Ambulatorium i budynki magistratu będą lepiej dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami



Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych w budynkach SPZOZ w Stalowej Woli oraz Urzędu Miasta przy ul. Wolności 7, Wolności 9 i Kwiatkowskiego 1 zostanie poprawiona. Zadanie zostało powierzone firmie z Sarzyny. Będzie kosztowało prawie 1,5 mln zł.
- Standardy dostępności dla osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami zmieniają się na lepsze. SPZOZ, który otacza podstawową opieką medyczną i rehabilitacją tak wielu Mieszkańców Stalowej Woli, zostanie dostosowany do obowiązujących norm. Trzy budynki Urzędu Miasta przejdą podobną metamorfozę, która zdecydowanie poprawi dostępność dla interesantów z różnymi dysfunkcjami. Inwestycje w infrastrukturę medyczną oraz komfort wszystkich Mieszkańców, są i będą priorytetem naszych działań – mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.
Przedmiotem prac w SPZOZ będzie wykonanie robót budowlanych, dostosowujących budynek do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych. Zakres prac budowlanych obejmuje przestrzeń wokół budynku, zagospodarowanie terenu strefy wejściowej przy wejściu głównym, dostosowanie istniejącej pochylni dla osób z niepełnosprawnościami do obowiązujących Standardów Dostępności POZ, przebudowę schodów zewnętrznych oraz budowę samonośnego zewnętrznego dźwigu osobowego, dostępnego z głównego ciągu komunikacyjnego przed budynkiem. Pozostała część robót budowlanych realizowana w ramach zadania, odbywać się będzie wewnątrz, na obu kondygnacjach budynku. Aby nie zakłócić pracy przychodni, remonty będą prowadzone przez 8 miesięcy, w 3 etapach.
Zasadniczy zakres robót w budynkach przy Wolności 7 i 9 obejmuje elementy wyposażenia, poprawiające dostępność Urzędu Miasta w Stalowej Woli dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych. W przestrzeni wokół budynku przy ul. Kwiatkowskiego 1 zostanie wykonane 9 miejsc postojowych wraz z drogą dojazdową, zjazdem z ulicy wewnętrznej i chodnikiem łączącym projektowany parking z wejściem do budynku oraz remont części nawierzchni z chodnikiem przed wejściem do budynku do wiatrołapu z windą. Pozostała część robót budowlanych, która polega na budowie wewnętrznego dźwigu osobowego, realizowana będzie wewnątrz budynku na wszystkich kondygnacjach. Prace mają potrwać 11 miesięcy.
Komentarze