że powinny być włączone syreny, dla uczczenia pamięci tych co chcieli przynajmniej coś zrobić.Większość miast się solidaryzuje z tym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~kasia
ff
Wysłany: 1 Sie 2009r. 12:11  
Cytuj
wyją, wyją !!!

 
 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2009r. 14:09  
Cytuj
CYTAT
Nie ważne czy powstańcy ginęli w słusznej sprawie czy nie, może dowódcy wysłali ich na pewną śmierć, ale ginęli w walce o nasz kraj.Bez walki też by zginęli - w obozach zagłady. Pamięć i szacunek im się należy. Nie muszą to być alarmy syren.
Ale uważam że pan prezydent \"dał plame\" swoją wypowiedzią, w końcu jako głowa naszego miasta wypowiada się w imieniu naszej społeczności a nie we własnym. Nawet jeżeli ma część racji to zwrócił uwagę świata na nas jako na ludzi wyzutych z wszelkich uczuć patriotycznych. Za to winien nas przeprosić.


Oczywiscie, chwala bohaterom, ktorzy praktycznie bez broni i lacznosci staneli do walki.
Zobacz jednak, ze czci sie tu powstanie jako takie a nie zolnierzy powstania. Uwazam to za duze naduzycie - szanuje kazdego, kto walczyl za ojczyzne. Uwazam za wroga ojczyzny natomiast kazdego, kto bezmyslnie doprowadza do smierci 200 tys. Polakow. A ich krew plami rece tych, co o powstaniu zadecydowali bez zadnych podstaw ku temu krokowi.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~babunia
ff
Wysłany: 1 Sie 2009r. 15:42  
Cytuj
Uwazam za wroga ojczyzny natomiast kazdego, kto bezmyslnie doprowadza do smierci 200 tys. Polakow. A ich krew plami rece tych, co o powstaniu zadecydowali bez zadnych podstaw ku temu krokowi.(cyt.)

W dzisiejszych czasach też tak jest - to fundusz zdrowia który nie płaci szpitalom za leczenie chorych,ogranicza leki umierającym na raka, każe najpierw wypełniać papiery a potem ratować człowieka. W ten sposób może też umiera 200 tyś ludzi - tak po cichu. Wina jest tam na szczycie władzy. Bohaterscy powstańcy gdyby wstali z mogił i zobaczyli co jest w wolnej Polsce o którą tak walczyli to pewnie wtedy rzuciliby broń i nie walczyli o ojczyzne którą kolejne pokolenia rozsprzedają...

 
 
 
 
~~ToJak
ff
Wysłany: 1 Sie 2009r. 19:31  
Cytuj
CYTAT
Uwazam za wroga ojczyzny natomiast kazdego, kto bezmyslnie doprowadza do smierci 200 tys. Polakow. A ich krew plami rece tych, co o powstaniu zadecydowali bez zadnych podstaw ku temu krokowi.(cyt.)

W dzisiejszych czasach też tak jest - to fundusz zdrowia który nie płaci szpitalom za leczenie chorych,ogranicza leki umierającym na raka, każe najpierw wypełniać papiery a potem ratować człowieka. W ten sposób może też umiera 200 tyś ludzi - tak po cichu. Wina jest tam na szczycie władzy. Bohaterscy powstańcy gdyby wstali z mogił i zobaczyli co jest w wolnej Polsce o którą tak walczyli to pewnie wtedy rzuciliby broń i nie walczyli o ojczyzne którą kolejne pokolenia rozsprzedają...


Bo honor to dziś obce słowo, liczy się kasa.

 
 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2009r. 19:39  
Cytuj
CYTAT

Bo honor to dziś obce słowo, liczy się kasa



A kiedy to honor pojawial sie w polityce?? Zawsze szlo tylko i wylacznie o partykularne interesy. A zamiast tych co podejmowali decyzje cierpialy masy, bo przeciez swinie od koryta i ich spasione rodziny na front nie pojda. Niech biedota walczy umiech Dodatkowa regulacja przyrostu naturalnego - jak nie wojna to NFZ umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 28 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2009r. 19:41  
Cytuj
Moim zdaniem, cała ta dyskusja jest bezsensowna. Jak napisałem wcześniej to wolny kraj, a przynajmniej ja go za taki uważam i wolna wola prezydenta co, kogo, kiedy i czy w ogóle będzie czcił.

Roztrząsanie historii wywołuje w Was tylko jakieś chore napięcie. Jak było rzeczywiście wiedzą tylko Ci co tam byli. Wątpie, żeby czytali to forum i mieli Wam/Nam ochotę tlumaczyć, że było tak a nie inaczej, bo zapewne znalazłby się ktoś w wieku 20-30lat kto wiedziałby lepiej od nich =)

Zauważyłem, że Polsce wszystkie tragedie służą jedynie do tego, żeby wszystkim dookoła publicznie pokazać jak bardzo się współczuje poszkodowanym. Każdy z osobna, nasz Premier i Prezydent RP, teraz Lucjusz N. też musi współczuć. Takie sztuczne i ch..we. Takie pseudopatriotyczne pseudojakieś.

Dziś patriotyzmu nie wyrazimy tak sztucznymi zachowaniami. To bardziej żerowanie na tragedii. Dziś patriotyzm możemy wyrazić na wiele innych sposobów, prostszych niż dawniej, bo nie musimy chwytać za broń i ruszać na pole bitwy.

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje...
Jeśli ciągle będziemy roztrząsać historię zamiast ogarnąć teraźniejszość, to nieciekawą wróżę nam przyszłość...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2009r. 21:54  
Cytuj
CYTAT

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje...
Jeśli ciągle będziemy roztrząsać historię zamiast ogarnąć teraźniejszość, to nieciekawą wróżę nam przyszłość...





W 100% popieram. Zauwaz, ze zwolennicy celebrowania wszystkiego odzywaja sie tylko wtedy, gdy rocznice sie zblizaja. Na codzien o bohaterach i swietach, jak np. wyzwoleniu Stalowej Woli w dniu dzisiejszym, jakby juz nie pamietaja. Ciekawe, kto uczcil to wydarzenie?? Ja zapalilem znicz na grobach zolnierzy. Niewiele osob tam dzis bylo. Ot i caly patriotyzm netowych pieniaczy.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~com
ff
Wysłany: 2 Sie 2009r. 09:03  
Cytuj
#
YouTube - PREZYDENT ANDRZEJ SZLĘZAK O POWSTANIU WARSZAWSKIM
01 sierpnia 2009 - Powazki Wojskowe w Warszawie. Prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlezak nie boi sie zaoponowac przeciwko antypolskiemu klamstwu i twardo ...
www.youtube.com/watch?v=MaQtEKydSNI... - Sprzed 16 godzin - Podobne
#
Engelgard » Andrzej Szlęzak ma rację
To nieprawda – Szlęzak nie sprzeciwił się oddaniu hołdu poległym, lecz gloryfikowaniu powstania jako aktu politycznego i militarnego. ...
engelgard.pl/?p=219 - Sprzed 8 godzin - Podobne

 
 
 
 
~~stach poloniusz
ff
Wysłany: 2 Sie 2009r. 19:14  
Cytuj
CYTAT
Szlęzak wyskoczył przed szereg - musiał zaistnieć, przecież przełożeni patrzą (w warszawce). Od trzech lat są takie działania związane z Powstaniem Warszawskim i do tej pory było wszystko OK. Wybory samorządowe coraz bliższe i trzeba zadbać o karierę, liczy na elektorat PO, a ci cieszą się z takich zagrywek poniżej pasa jeżeli chodzi o Polskę.

P.S. Głosowałem na niego a teraz mi jest wstyd.


Dlaczego pustaczku i jakim prawem uważasz siebie za lepszego
Polaka od tych wszystkich ktorzy inaczej myślą niż ty i twój guru- Jarosław K w Warszawie.

 
 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2009r. 23:44  
Cytuj
CYTAT

Dlaczego pustaczku i jakim prawem uważasz siebie za lepszego
Polaka od tych wszystkich ktorzy inaczej myślą niż ty i twój guru- Jarosław K w Warszawie.

A skąd takie przypuszczenie, że uważam siebie za kogoś lepszego :-) Nie jestem pustaczkiem platformiaczku i nie mam żadnych guru. Sam jestem sobie panem i okrętem - marsz przed telewizor i słuchać poleceń uśmiech

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Wailaki
ff
Wysłany: 3 Sie 2009r. 00:03  
Cytuj
Czemu owa prowokacja służyławykrzyknik
Co pokazała młodym ludziom w Stalowej Wolichytry
Drodzy Pedagodzy,przyznajcie się swoim uczniom do tego,że jesteście...mlotek

 
 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2009r. 10:42  
Cytuj
CYTAT
1ego Sierpnia Stalowa Wola zostala wyzwolona spod szkopa.

I znieowlona przez czerwonych ;) no ale oto już się kłócić nie będę bo powiesz że przecież wtedy SW przeżywała czas swojego prosperity. Najpierw zażucasz że napinam się na necie z Powstaniem Warszawskim a później gdy pojechalem do Warszawy to że nie zostaje tutaj ;) Więc Twoje stwierdzenie "RACZEJ" jest uzasadnione umiech
CYTAT
Raczej nie.



CYTAT
Zapytaj bylych pracownikow UB z tego samego okresu co o swojej pracy sadza Daj spokoj, kazdy przezywa wazne wydarzenia ze swego zycia. A co do tego dziennikarza to przyznam, ze nie wiem o co Ci chodzi.


To ja moge i obozowych ssmanów pytać czy fajnie się strzelało ludziom w głowę i co sądzą o swojej pracy w tamtych latach ale wogóle nie na miejscu jest porównywanie postępowania powstańców z UB-kami.
A z tym dziennikarzem to chodzi mi o różne publikacje na temat słuszności powstania i chłodne kalkulacje robione w bezpiecznym domku pod Warszawą przez 40 letnich publicystów którzy wszystkie rozumy pozjadali i opisują coś o czym nie mają pojęcia

Wypominacie ponad 100tyś ofiar cywilnych. Wy chyba zapominacie że gineli oni z rąk niemców :/ I nie rozśmieszajcie mnie że to przez powstańców.
Poczytajcie trochę jak ten jakże ucywilizowany naród który wydał na świat tylu myślicieli artystów wynalazców któremu ówczesna Polska a także co uważają niektórzy dzisiejsza nie dorastała do pięt ze swoim zacofaniem w parę lat urządził światu piekło pokazał swoje zezwierzęcenie i okrutność wręcz nie do pojęcia, gdzie lekką ręką wydawano rozkazy zabijania kobiet i małych dzieci i gdzie bez większych refleksji wykonywano te rozkazy skrupulatnie. Wzór ogłady u ułożenia z którego powinna czerpać przykład cała Europa. Jeżeli ktoś twierdzi że Warszawę zniszczyli Powstańcy to niech się cofnie do podstawówki i to bynajmniej nie do 6 klasy.
CYTAT
Podobniez jak Czesi, Irlandczycy i reszta... Ano tak, ktos inny nam to dawal. A to Wersal (gdzie mielismy byc tylko buforem miedzy Rosja a Niemcami, coby nie mysleli ci pierwsi o inwazji na zachod), a to wielka trojca ktora miala nas w nosie. Nasze zaslugi co do dwoch ostatnich pojawien sie Polski znowu na mapie sa prawie zadne (zreszta znikalismy z niej zawsze na wlasne zyczenie,

Piszę tylko że Polacy pokazali że mimo braku sprzętu i nierównych szans pozostaje w nas wola walki i trzeba się z nami liczyć. Że jesteśmy wspaniałymi żołnierzami i potrafimy walczyć zacielklej i bronić się dłużej niż mocarstwo (Francja) do którego nawet nikt nie śmiał przyrównać Polski. Byliśmy najbardziej "niesfornym" krajem pod niemiecką okupacją i ja nie mam nikomu tego za złe że tak łatwo nie przyjął buta niemieckiego na swojej ziemi. Powinniśmy być z tego dumni ale z tego co tu widzę niektórzy nawet to wyśmiewają i bagatelizują.

Jutro o 20.00 polecam film Alamo na Polsacie bodajże. Zobaczmy jak idiotyczni Amerykanie czczą przegrane bitwy.


CYTAT
ciekawe kiedy znowu znikniemy - moze po bankructwie ZUS-u ??

Bliski koniec naszego państwa przepowiadasz umiech
CYTAT
A niby ile? Polska skladala sie z masy mniejszosci narodowych i chlopstwa, ktore bynajmniej jakos nie palalo miloscia do panstwa, ktore kojarzylo im sie z panem. Wiec jak tak policzysz to i 5 % moze byc zawyzonym rachunkiem.

A ja myślałem że na przykład kosynierzy to chłopi byli.
CYTAT
Tiaa, nie znam sie nie znam. Ja w ogole nic nie wiem. Ze w 60 lat po wojnie mielismy obozy koncentracyjne na Balkanach... Ze mielismy kilkadziesiat mniejszych i wiekszych konfliktow zbrojnych... No nie znam, nie znam sie. Ale za to wiem jedno - Polski atakowac sie nikomu nie oplaca. Bo po co? Zadnych zloz, zadnego rozwinietego przemyslu wlasnego(wiklina, jakies tam szwalnie), hi-tech w rekach obcego kapitalu, ktory ucieknie z kasa w momencie jak sie zacznie robic goraco (patrz Tajlandia w zeszlm roku). Ale mozna tez sie meznie stroic w piorka i wywijac szabelka i walczyc o Polske od morza do morza. Tylko po co? Stepy Ci ukrainskie sie marza

Chodziło mi dane na temat zdolności bojowej, uzbrojenia, taktyki itd. Trzeba mieć takie dane żeby było możliwe porównanie dwóch państw a nie takie puste gadanie że Niemcy takcy silni to w tydzień nas wezmą. Białoruś ze sprzętem nowym od Rosji to w 3 tygodnie a domyślam się że raczej na tym się nie znasz a zresztą dokładne dane na takie tematy to za pewne chronione są tajemnicą wojskową i zna je tylko paru wojskowych. Jak już pisałem wyżej: Nie takie mocarstwa okazały się słabsze od Polski, nie takie czołgi z załogą tchórzy okazały się słabsze od ułana z zardzewiałą szabelką.
Mi się nic nie marzy broń Boże już jakas wojna :/ Tylko piszę że nie raz już Europa triumfalnie ogłosiła koniec wszelkich wojen na kontynencie i zapanowanie pokoju po wsze czasy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2009r. 12:02  
Cytuj
CYTAT
I znieowlona przez czerwonych ;)


Nudny jestes. Baaardzo nudny. Ciekawe czy z Twoim stwierdzeniem zgadzala sie wiekszosc mieszkancow stalowego grodu. Raczej nie sadze i nie uwazam.
CYTAT

To ja moge i obozowych ssmanów pytać czy fajnie się strzelało ludziom w głowę i co sądzą o swojej pracy w tamtych latach ale wogóle nie na miejscu jest porównywanie postępowania powstańców z UB-kami.

Nudny po raz drugi. Pytaj kogo chcesz i jak chcesz. Wszyscy uwazaja, ze mieli racje.

CYTAT
Wypominacie ponad 100tyś ofiar cywilnych. Wy chyba zapominacie że gineli oni z rąk niemców :/

A co bylo tego bezposrednia przyczyna? Nieodpowiedzialna decyzja o wywolaniu powstania. Pamietajmy, ze doprowadzila ona do smierci 200 tys. warszawiakow. Jestem za uczczeniem powstania na tej samej zasadzie co Japonczyczy obchodza zrzucenie bombek atomowych na Hiroszime i Ngasaki. Tam zginelo 'jedynie' 120 tys. ludzi...

CYTAT
Piszę tylko że Polacy pokazali że mimo braku sprzętu i nierównych szans pozostaje w nas wola walki i trzeba się z nami liczyć. Że jesteśmy wspaniałymi żołnierzami...

Pokazujesz zatem, ze jestesmy tepymi idiotami, dla ktorych zycie nic nie znaczy. Pomyslales jak moglaby wygladac Polska powojenna bez smierci inteligencji w powstaniu? A dac sie zabic bez sensu to akurat najwieksza z mozliwych glupot. Niczemu nie sluzy. Plan debili z Kedywu zeby zachod nie oddal Polski w rece Moskwy spalil na panewce. Wiec smierc bohaterow z powstania poszla na zmarnowanie.

CYTAT
A ja myślałem że na przykład kosynierzy to chłopi byli.

No, i ilu ich tam bylo z wlasnej woli, a ilu pod przymusem zeby panszczyzny nie podniesli haha umiech

CYTAT
Chodziło mi dane na temat zdolności bojowej, uzbrojenia, taktyki itd.

Bialorus nie ma nowego rosyjskiego sprzetu. Ma sprzet sredniej generacji. Nie mniej jednak ma armie skonstruowana w oparciu o tzw. drugi rzut strategiczny Armii Czerwonej. Polske sa zdolni sforsowac w ciagu 48 godzin. A nasi wojacy maja amunicje na 24 godziny, z czego co trzecia to i tak niewypal umiech Poza tym ktos bedzie musial trzymac te karabiny umiech A ta rozpita i nacpana tluszcza sie do tego nie nadaje. Zanim przyjda posilki NATO (48 godzin wlasnie) w Warszawie juz bedzie rezydowal Lukaszenka, a Kaczka ucieknie na wychodzstwo do mocarstwa w Gruzji, a Tusk do Tel-Avivu smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2
Ja sie nie znam na militariach... I nigdy sie tym nie interesowalem... Naprawde smiech2smiech2smiech2smiech2

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »