NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Żadnych syren, !
~~bisQp
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 18:37  
Cytuj
http://wiadomosci.onet.pl/2017850,11,item.html

Popieram! Żadnych syren!

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 18:37  
Cytuj

 
 
 
 
~~golas
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 18:44  
Cytuj
temat już jest na stalowe w artykule, ale z tego co widziałem to jeszcze własnie na onet.pl i dziennik.pl . znów o nas głośno umiech

a temu się znów nie podoba :

Pan

Andrzej Szlęzak

Prezydent Stalowej Woli



Z oburzeniem przyjąłem informację o Pana piśmie do Wojewody Podkarpackiego, w sprawie uczczenia 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego poprzez włączenie syren alarmowych. Podjęta przez Pana próba odmowy włączenia systemów alarmowych, a tym samym odmowa uczestnictwa społeczności Stalowej Woli w obchodach tak ważnej rocznicy, jest dla mnie jako mieszkańca tego miasta oraz radnego wstydliwa i bolesna.

Uzasadniając swoje żądanie nieuczestniczenia Stalowej Woli w obchodach rocznicowych, pozwala Pan sobie na jednoosobowy i jednostronny osąd Powstania Warszawskiego. W nieuprawniony sposób podejmuje Pan decyzję opartą na swoich poglądach, narzucając tym samym swoją wizję historii wszystkim mieszkańcom Stalowej Woli. Zarzucając Wojewodzie podejmowanie „działań jako manipulacji rodem z PRL", to Pan w swoich poglądach reprezentuje naukę historii pisaną przez Stalina. To właśnie propaganda PRL przez lata przedstawiała Powstanie Warszawskie jako nieodpowiedzialną decyzję, bez żadnego znaczenia militarnego oraz przeprowadzoną przez porywczych i nieprzygotowanych dowódców. W Pana piśmie do Wojewody możemy przeczytać identyczną argumentację.

Jako młody człowiek cieszę się, że moją ocenę Powstania Warszawskiego mogłem kształtować w wolnej i niezależnej Polsce. Dla mnie wysiłek powstańców zasługuje na najwyższe uznanie, a ich ofiara na należyty szacunek. Z przykrością stwierdzam, że swoim listem dopuścił się Pan do pomniejszenia chwały heroicznych uczestników powstania oraz ludności cywilnej Warszawy. Skierowanie przez Pana listu do mediów naraża kolejny raz wizerunek miasta Stalowa Wola. W ten sposób kształtuje Pan negatywną opinię o mieście wspaniałych patriotów, oraz wciąż żyjących naocznych świadków bohaterskiego sierpnia 44 roku - żołnierzy Armii Krajowej.

Apeluję do Pana Prezydenta, o niezwłoczne odwołanie swojego żądania skierowanego do Wojewody Podkarpackiego, oraz o uruchomienie na terenie Stalowej Woli systemu alarmowego w dniu 1 sierpnia o godzinie 17:00. Proszę o należyte uczczenie heroicznego zrywu narodowego, który pomimo tragicznego finału, jest historią naszej Ojczyzny, a tym samym również historią Stalowej Woli. Apeluję również do Pana Prezydenta, o zastosowanie się do zaleceń Wojewody i wywieszenie w dniu 1 sierpnia flag narodowych na budynkach miejskich oraz w miejscach publicznych. Informuję, że treść mojego listu zostanie przekazana do publicznej wiadomości.

Gloria Victis!

Z poważaniem

Lucjusz Nadbereżny

Stalowa Wola, 30 lipca 2009r

skopiowałem oczywiście nie proszę pisiaka o zgodę z jego strony nadberezny.pl - bo tam pewnie i tak nie wchodzi więc nikt nie zobaczy czym nie ma się dopopisania lucjusz

 
 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 18:44  
Cytuj
uuu widze ze prezydent chce być pro liberalno nowoczesno trendi i zjednać sobie głosy zakompleksionych ludzi. Ma u mnie poważnego minusa nie wiedziałem że taki z niego ignorant :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~bisQp
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 18:46  
Cytuj
CYTAT
uuu widze ze prezydent chce być pro liberalno nowoczesno trendi i zjednać sobie głosy zakompleksionych ludzi. Ma u mnie poważnego minusa nie wiedziałem że taki z niego ignorant :/


a to dlaczego ignorant ? Myślisz że Powstanie Warszawskie było słuszne ? jeśli tak to dlaczego ?

 
 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 18:48  
Cytuj
Ci zakompleksieni ludzie którzy dalej twierdzą że Stalowa Wola wraz z całą Polską jest zaściankiem europy a nasze podejście do historii i tradycji jest takie staromodne że aż wstyd powinni dokończyć swoje podstawowe wykształcenie (nie obrażając ludzi z tym wykształceniem) oraz wyjść trochę dalej niż po za lokalną pijalnie przy której z równym sobie towarzystwem rozwiązują sprawy Polskie i międzynarodowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 18:50  
Cytuj
CYTAT
a to dlaczego ignorant ? Myślisz że Powstanie Warszawskie było słuszne ? jeśli tak to dlaczego ?


Jedź w sobotę do Warszawy i porozmawiaj z uczestnikami tego powstania.
Oni jedynie wiedzą jak to wszystko wyglądało jakie były nastroje a nie żaden dziennikarzyna oceniający po 50 latach słusznośc powstania siedząc nad szklanką whiskey i stukając swoje wypociny na laptopie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~szok
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 18:56  
Cytuj
Chyba upały przegrzały łysą głowę i znowu Stalowa Wola staje się pośmiewiskiem w skali kraju.
Oto sukcesy "prezydęta":

1. Świadczenia rodzinne - karty bankomatowe - sprawa w Strasburgu (media ogólnopolskie)
2. Wypowiedź o rasistowskim zabarwieniu w temacie finansowania koszykówki (media ogólnopolskie)
3. Walka z kościołem (podżeganie do nienawiści), jakiej komuniści by się nie powstydzili (media ogólnopolskie)
4. Podeptanie uczuć (przyrównywanie do propagandy PRL) rodzin powstańców oraz większości Polaków (dzisiejsza wypowiedź) (media ogólnopolskie)
5. Wyrzucanie publicznych pieniędzy na balony, oratoria, samochody służbowe
6. Była też jakaś aferka związana ze świętem 3 maja, kiedy to "prezydęt" na UE mówił, że Eurokołchoz nie będzie niczego narzucał itp.
7. Sprawa afery z PECem (media ogólnopolskie - Misja Specjalna TVP1)

Co do "zasług" - drogi, kanalizacja. To właśnie ten eurokołchoz daje na to kasę, a nie jaśnie panujący "prezydęt". Inne miasta też się rozwijają dzięki eurokołchozowi.

 
 
 
 
~~DAP
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 18:59  
Cytuj

Obrazek




 
 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 19:03  
Cytuj
jak mozna obchodzic "głośno" rocznice totalnej porazki??
wybryk AK pociagnął za sobą same straty w ludziach!!! z góry był skazany na porazke.180 000 cywilów zgineło przez ten"akt desperacji" plus liczba powstanców w tym dzieci!!!
jest co świętowac??????????
a dlaczego 15 lipca syreny nie wyją na znak zwycięstwa pod Grunwaldem w 1410 roku????To by było zrozumiałe.
z szacunku dla poległych bardziej wymowna by była 1 min ciszy !!! sciana

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~z onetu
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 19:35  
Cytuj
W cywilizowanym świecie złożyłby już dymisję

wyobraźmy sobie taką sytuację... szchwarzeneger (szwajceneger jak mówią niektórzy) mówi, że Los Angeles nie będzie łączyło się z nowojorczykami w obchodzeniu rocznicy zamachów w Nowym Yorku, bo to była klęska polityki Busha... albo dziś nasz prezydent LK mówi, że Holokaust to była porażka ludzkości i nie należy robić poruty z tego powodu... następnego dnia są zjedzeni przez opinię publiczną, innych polityków oraz media. Ale cóż.. naród czczący Jolę Rutowicz lubi widać takie odobowości także w polityce. Stalowej Woli gratulujemy Prezydenta. Ma swoje 5 minut.

http://wiadomosci.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNSwxMSw1OTE1Mjg0NiwxNTgwNjM2NTIsNzAxMzg4MywwLGZvcnVtMDAxLmpz

 
 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 21:47  
Cytuj
Dobrze gada Prezydent!
Dlaczego nie zatrabimy na rzecz jedynego wygranego powstania, co? Dosc czczenia porazek!

A co do porownania kraju nadwislanskiego do cywilizowanego panstwa to ja powiem HAHAHA prosze panstwa smiech2

Tak trzymaj Jedrek, bede na Ciebie znowu glosowal!!!

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 21:54  
Cytuj
CYTAT
Dobrze gada Prezydent!
Dlaczego nie zatrabimy na rzecz jedynego wygranego powstania, co? Dosc czczenia porazek!

A co do porownania kraju nadwislanskiego do cywilizowanego panstwa to ja powiem HAHAHA prosze panstwa smiech2

Tak trzymaj Jedrek, bede na Ciebie znowu glosowal!!!


MASZ RACJĘ DLAEKO NAM DO CYWILIZOWANEGO PAŃSTWA I DLATEGO: Bierzmy przykład z Ameryki: pearl harbour, alamo, cała ameryka staje 11 września by uczcić jakieś tam ataki na wtc i marne 2 tysiące zabitych, japonia kraj wysoce rozinięty i postępowy ciągle się przejmuje jakimiś bombkami atomowymi, Cały zachód zachwyca się Termopilami, oczywiście tymi greckimi, NIemcy bombradowanie drezna i jeszcze podobno zostawili jakieś ślady ruin.

Tępmy zbrodniczych powstańców i zaplute karły reakcji i chwalmy zadyszaną armie sowiecką która musiał sobie odpocząć na drugim brzegu Warszawy! KTO NIE Z NAMI TEN CIEMNOGRÓD! I CHCE COFNĄĆ TEN NARÓD DO TYŁU!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~POLAK
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 22:22  
Cytuj
CHORY CZŁOWIEK

 
 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 22:41  
Cytuj
CYTAT
MASZ RACJĘ DLAEKO NAM DO CYWILIZOWANEGO PAŃSTWA I DLATEGO: Bierzmy przykład z Ameryki: pearl harbour, alamo, cała ameryka staje 11 września by uczcić jakieś tam ataki na wtc i marne 2 tysiące zabitych, japonia kraj wysoce rozinięty i postępowy ciągle się przejmuje jakimiś bombkami atomowymi, Cały zachód zachwyca się Termopilami, oczywiście tymi greckimi, NIemcy bombradowanie drezna i jeszcze podobno zostawili jakieś ślady ruin.

Tępmy zbrodniczych powstańców i zaplute karły reakcji i chwalmy zadyszaną armie sowiecką która musiał sobie odpocząć na drugim brzegu Warszawy! KTO NIE Z NAMI TEN CIEMNOGRÓD! I CHCE COFNĄĆ TEN NARÓD DO TYŁU!


A moze wezmy pigulke i sie nie stresujmy, bo zyleczka peknie?? Wyluzuj czlowieku.
I coz z tego, ze sie podnieca? My rowniez. Wszyscy wiemy o powstaniu warszawskim. Nikt nie neguje bohaterskiej postawy jego uczestnikow. Tylko powiedz mi, czy Ty sie zatrzymasz jak te syreny zawyja, czy tak tylko walczysz na necie 'bo Slowacki wielkim poeta byl'? Jest to, NIESTETY, tak samo pusty symbol jak pokolenie JPII. Niby wszyscy wiedza o co chodzi, ale ida albo jada dalej.
Powiedz mi np. dlaczego nie uczcimy w Stalowej Woli 1-go Sierpnia wyciem syren? Albo np. dlaczego nie uczcimy pamieci bohaterow Monte Cassino (ten bogobojny rzad co kaze trabic nie dal pieniedzy na autobusy dla kombatantow - WSTYD).

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 22:52  
Cytuj
CYTAT
A moze wezmy pigulke i sie nie stresujmy, bo zyleczka peknie?? Wyluzuj czlowieku.
I coz z tego, ze sie podnieca? My rowniez. Wszyscy wiemy o powstaniu warszawskim. Nikt nie neguje bohaterskiej postawy jego uczestnikow. Tylko powiedz mi, czy Ty sie zatrzymasz jak te syreny zawyja, czy tak tylko walczysz na necie \'bo Slowacki wielkim poeta byl\'? Jest to, NIESTETY, tak samo pusty symbol jak pokolenie JPII. Niby wszyscy wiedza o co chodzi, ale ida albo jada dalej.
Powiedz mi np. dlaczego nie uczcimy w Stalowej Woli 1-go Sierpnia wyciem syren? Albo np. dlaczego nie uczcimy pamieci bohaterow Monte Cassino (ten bogobojny rzad co kaze trabic nie dal pieniedzy na autobusy dla kombatantow - WSTYD).


No jasne cool i no-stres, plują? Deszcz pada! Wszyscy do okoła są idiotami luuzik przyzwyczaić się idzie.
JA? No akurat nietrafiłeś ;) w sobotę jadę do Warszawy na uroczystości i na pewno na swój sposób wspomnę o bohaterach tamtych dni. Jeżeli jest on pusty dla Ciebie czy Ślęzaka to nie znaczy że dla całej Polski czy Stalowej :/ Piszesz że gdzieś że wystarczyła by minuta ciszy... tak bolą cię te syreny? Dziecko Ci się wybudzi? NIestety ludzi trzeba edukować i PRZYPOMINAĆ IM o tym co się działo bo ich wiedza jest przerażająco mała i bardzo nieadekwatna do tego co mają na ten temat do powiedzenia i te syreny są po to żeby o godzinie 18:42 nie popatrzeć na zegarek i powiedzieć sobie: o kurcze no przegapiłem lub co gorsze pomyśleć: oho jeszcze 18 minut do powstania :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~adam
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 22:59  
Cytuj
A kto wie na 100% jak było na prawdę???My znamy to z historii,którą nas karmili w szkołach (tyle razy zmieniana ile zmieniały się poglądy politykom),a czy była prawdziwa???Mimo wszystko tym LUDZIOM należy się szacunek bo nie ważne gdzie walczyli ale walczyli z okupantem o WOLNĄ POLSKĘ nie o poglądy.Nie nam oceniać czy powstanie było słuszne czy nie.Liczy się ofiara jaką złożyło tamte pokolenie.My mamy szczęście,że nie musimy składać takiej ofiary i powinniśmy się z tego cieszyć.

 
 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 23:54  
Cytuj
CYTAT
No jasne cool i no-stres, plują? Deszcz pada! Wszyscy do okoła są idiotami luuzik przyzwyczaić się idzie.
JA? No akurat nietrafiłeś ;) w sobotę jadę do Warszawy na uroczystości i na pewno na swój sposób wspomnę o bohaterach tamtych dni. Jeżeli jest on pusty dla Ciebie czy Ślęzaka to nie znaczy że dla całej Polski czy Stalowej :/ Piszesz że gdzieś że wystarczyła by minuta ciszy... tak bolą cię te syreny? Dziecko Ci się wybudzi? NIestety ludzi trzeba edukować i PRZYPOMINAĆ IM o tym co się działo bo ich wiedza jest przerażająco mała i bardzo nieadekwatna do tego co mają na ten temat do powiedzenia i te syreny są po to żeby o godzinie 18:42 nie popatrzeć na zegarek i powiedzieć sobie: o kurcze no przegapiłem lub co gorsze pomyśleć: oho jeszcze 18 minut do powstania :/


Ech, wagon trawy jednak to Ci nerwica przejdzie umiech Rzucasz sie jak stonka w ziemniakach maan umiech
Tak, to najlepsza droga przez syreny, saluty i amerykanskie flagi w tle z jakims rzewnym podkladem, a nie przez ksiazke. Potem masz wlasnie narody jak wspomniany juesendej - wiedza co to czwarty lipca ale Europa to duza wyspa gdzie wszyscy gadaja po francusku haha umiech
No wiec cala Polsko i cala Stalowo wiedz, ze dla mnie ten gest nie oznacza absolutnie nic. I pytam Cie po raz kolejny, dlaczego nie uczcimy innych rocznic syrenami, czo? Po raz kolejny jedni sa cacy a drudzy be? Czyzby cos z Kaczynskim masz wspolnego? Koncem powstania warszawskiego byl... 1989 rok?? HAHAHA, lepsze niz skrot myslowy Macierewicza smiech2smiech2

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2009r. 23:57  
Cytuj
CYTAT
A kto wie na 100% jak było na prawdę???My znamy to z historii,którą nas karmili w szkołach (tyle razy zmieniana ile zmieniały się poglądy politykom),a czy była prawdziwa???Mimo wszystko tym LUDZIOM należy się szacunek bo nie ważne gdzie walczyli ale walczyli z okupantem o WOLNĄ POLSKĘ nie o poglądy.Nie nam oceniać czy powstanie było słuszne czy nie.Liczy się ofiara jaką złożyło tamte pokolenie.My mamy szczęście,że nie musimy składać takiej ofiary i powinniśmy się z tego cieszyć.


Otoz wcale nie musieli skladac tej ofiary. To byl blad dowodztwa AK. Nawer gen. Anders powiedzial, ze to zbrodnia posylac tylu ludzi na rzez. Tym bardziej, ze powstanie nie bylo przygotowane pod wzgledem logistycznym. A takowego sie nie zaczyna na zasadzie gdybania - przyjdzie Ruski i pomoze.
Zgadzam sie, ze walczyli za swoja ojczyzne. Sa bohaterami bezdyskusyjnie. Jednakze nie mozna pamieci o nich sprowadzac li tylko do syreny. Czy dopoki nie zaczyna sie sezon ogorkowy w mediach i te nie przypomna Ci o tym wydarzeniu w ogole o nim myslisz? Nie sadze. Wiec to zadna pamiec tylko pusty, migawkowy gest z Twojej strony podlany medialna nagonka.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2009r. 00:28  
Cytuj
pozwole sobie jeszcze raz "wkleic" moje zdanie !!!
takie są fakty- niestety !!!!


jak mozna obchodzic "głośno" rocznice totalnej porazki??
wybryk AK pociagnął za sobą same straty w ludziach!!! z góry był skazany na porazke.180 000 cywilów zgineło przez ten"akt desperacji" plus liczba powstanców w tym dzieci!!!
jest co świętowac??????????
a dlaczego 15 lipca syreny nie wyją na znak zwycięstwa pod Grunwaldem w 1410 roku????To by było zrozumiałe.
z szacunku dla poległych bardziej wymowna by była 1 min ciszy !!! sciana

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ogladacz tvn
ff
Wysłany: 31 Lip 2009r. 01:13  
Cytuj
przepraszam bardzo ......
CYTAT
I CHCE COFNĄĆ TEN NARÓD DO TYŁU!

a czy da się naród cofnąć do przodu ?
odsyłam do szkoły podstawowej w celu poprawienia swojej wiedzy z języka POLSKIEGO.

 
 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2009r. 03:39  
Cytuj
CYTAT

Z oburzeniem przyjąłem informację o Pana piśmie do Wojewody Podkarpackiego, w sprawie uczczenia 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego poprzez włączenie syren alarmowych. Podjęta przez Pana próba odmowy włączenia systemów alarmowych, a tym samym odmowa uczestnictwa społeczności Stalowej Woli w obchodach tak ważnej rocznicy, jest dla mnie jako mieszkańca tego miasta oraz radnego wstydliwa i bolesna.


Pan radny zdaje się może przyjmować informację tylko z oburzeniem lub z radością. Żadnych pośrednich stanów emocjonalnych doznawać nie jest w stanie, jak dziecko, którego paleta uczuciowa zredukowana jest przez biologię do minimum. Na chłodno nie da rady, pobudzenie co pod histerię się zbliża ,nie jest dobre do wygłaszania trzeźwych sądów a już na pewno nie do pisania listów otwartych. Emocjonalne syreny radnego wyją głośno i przenikliwe zagłuszając przekaz jego politycznego wroga, bo przecież nie konkurenta w politycznym wyścigu . Radny jest na polu walki, jest powstańcem, który kontynuuje straceńczą powstańczą bitwę, jest na pierwszej linii frontu narodowej martyrologi, stalowowolskim bojownikiem , spadkobiercą i powiernikiem wszystkich powstań narodowych jakie wszczynali nasi napaleni powstańczo przodkowie czyniąc z tej formy walki sport narodowy, w który osiągnięcia mizerne a trupów sporo i przykrych konsekwencji dla ocalałych nie mało. Widać , ze trzeźwy osąd polityczny i miara sił własnych nie jest naszą cechą narodową powszechnie wśród Polaków występującą i cieszącą się uznaniem ogółu. Widać, że trupy są nam do życia niezbędne, porażki chyba dodają nam sił życiowych aby z jeszcze większą witalną energią popełniać narodowe samobójstwa i polityczne głupstwa.

Radny przeżywa , cierpi i wstydzi się jednocześnie, że wycie syren na okazję klęski jest zagrożone, powstańcy poraz kolejny zostaną zdradzenia ale tym razem przez prezydenta SW, co musi boleć bardziej niż zatrzymanie ofensywy przez Armię Czerwoną

CYTAT

Uzasadniając swoje żądanie nieuczestniczenia Stalowej Woli w obchodach rocznicowych, pozwala Pan sobie na jednoosobowy i jednostronny osąd Powstania Warszawskiego. W nieuprawniony sposób podejmuje Pan decyzję opartą na swoich poglądach, narzucając tym samym swoją wizję historii wszystkim mieszkańcom Stalowej Woli. Zarzucając Wojewodzie podejmowanie „działań jako manipulacji rodem z PRL", to Pan w swoich poglądach reprezentuje naukę historii pisaną przez Stalina. To właśnie propaganda PRL przez lata przedstawiała Powstanie Warszawskie jako nieodpowiedzialną decyzję, bez żadnego znaczenia militarnego oraz przeprowadzoną przez porywczych i nieprzygotowanych dowódców. W Pana piśmie do Wojewody możemy przeczytać identyczną argumentację.



Co za ekstrawagancja, człowiek ma własny osąd zdarzenia historycznego, o którym nic nie mówi poza tym , że była to klęska.i nie należy z tego powodu zmuszać wszystkich prezydentów i burmistrzów do włączenia syren pod pretekstem obligatoryjnych ćwiczeń sprawdzających je. Szlęzak nie godzi się na takie odgórne działania wojewody, który ma ochotę zawyć wszystkimi syrenami Podkarpacia braciom Kaczyńskim, aby o nim pamiętali. Ma swoją ocenę tego zdarzenia i pogląd na patriotyzm , który powinien być inny, niż masochistyczno - nekrofilski

Widocznie radny ma osąd wieloosobowy i wielostronny i uznaje , że to nie była klęska, może uważa , że to był sukces polityczno -militarny, może zwycięstwo moralne powalające naszych wrogów na kolana i pokazujące następnym pokoleniom polityków jak zaskoczyć wroga i wyrobić sobie pozycję polityczna przez doprowadzenie do masakry własnej ludności i obrócenia miasta w ruinę. Ale jak pamiętamy radny jest mocno oburzony i dlatego nie dostrzega, że prezydentowi o klęskę chodzi i nowy patriotyzm ,a nie osąd czy dobrze czy źle , że powstanie wybuchło i padło nim się zaczęło bo inaczej być nie mogło. Emocjonalnie pobudzony radny wieloosobowym i wielowymiarowym oglądem sprawy dochodzi i do bardzo wielowymiarowych i wyważonych opinii na temat PW i prezydenta Szlęzaka. Dostrzega pokrewieństwo pierwszego stopnia między stalinowską myślą historyczną a poglądami Szlęzaka i głębokie powinowactwo z propagandą PRL. Mocno pobudzony radny i całkiem umysłowo otępiały, wali patriotyczną pałka jak piany chłop cepem żonę. Dostrzega to czego nie ma jak przywódcy powstań, polemizuje z samym sobą, z tym co nie zostało powiedziane, oburzony radny w patriotycznej gorączce widzi stalinowskie zjawy w osobie Szlęzaka. Półprzytomny radny , w patriotycznym uniesieniu, zapomina o tym, że od początku PW budziło kontrowersje we wszystkich kręgach politycznych, emigracyjnych i wśród samych jego uczestników i tak jest do tej pory.

vae victis !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 28 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2009r. 10:08  
Cytuj
Żenujący ten list... Żenujące zachowanie radnego... Taka trochę kiełbaska wyborcza dla kretynów, która stosuje wciąż prezydent RP, posiadający zawsze to zdanie, które należy do najbardziej rozkrzyczanej opinii publicznej nie zgadzającej się ze zdaniem np. premiera.

Łatwo krytykować czyjeś zdanie, mieć własne trudniej.

Tak z drugiej strony, to nazywamy się wolnymi ludźmi w wolnym kraju. To, że prezydent miasta odmawia czczenia tego zdarzenia to jego prywatna sprawa.
Całej reszcie nikt tego nie zabrania. Jak ktoś ma taką potrzebę to niech sobie czci to święto jak mu się podoba. Może sobie wybudować kolejną kapliczkę i bić jej pokłony, dlaczego na siłę chcecie przymuszać krzykami czy administracyjnymi metodami do tego prezydenta miasta. To też człowiek i może ma daleko w dupie to święto, tak jak niektórzy z nas mają w dupie inne święta, które wydają nam się niepotrzebne/śmieszne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2009r. 12:00  
Cytuj
CYTAT
Ech, wagon trawy jednak to Ci nerwica przejdzie umiech Rzucasz sie jak stonka w ziemniakach maan umiech
Tak, to najlepsza droga przez syreny, saluty i amerykanskie flagi w tle z jakims rzewnym podkladem, a nie przez ksiazke. Potem masz wlasnie narody jak wspomniany juesendej - wiedza co to czwarty lipca ale Europa to duza wyspa gdzie wszyscy gadaja po francusku haha umiech
No wiec cala Polsko i cala Stalowo wiedz, ze dla mnie ten gest nie oznacza absolutnie nic. I pytam Cie po raz kolejny, dlaczego nie uczcimy innych rocznic syrenami, czo? Po raz kolejny jedni sa cacy a drudzy be? Czyzby cos z Kaczynskim masz wspolnego? Koncem powstania warszawskiego byl... 1989 rok?? HAHAHA, lepsze niz skrot myslowy Macierewicza smiech2smiech2


Jeżeli ktoś opluwa ludzi którzy bronili i walczyli za Twoją matkę- Polskę to idziesz palić wagon trawy żeby nie mieć nerwicy i nie rzucać się jak stonka? - To jest mój punkt widzenia dla Ciebie ten kraj może być tylko sporym kawałkiem gruntu w Europie i masz takie prawo a ja mam takie prawo żeby rzucać się jak stonka gdy taki ktoś źle mówi o tym co dla mnie święte.

Ohh jaki to ja zacofany jaki ciemnogród? A uważajcie se tak spod swoich budek z piwem, krzykacze którzy narzekają na coś a nic nie robią w kierunku żeby to zmienić. Łatwo wydawać osądy zza kufla piwa, klepać w klawiaturkę wypociny ale później wraca się do domku do szarej rzeczywistości i tyłeczkiem się nie ruszy żeby coś zmienić.
Idzie grupa sfrustrowanej młodzieży mówi jak to brzydko w stw jest syf i nie ma co robić. Miasto wstawia nowe śmietniki to oni nie omieszkają sobie ich popodpalać poprzewracać, miasto zbuduje ładniutki park, fontanne powstawia ławeczki karuzele itp, no to trzeba sprawdzić odporność materiału i po paru dniach znów nie ma gdzie pójść i znów jest syf w stw i znowu mówią to Ci sami ludzie. To nie odnosi się tylko do stw tylko każdego miasta miasteczka wsi w Polsce.

Dlaczego innych nie uczcimy? bo wtedy byś narzekał że poco szabelka wymachujemy na Grunwald jak to nagle Polscy badacze powypisują książki że to jednak Litwini przyczynili się do zwycięstwa nad krzyżakami a nasz król Jagiełło był wtedy pijany i spał w namiocie, a krzyżacy to wogóle nie przyszli na bitwę tylko pogadać a my frańcowaci ich pobiliśmy i o takie zwycięstwo.

Narzekacie że czcimy klęski. Tyle że jak widać na klęskach można zbudować piękny duży kraj w centrum Europy nie poddający się okupantom od 400 lat. Przez te wszystkie lata pokazaliśmy ducha walki i że żadni z nas tam francuzi. I teraz każdy kto ma chrapkę na Polskę oprócz brania pod uwagę naszej armii musi wiziąść pod uwagę także naszego DUCHA i wole walki w obronie naszej matki - Polski.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 28 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2009r. 12:32  
Cytuj
CYTAT

Jeżeli ktoś opluwa ludzi którzy bronili i walczyli za Twoją matkę- Polskę to idziesz palić wagon trawy żeby nie mieć nerwicy i nie rzucać się jak stonka?


Człowieku, nikt nikogo nie opluwa, po prostu prezydent miasta nie ma ochoty świętować tej rocznicy. Tobie nikt tego nie zabrania. W dodatku nie masz prawa rozkazywać komukolwiek co ma świętować, a czego nie ma. To tak jakbyś zmuszał kogoś do chodzenia do kościoła. Ktoś nie chce i koniec. Nieważne jak bardzo to są dla Ciebie rzeczy święte i jak głęboko ktoś ma je w dupie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~abc
ff
Wysłany: 31 Lip 2009r. 12:43  
Cytuj
Prezydent miasta nie jest królem i Stalowa Wola nie jest wydzieloną autonomią, a Szlęzak się tak zachowuje (nie tylko w tym temacie) jakby był królem. Musi pokornie wykonać polecenie wojewody, a jeśli nie zrobi tego to paragraf karny o niedopełnieniu obowiązków służbowych i koniec buty tego pana!

 
 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »