NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Stalowowolska cyganeria,
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2009r. 20:15  
Cytuj
No wlasnie jakie sa opinie forumowiczow o tej iscie''wspanialej'' nacji??
Dodam ze dla mnie to banda oszustow ,zlodzieji i pasozytow!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2009r. 20:15  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2009r. 20:49  
Cytuj
CYTAT
No wlasnie jakie sa opinie forumowiczow o tej iscie\'\'wspanialej\'\' nacji??
Dodam ze dla mnie to banda oszustow ,zlodzieji i pasozytow!


popieram !!!!!!!

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2009r. 20:55  
Cytuj
Zauważyłem, że tu żyją, może już nie tak nachalnie cyganki chcą wróżyć, ale nigdy w życiu nic złego z ich strony mnie nie spotkało - wręcz przeciwnie - zawsze uprzejmi. Nie rozumiem skąd tyle uprzedzenia. Szukacie na siłę wrogów?

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2009r. 21:09  
Cytuj
CYTAT
Zauważyłem, że tu żyją, może już nie tak nachalnie cyganki chcą wróżyć, ale nigdy w życiu nic złego z ich strony mnie nie spotkało - wręcz przeciwnie - zawsze uprzejmi. Nie rozumiem skąd tyle uprzedzenia. Szukacie na siłę wrogów?


no ja akurat miałem "przyjemność"poznać kilku z nich w latach szkolnych !!! szkoła nr.2
a wiadomo ze w okolicy mają swoje osiedle !!
nic dobrego nie moge powiedziec o nich no bo i jak skoro okradli chyba wszystkich w szkole !!!!!
fakt było to parenaście lat temu ale z tego co widzę to chyba się nic nie zmienili !!!
w życiu nie widziałem cygana który by się uczciwą pracą się "zhańbił" !!!!!

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2009r. 21:12  
Cytuj
a mnie zastanawia, nie pracuja, cyganki z dziecmi zebraja, a oni sie woza mercami, bmkami i ciezko znalzec chudego cygana... ciekawi mnie ich sposob na zycie, moze spytam, tez bym tak chcial

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2009r. 21:20  
Cytuj
Spartan88: Ja też w szkole dostawałem swego czasu omłot ze strony różnej maści typków, ale taka uroda dzieciństwa, wielu z kolesi jest moimi przyjaciółmi teraz, ot szczenięce lata, trudno wymagać od gówniarza zachowania na medal. Mówię Ci, jesteś uprzedzony i przemawiają przez Ciebie emocje
Sammamel: A ja myślałem, że jesteś dziewczyna :-) Dziwisz się że im się powodzi? Ich sprawa skąd mają kasę, zapytaj, ewentualnie zgłoś na policję. Może czas ruszyć za granicę i tyrać uwolni Cię to od zazdrości?

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2009r. 21:25  
Cytuj
CYTAT
Spartan88: Ja też w szkole dostawałem swego czasu omłot ze strony różnej maści typków, ale taka uroda dzieciństwa, wielu z kolesi jest moimi przyjaciółmi teraz, ot szczenięce lata, trudno wymagać od gówniarza zachowania na medal. Mówię Ci, jesteś uprzedzony i przemawiają przez Ciebie emocje
Sammamel: A ja myślałem, że jesteś dziewczyna :-) Dziwisz się że im się powodzi? Ich sprawa skąd mają kasę, zapytaj, ewentualnie zgłoś na policję. Może czas ruszyć za granicę i tyrać uwolni Cię to od zazdrości?


nie mówię tu o "omłocie"bo akurat w tej kwestii nie mieli zbytnich szans bo byli w mniejszości ale chodzi mi o to że nagminnie okradali wszystkie dzieciaki ze wszystkiego!!!!nie gardzili niczym!!!!a w momencie przyłapania przestawali na drugi dzień do szkoły chodzić !!!!
nie znam tez żadnego cygana który by skończył podstawówkę a znałem ich conajmniej kilkunastu!!!!!

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2009r. 21:39  
Cytuj
bokser - sammael to meskie imie, reszty nie bede dopisywal skad jak i co bo to nie o tym, a jesli sugerujesz sie moim uroczym wampirkiem w avatarze, ech, on(bardziej ono) smiech2 jest magiczny smiech2
a co do cyganow, nie zzera mnie zazdrosc tylko zwyczajnie jestem ciekawy skad maja, bo zwykly szary 'xkowalskix'(przepraszam wszystkich jesli naruszylem ich prywatnosc - to dla przykladu tylko) zapier... i z trudem wyciaga na oplaty a ich nigdy nie widzialem pracujacych...
nie jestem tez rasista - ale po opowiesciach dziewczyn(dosc mlodych) jak sa je w stanie zastraszac i wykorzystywac jestem co do nich lekko uprzedzony.
czasem spotykam ich tu i tam, gdy sie ktorys odezwie, nie jestem chamski ani agresywny, ale jednak pozostaje czasem jakis niesmak - moze to tylko moje subiektywne odczucie, moze sa w porzadku - nie mialem okazji nigdy 'sprawdzic' takiego np. w roli kumpla

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 117
Dołączył: 27 Lip 2006r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2009r. 22:00  
Cytuj
Przenoszę do 'Nasze miasto'.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~pir
ff
Wysłany: 16 Cze 2009r. 22:11  
Cytuj
mylicie Panowie i Panie cyganów od Cyganów, ci za szkołą 2 to burdel jak hu..j, ale ci z piasków porządni i uczciwi, znam ich i nigdy nie miałem z nimi problemów. a jak zarabiają to mnie nie interesuje, jak ktoś sobie nie radzi w życiu(mówię o forumowiczach którzy nie znają, a mówią) to siedzi na internecie i obgaduje ludzi. pozdrawiam

 
 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 30 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2009r. 22:44  
Cytuj
IH8U dowiedz się najpierw co znaczy słowo cyganeria, polecam instrukcję obsługi google albo jakąś encyklopedię - znaczenie słowa encyklopedia też znajdziesz w google.
To nie są cyganie tylko Romowie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Wtrącę
ff
Wysłany: 17 Cze 2009r. 00:41  
Cytuj
A my wszyscy jesteśmy dla nich "Gadzie" umiech

 
 
 
 
~~~aa
ff
Wysłany: 17 Cze 2009r. 07:34  
Cytuj
Z tego co słyszałem, to potrafią bardzo skutecznie korzystać z pomocy socjalnej i to nie tylko w Polsce. W końcu jezeli nigdzie nie pracują to im sie należy.... a jeżeli żyją bardzo oszczędnie to i na bmw uskładają. :-)

 
 
 
 
~~Tester
ff
Wysłany: 17 Cze 2009r. 07:48  
Cytuj
Kto to jest: nie sieje, nie orze, a zbiera?
1. Cygan
2. Ksiądz

 
 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: St.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2009r. 08:14  
Cytuj
mnie juz w dziecinstwie straszono cyganka ( romanka jezyk)

Romowie sa odrebna spolecznoscia ,zyja w swoim kregu nie intergrujac sie z mieszkanicami , to stwarza wiele problemow. Osobiscie doswiadczylam kilka nieprzyjemnych incydentow ,wiec moje zdanie o nich pozostanie jedno : nabzdyczeni ,wulgarni, halasliwi ,panoszacy sie .

Cyganka wrozaca kolo hali "przeklela mnie " gdy nie chcialam skorzystac z jej uslug krzyknela "zebys ty jutra nie doczekala " i co ja jej zrobilam ?

ze co ?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5013
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2009r. 08:44  
Cytuj
Ale pitolicie.
Są normalni romowie wykształceni i uczciwi.
Jedźcie na słowacje tam ponarzekajcie na romói ci nasi to przy nich anioły.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~nonmettle
ff
Wysłany: 17 Cze 2009r. 09:28  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Spartan88: Ja też w szkole dostawałem swego czasu omłot ze strony różnej maści typków, ale taka uroda dzieciństwa, wielu z kolesi jest moimi przyjaciółmi teraz, ot szczenięce lata, trudno wymagać od gówniarza zachowania na medal. Mówię Ci, jesteś uprzedzony i przemawiają przez Ciebie emocje
Sammamel: A ja myślałem, że jesteś dziewczyna :-) Dziwisz się że im się powodzi? Ich sprawa skąd mają kasę, zapytaj, ewentualnie zgłoś na policję. Może czas ruszyć za granicę i tyrać uwolni Cię to od zazdrości?


nie mówię tu o \\\"omłocie\\\"bo akurat w tej kwestii nie mieli zbytnich szans bo byli w mniejszości ale chodzi mi o to że nagminnie okradali wszystkie dzieciaki ze wszystkiego!!!!nie gardzili niczym!!!!a w momencie przyłapania przestawali na drugi dzień do szkoły chodzić !!!!
nie znam tez żadnego cygana który by skończył podstawówkę a znałem ich conajmniej kilkunastu!!!!!


Uprzedzenia nie biorą się z próżni. Skąd mają kasę każdy wie. Nie trzeba pytać cygana.
Jestem żywym przykładem na to jak parę miesięcy temu dwóch takich powiedzialo w rozmowie ze mną (a mam z nimi czasem kontakt), że ich nie obowiązuje przykazanie NIE KRADNIJ. To była luźna rozmowa. Oni nie okradną być może swoich ale nas - bialych - nie mają skrupułów. Mówią to jasno i prosto w twarz.
Jeśli ktoś ich broni to albo ich nie zna, albo jest naiwny, albo ma z nimi coś wspólnego umiech

Następna rzecz - wszyscy jak jeden są niewykształceni w podstawowym stopniu. Nie zdziwił mnie widok cyganki podpisującej się TRZEMA KRZYżYKAMI. Poza tym jeśli są np w urzędzie to cygan siedzi a cyganka stoi obok. To on ma prawo siedzieć nie ona umiech Nauka to dla nich abstrakcja. Wykształcenia brak. Bez wyjątków.

Braki próbują nadrabiać noszeniem złotych łańcuchów albo futra z norek do brudnych dresów. Widział ktoś elegancką cygankę? Zawsze za dużo na nich wisi bez składu i ładu. Byle się świeciło z daleka umiech
Ostatnie zetknięcie się w szpitalu z pewną cyganką (tak, za pieniądze z naszych składek)utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że tym ludziom brak nawet zwyklej ogłady w codziennym zachowaniu. Nie będę wchodzić w szczegóły.
Zawsze będą marginesem, bo tacy już są.
Wiadomo, że w STW jest ta biedota na Staszica i ci z Piasków. Różni ich tylko jedno - ci ze Staszica nie siedzą za granicą, robią swoje na miejscu i pobierają SOCJAL jak ci w Europie rzekomo jako samotne matki itp umiech Reszta robi to na całym świecie łącznie z Nową Zelandią, nie omijając oczywiście tak popularnych krajów jak Wlk.Bryt. no i oczywiście Polski.
Nie ma cyganów, którzy uczciwie u nas pracują ale z opieki państwa a jakże - korzystają. Za Wasze odprowadzone do ZUS składki umiech Oni mają w genach krętactwa i życie na łasce państwa albo żebranie. Nie chodzi tu o śmieszną zazdrość jak ktoś tam wcześniej napisał, oni są niepotrzebnym w tym kraju balastem.
Nie brońcie ich, bo są obciążeniem dla Waszych kieszeni i dla kraju - bez perspektywy, że dadzą coś w zamian.
Tylko idiota cieszyłby się z takiego ukladu.
Jeśli cygan będzie mógł Cię okraść w jakikolwiek sposób, to Cię okradnie. I wiem, ze nie ma ŻADNYCH wyjątków umiech
Nie ważne czy to cygan czy cyganka. Wiem co mówię umiech

 
 
 
 
~~.........
ff
Wysłany: 17 Cze 2009r. 09:55  
Cytuj
ja do nich nic niemam uwazam ze sa wobec mnie w porządku więc ja wobec nich też staram się być....

 
 
 
 
~~rysz
ff
Wysłany: 17 Cze 2009r. 10:02  
Cytuj
Mylicie pojęcia. Cyganeria to inaczej bohema. Poczytajcie znaczenie tego słowa w książkach.wazne

 
 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 11 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2009r. 10:13  
Cytuj
Pytanie do J.Sagatowskiej, dyrektora WORD: Jak niepiśmienni cyganie zdają egzaminy na prawo jazdy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Wtrącę
ff
Wysłany: 17 Cze 2009r. 10:15  
Cytuj

 
 
 
 
~~wtrącę
ff
Wysłany: 17 Cze 2009r. 10:28  
Cytuj
...i jeszcze jedno bardzo ciekawe opracowanie (choć ciut długie) na temat kultury i obyczajów Romskich:
http://www.romowie.info/index.php?option=com_content&task=view&id=32&Itemid=28

 
 
 
 
~~IH8U
ff
Wysłany: 24 Cze 2009r. 18:00  
Cytuj
Polska państwem opiekuńczym? Zależy dla kogo.
By radicalinfo
W Polsce z roku na rok nabierają rozpędu prace nad “poprawą sytuacji bytowej” romskich rodzin. W tym celu lokalne samorządy ubiegają się o państwowe pieniądze, które mają posłużyć na remontowanie cygańskich domów, budowanie nowych, zapewnienie cygańskim dzieciom podręczników i przyborów szkolnych. Przy tej okazji bada się również jak z obowiązku szkolnego wywiązują się rodzice małych Romów. Badania te mimo coraz to nowych akcji i przedsięwzięć nie wskazują wielkiego wzrostu liczby uczęszczających do szkół cyganów. W ubiegłym roku było to 2600 z 3100 dzieci objętych obowiązkiem szkolnym. Te, które uczęszczają do szkół wypracowały średnia ocen 3,1. Jest to sensownym argumentem przeciwko tzw. klasom integracyjnym, które usilnie tworzą władze. Dane te podsumowują ubiegłoroczną edycje Programu na rzecz społeczności romskiej. Zostały przedstawione na posiedzeniu sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Oddzielne klasy romskie, przeciwko którym protestowali przedstawiciele MEN w większości zastąpiono klasami integracyjnymi w których polskie dzieci zmuszone są dopasować się do zaniżonego poziomu wiedzy i umiejętności małych Romów. Szkoły są zmuszone zatrudniać dodatkowych asystentów i tzw. nauczycieli wspomagających zajmujących się wyłącznie cyganami. W województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim i lubelskim do szkół uczęszczały niemal wszystkie dzieci, objęte obowiązkiem szkolnym. Najmniej ich chodziło do szkół w woj. podkarpackim, mazowieckim i wielkopolskim. W większości województw dominowały oceny dostateczne i mierne; najwyższe oceny otrzymywały dzieci pochodzenia romskiego w województwach: lubuskim i zachodniopomorskim. W osiągnięciu wyższej średniej pomagają im tzw. “asystenci edukacji romskiej”. W ubiegłym roku zatrudniono ich 87, oprócz tego zatrudnionych zostały 138 “nauczycieli wspomagających”. W ramach programu “poprawy sytuacji bytowej” w niezbędne do nauki przybory zaopatrzono darmowo wszystkie romskie dzieci, frekwencja wśród nich wahała się od 55 do 100% w zależności od województwa.Oprócz tego polscy podatnicy zapłacili za remont 434 mieszkań w 13 województwach i budowe 13 nowych, które również zostały oddane nowym użytkownikom za darmo. Na takie przywileje i pomoc władz nie mogą liczyć obywatele, którzy mimo tego że uczciwie pracują nie są w stanie wyprawić dzieci do szkół bez pożyczania pieniędzy.Ile pieniędzy zostało wydane na zachęcenie do nauki romskich dzieci, z których niewielki procent ukończy szkołę podstawową oraz na darmowe remonty cygańskich mieszkań? W ubiegłym roku było to 14 milionów 600 tysięcy złotych, o 600 tysięcy więcej niż w roku poprzednim. Na taką hojność państwa zwłaszcza w czasie kryzysu, który często staje się uniwersalnym usprawiedliwieniem wszelkich cięć budżetowych dotykających zwykłych ludzi nie może liczyć nikt poza uprzywilejowanymi mniejszościami.

 
 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2009r. 18:31  
Cytuj
Wyrzucanie w błoto pieniędzy zabranych z naszych kieszeni. Żeby to jeszcze chcialo się uczyć...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~c-r
ff
Wysłany: 24 Cze 2009r. 18:59  
Cytuj
kiedyś Ewa Drzyzga miała ich w programie i...
jedna taka mloda cyganicha chwaliła sie jaki to wykształcony jest jej luby.
To co skonczył -umie ten twój wybranek. A no umie pisać i czytać. Sala gruchnęła smiechem...ja też.

 
 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »