NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
Koniec kapliczki na młodyniu. ,
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lip 2009r. 16:24  
Cytuj

W nocy z poniedziałku na wtorek nieznany sprawca zniszczył drewnianą kapliczkę na wzgórku przy ulicy Okulickiego. Na ścianie napisał czarnym sprejem \\\"Bóg umarł”.



- Jeszcze nas za to Bóg pokarze – powiedziała jedna z kobiet z osiedla. – Wstydzę się, że jestem ze Stalowej Woli, gdzie podnosi się rękę na świętość. Już o nas wygadują nawet za granicą – ubolewała.

Kapliczka zbudowana została jednego dnia - 1 czerwca. Tu biskup Edward Frankowski odprawił mszę świętą na powitanie peregrynującego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Kapliczka i postawiony w marcu krzyż są znakiem, że tu powstanie świątynia.



Jednak sprzeciwia się temu prezydent Andrzej Szlęzak. Krzyż i kapliczka stoją na miejskim gruncie bez zgody władz miasta. Kapliczka ponad wszelką wątpliwość jest samowolą budowlaną – stwierdził powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.



- Dla mnie kapliczka w obecnym stanie jest uszkodzona, a nie rozebrana – powiedział inspektor.

Do zburzonej kapliczki przyjechało już kilku radnych – Lucjusz Nadbereżny, Bronisław Żak i Leszek Dąbkowski. Oglądnęli zniszczenia i odjechali.



Kapliczka od początku była niszczona. Znalazły się na niej wulgarne rysunki i słowa, zrywane były poręcze i stopnie, podpalony został materiał przymocowany do ściany. Biskup Frankowski prosił nawet wiernych o modlitwy wynagradzające za zbeszczeszczenie tego obiektu.



Obrazek


źródło: www.echodnia.eu
foto: Z. Surowaniec

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2009r. 16:24  
Cytuj

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2009r. 16:30  
Cytuj
upssss.... no to po sprawie !!!chytry

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 30 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2009r. 16:53  
Cytuj
żebyś się czasem nie zdziwił

widziałem dziś tam policję, oni takich tępych gnojków to szybko wyłapują, chyba, że nie chcą... ale to już inna bajka

a z tym końcem to przedwczesne wiwaty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2009r. 19:53  
Cytuj
CYTAT

- Jeszcze nas za to Bóg pokarze – powiedziała jedna z kobiet z osiedla. – Wstydzę się, że jestem ze Stalowej Woli, gdzie podnosi się rękę na świętość. Już o nas wygadują nawet za granicą – ubolewała.

Do zburzonej kapliczki przyjechało już kilku radnych – Lucjusz Nadbereżny, Bronisław Żak i Leszek Dąbkowski. Oglądnęli zniszczenia i odjechali.


Obrazek

źródło: www.echodnia.eu
foto: Z. Surowaniec



Haha, za granica... to chyba w Pysznicy... Metropolie nam redaktor Z. tu tworzy umiech Megalomoania na calego haha umiechumiech

No i coz, znalezli sie zapalency i to zdemolowali. Nie pochwalam tego co prawda, ale vox populi vox dei umiech Chcecie sie bawic w Afganistan to macie umiech
A co to sa w ogole za radni?? Czego oni tam chcieli? Niech sie zajma miastem a nie kosciolem i jego sprawkami.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2009r. 20:35  
Cytuj
Również nie pochwalam, ale zastanawia mnie to dziwne zainteresowanie radnych, jakoś nie przypominam sobie żeby po demolce jakiegoś obiektu (np. przystanku) jakiś radny przyjeżdżał na miejsce i robił zatroskaną minę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2009r. 22:10  
Cytuj
CYTAT
Również nie pochwalam, ale zastanawia mnie to dziwne zainteresowanie radnych, jakoś nie przypominam sobie żeby po demolce jakiegoś obiektu (np. przystanku) jakiś radny przyjeżdżał na miejsce i robił zatroskaną minę.


Pora zacząć już delikatnie kampanię ;)

A co do tych co to zniszczyli... ehhh no myślałem że Stalową Wolę stać na lepszych ludzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 346
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2009r. 22:35  
Cytuj
CYTAT
upssss.... no to po sprawie !!!chytry



spartan88 czy ty jestes chwastem???

:Ewangelia wg św. Mateusza 13,36-43.
Wtedy odprawił tłumy i wrócił do domu. Tam przystąpili do Niego uczniowie i prosili Go: «Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście!»
On odpowiedział: «Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy.
Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego.
Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie.
Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata.
Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości,
i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2009r. 23:02  
Cytuj
CYTAT
strasznie spokojnie, ludzie sie chyba wybluzgali przy wczesniejszych tematach :]


Jest chamstwo to źle, nie ma chamstwa też źle smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2009r. 23:10  
Cytuj
CYTAT
Również nie pochwalam, ale zastanawia mnie to dziwne zainteresowanie radnych, jakoś nie przypominam sobie żeby po demolce jakiegoś obiektu (np. przystanku) jakiś radny przyjeżdżał na miejsce i robił zatroskaną minę.


Miałem napisać to samo i jako przykład też podać przystanek smiech2

Co do artykułu ze SW..."Całe Młodynie jest wstrząśnięte" - proszę Was nie piszcie za wszystkich bo znam naprawdę wiele osób z Młodynia i jakoś wstrząśnięci nie są umiech


Zacytuję cytat z pewnego kabaretu (nie wiem czy oni to wzięli od kogoś ale od nich to usłyszałem):

CYTAT
"Ten wyrok może i nie był sprawiedliwy ale k**wa potrzebny"


Tylko Ciekawe jak w ogóle złapią sprawców, to za co ich oskarżą ? Za zniszczenie czegoś czego nie powinno tam w ogóle być ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2009r. 23:12  
Cytuj
moze to wiatr.....takie burze były ostatniojezyk

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 405
Dołączył: 17 Lip 2007r.
Skąd: z czeskich filmów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2009r. 10:53  
Cytuj
Pod osłoną nocy miejsce święte doszczętnie zniszczono:szok::szok::szok:

Czy określanie mianem „miejsca świetnego” lasku w którym część naszych współmieszkańców od wielu lat załatwiała różnorakie potrzeby fizjologiczne nie jest czasem obrazą uczuć religijnych chytry

Na tym co po kapliczce pozostało napisano "Bóg umarł"

To chyba musieli być miłośnicy Nietzschego... „Gott ist tot" chytry

Jutro To Dziś Tyle Że Jutro
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2009r. 11:07  
Cytuj
CYTAT
Co do artykułu ze SW..."Całe Młodynie jest wstrząśnięte" - proszę Was nie piszcie za wszystkich bo znam naprawdę wiele osób z Młodynia i jakoś wstrząśnięci nie są


W którym artykule jest ten tekst? Bo ciekawi mnie jego autor.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »