NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Stalowa Wola - betonowe miasto,
~~Gosć
ff
Wysłany: 6 Wrz 2006r. 07:59  
Cytuj
Co myślicie o Architekturze Stalowej Woli.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2006r. 07:59  
Cytuj

 
 
 
 
~~g
ff
Wysłany: 8 Paź 2006r. 16:10  
Cytuj
To miato bez starówki bez rynku bez zabytków .Normalne blokowisko gdzie głównym placem jest bazar, który pięknie wygląda zwłaszcza w sobotę wieczorem gdy skończy się handel Nie ma i nigdy nie będzie miało klimatu jak np. Sandomierz.

 
 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2006r. 16:31  
Cytuj
Sry "g" ale co za glupie porownanie Sandomierza do Stalowej Woli. Tos odkryl normalnie sensacje, ze Stalowa nie bedzie mial nigdy takiego klimatu jak Sandomierz. Stalowa ma swoj wlasny klimat!
To tak jakby porownac Paryż czy Nowy York do Warszawy.
Ludzie to miasto nie ma 600 lat i nie pamieta czasow kiedy budowalo sie rynki, a w okolo nich miasto. To nie Sandomierz to nie Zamość, to nie Lublin.
To jedno z najmlodszych miast w Polsce (liczac od nadania praw miejskich 1 kwietnia 1945 ma zaledwie 61 lat!!) budowane od podstaw jako miasto przemyslowe, a raczej jako osiedle dla zakladow poludniowych, a wy nagle chcielibyscie renesansowe ryneczki, z pieknymi kamieniczkami moze jeszcze niczym w Kazimierzu nad wisla, a moze drugi "Maly Wawel" wam sie marzy co??

Odkryjcie piekno tego miasta w takiej formie, jakiej widzial je Kwiatkowski, a nie porownujac do miejsc calkiem z innej epoki!!!

Czujne Oko
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~
ff
Wysłany: 19 Paź 2006r. 08:31  
Cytuj
Popieram Cię, Marcin- dobrze to ująłeś. Mnie również podoba się Stalowa Wola. Po prostu ma swój urok- zarówno najstarsze dzielnice, jak i niektóre nowe osiedla (np.Ogrody).
Co nie zmienia faktu, że najładniejsze miasto w Polsce południowo-wschodniej to wg mnie właśnie wspomniany Sandomierz (stara część).

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 19 Paź 2006r. 08:31  
Cytuj
Popieram Cię, Marcin- dobrze to ująłeś. Mnie również podoba się Stalowa Wola. Po prostu ma swój urok- zarówno najstarsze dzielnice, jak i niektóre nowe osiedla (np.Ogrody).
Co nie zmienia faktu, że najładniejsze miasto w Polsce południowo-wschodniej to wg mnie właśnie wspomniany Sandomierz (stara część).

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 19 Paź 2006r. 13:41  
Cytuj
CO

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 9 Marz 2008r. 09:12  
Cytuj
co można widzieć w architekturze PRL-owskiej ?

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 9 Marz 2008r. 09:50  
Cytuj
Gdyby nie emisja zanieczyszczeń w nocy i w dzień przez zakłady przemysłowe oraz domki, byłoby świetnie. umiech

Jeszcze raz powtarzam - NIE WYCINAĆ DRZEW!!!

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 9 Marz 2008r. 12:41  
Cytuj
To miato bez starówki bez rynku bez zabytków .Normalne blokowisko gdzie głównym placem jest bazar, który pięknie wygląda zwłaszcza w sobotę wieczorem gdy skończy się handel Nie ma i nigdy nie będzie miało klimatu jak np. Sandomierz. cos ci sie pomylilo Stalowa ma starowke tylko nikt o nia nie dba przecierz ROZWADOW ,CHARZEWICE

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 9 Marz 2008r. 13:37  
Cytuj
Paskudne miasto, ale ludzie , to dopiero ohyda , bez przeszłości, bez przyszłości, miejskie potworki. A te znane nazwiska, tej- pożal się Boże katolickiej- inteligencji pokazują poziom obecnych włodarzy.

 
 
 
 
~~ola
ff
Wysłany: 9 Marz 2008r. 14:00  
Cytuj
ja myślę, że Rozwadów w perspektywie kilkunastu - kilkudziesięciu lat będzie naprawdę małym centrum, jakiego teraz brakuje.
To kwestia rozwiązania problemu mienia pożydowskiego. Nikt teraz nie chce nic tam robić, bo sytuacja jest niejasna. To kwestia czasu

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 9 Marz 2008r. 15:41  
Cytuj
nie ma nic i nie bedzie

 
 
 
 
~~zielony
ff
Wysłany: 9 Marz 2008r. 16:34  
Cytuj
A TAM OPOWIADACIE SAMYM KLIMATEM CZY ULICZKAMI NIE DA SIE ZYC I TU LUDZIE MLODZI NIE ZOSTANA !!!!
BO TU W STW NIE MA PRACY NORMALNEJ A POWIETRZEM SAMYM NIE DA SIE ZYC.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 9 Marz 2008r. 23:13  
Cytuj
BINGO Blackvader !!!

Ostatnia rzecz zostala do zrobienia - CENTRUM MIASTA!

Ale jak przekonac wladze i samych mieszkancow, ze to kluczowa sprawa dla miasta ...

Wielokrotnie i na rozne sposoby probowalem poruszyc lokalne media w tym kierunku, ale za kazdym razem temat umieral smiercia naturalna ...

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 9 Marz 2008r. 23:15  
Cytuj
Nawet tutaj:

http://www.skysc(...)ount=442

nie znajdziesz punktu odnoszacego sie do sprawy centrum miasta ...

 
 
 
 
~~cycu
ff
Wysłany: 9 Marz 2008r. 23:38  
Cytuj
Co do centrum miasta...
Raz nalezy zrewitalizowac rozwadowski rynek. Uporzadkowac sprawy zwiazane z prawem własnosci okalajacych rynek kamienic. Mysle ze odpowiednie zagospodarowanie tego terenu, otworzyło by Rozwadów na drobne inwestycje o charakterze gastronomicznym, czy też rozrywkowym. Mam na mysli restauryracje, bary, puby, kluby. Takie rzeczy tworza klimat w wiekszych miastach. Bo co klimatycznego poza rynkiem posiada taki Kraków czy Wrocław? Chyba tylko korki uliczne i wielkie galerie handlowenie wiem Rozwadów, dzięki temu stał by się swego rodzaju małym centrum spotkań zarówno dla młodych jak i dla ludzi starszych. Co jakis czas pojawia się temt odbudowy ratusza... ale poki co nic nie ruszyło do przodu. Ja jednak wertujac "plan inwestycyjny Stalowej Woli" znalazłem w nim zapisy dotyczace rewitalizacji Rozwadowa, która ma rozpocząc sie o ile pamietam w przyszłym roku.
Stalowa Wola jako młode miasto ma to szczescie, że swego czasu wchłoneła własnie Rozwadów. Ale i bez niego można by w Stalowej Woli utowrzyc coś co mogło by stac się centrum w rozumieniu wspólnego miejsca spotkan mieszkanców. Mowiac o tym mam na mysli tereny na których ma niebawem powstac miedzy innymi budynek Urzedu Miasta. Ulice Florianska można by zamknac dla ruchu tymsamym tworzac z niej deptak. Miejsce jest wrecz idealne. Po pierwsze znajduje się ono w samym srodku miasta, blisko najwiekszego zabytku Naszego mista czyli koscioła Św. Floriana, a także dworca Pks, placu targowego (który niebaawem zostanie przebudowany), oraz parku miejskiego (jego rewitalizacja ma nastapic w roku 2009). Jedyne co oszpeca niesamowcie ta okolice to "budynek", w którym obecnie znjaduje się Tesco, chodzi oczywiscie o kurnik. A także budynek Poczty Głównej. Co do tego pierwszego to mysle ze moze byc to duzy problem, gdyz stoi on na terenie prywatnym. Co do poczty to mysle, iż istniała by możliwosc wykwaterowania tej instytucji z budynku, o którym mowa i przeniesienia jej w inne miejsce, badz tez postawienia w miejscu obecnej budowli, ktorej uroda jest dosc watpliwa nowego budynku poczty.
W takim wypadku, można by w tym miejscu wybudowac cos co było by swoistym centrum. Mam na mysli deptak, plac centralny z np; fontannami, którego okalały by budynki przeznaczone do celów komercyjnych.
Mysle ze za kilka lat Nasze miasto zyska takie wlasnie miejsce, ktorego obecnie bardzo, bardzo brakuje.jezyk

 
 
 
 
~~cycu
ff
Wysłany: 9 Marz 2008r. 23:41  
Cytuj
sory za błedy, wszystko pisane w pospiechu.wink

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 10 Marz 2008r. 00:24  
Cytuj
http://pl.youtube.com/watch?v=3nRmeXK9vIE

http://pl.yo(...)OZrze1qo

to trzeba zlikwidować te punkty

 
 
 
 
~~Adam
ff
Wysłany: 10 Marz 2008r. 00:57  
Cytuj
Promujmy nasze miasto, niech wszyscy o nim usłyszą. Wejdźcie raz dziennie na:

http://www.rankingmiast.com.pl/miasto,,133,Stalowa%20Wola

i dajcie stalowej 10 pktów. Jakby każdy odwiedzający ten portal wchodziłby tam z 10 razy to bylibyśmy nie do pobicia umiech

 
 
 
 
~~osservatore romano
ff
Wysłany: 10 Marz 2008r. 12:53  
Cytuj
samo centrum wygląda paskudnie, i chaotycznie, jak porozrzucane klocki paskudny, lider poczta i zus bez ładu i składu do tego ten drewniany kościołek ,który może i ładny ale pasuje między bloki z wielkiej płyty jak świni siodło

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 10 Marz 2008r. 21:53  
Cytuj
CYTAT
Mysle ze za kilka lat Nasze miasto zyska takie wlasnie miejsce, ktorego obecnie bardzo, bardzo brakuje.jezyk

Dokladnie tak mowiono zarowno w latach 80-tych jak i 90-tych. Problem tkwi glebiej. Ogolnie to warto by drążyć temat, zeby kolejny raz nie umarl smiercia naturalna...

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »