Dobre wyniki stalowowolskich maturzystów

Image

84,9% maturzystów ze szkół prowadzonych przez Powiat Stalowowolski z sukcesem zdało tegoroczny egzamin dojrzałości. To wynik nieco lepszy od średniej krajowej, która dla ogółu szkół wyniosła 84,1%. Szczególnie dobrze spisali się nasi licealiści. Doskonale poradzili sobie absolwenci SLO- szkoły miejskiej.

W skali całego kraju odsetek licealistów, którym udało się zdać maturę, wyniósł w tym roku 88,6%, podczas gdy w naszych liceach egzamin dojrzałości zaliczyło ogółem 92,4% uczniów. Rewelacyjnie spisali się zwłaszcza maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej, którzy osiągnęli ogółem zdawalność na maturze na poziomie aż 97,3%.

– Wyniki zdawalności egzaminu maturalnego w liceach prowadzonych przez Powiat Stalowowolski są o prawie 4 procent wyższe od średniej krajowej oraz o 2 procent wyższe od średniej wojewódzkiej. Mamy więc powody do zadowolenia, a młodzież ma najlepszy dowód na to, że warto wybierać nasze szkoły – komentuje Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Warto zaznaczyć, że jeśli chodzi o licea, powyżej średniej krajowej (88,6%) oraz średniej wojewódzkiej (90,4%), egzamin maturalny zdali również licealiści z Zespołu Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, gdzie zdawalność wyniosła aż 93,3%. Dobry wynik odnotowano również w Zespole Szkół Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego, gdzie odsetek uczniów, którzy zdali maturę wyniósł 84,5%.

W przypadku liceów nie można zapomnieć o Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym, które prowadzone jest przez miasto. Uczniowie SLO zdali maturę w 100%.

W przypadku techników, średnia krajowa wyniosła 78,1% zdawalności, a średnia wojewódzka 76,6 %. Spośród naszych szkół, wynik pokrywający się ze średnią krajową, czyli dokładnie 78,1%, uzyskali maturzyści z Zespołu Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego. Jeśli chodzi o wyniki zdawalności maturzystów w pozostałych technikach, wygląda to następująco: ZS Nr 1 – 76%, ZS Nr 2 – 75,3%, CEZ – 75%.

Do egzaminu maturalnego przystąpiło również 13 uczniów LO dla dorosłych, działającego w stalowowolskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Maturę udało się zdać 3 z nich, co stanowi 23,1%.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~M.M

Traktowanie ludzi jest ważne. Może nawet najważniejsze w zakładach pracy. Każdego tak samo. Każdy kiedyś odpowie za swoje czyny.

~Żal

Dlaczego z "najlepszej" szkoły ludzie odchodzą? Na emerytury, świadczenia, do innych szkół?

HIV

Nie dziwota ze mysz suchen kota

~ekonom

W Ekonomiku nie tylko najlepsze wyniki matur wśród techników, ale biją na głowę inne technika jeżeli chodzi o wyniki egzaminów zawodowych, które są bardzo ważne dla absolwentów szkół zawodowych.

~hero

dziwne. Ekonomik ma najlepsze wyniki a kiepski nabór. Czemu tak się dzieje ?
Taki CEZ i Budowlanka powinny odstawać w naborze o 2-3 klasy.
Kto jest winien ?

~SLO

SLO jest szkoła z atmosferą. Fantastyczni nauczyciele. Dużo młodych nauczycieli z empatią i zrozumieniem. Każdy uczeń został dopuszczony do matury i zdał. Choć byli tacy, którzy obawiali się o wynik z matematyki, to i tak dali radę, a nauczyciele ich dopuścili. Szkoła na medal. Nie wiem jak Staszic bo nie znam tej szkoły ale o SLO wiem co mówię. Nauczyciele zdobywają osiągnięcia z uczniami też na olimpiadach i biorą udział w plebiscytach

~Do zbyszek

Jaka? Co masz na myśli

~Zbyszek

Wszyscy co chodzili do SLO wiedzą jaka jest "magia" 100 proc zdawalności....

~.............

pisali az sie opisali i tak co 5 nie zdal

~Stalowa

Porównywanie wyników matur w technikum i liceum jest błędem. Dzieci z technikum w trakcie trwania nauki zdają dwa egzaminy zawodowe. Muszą się do nich przygotować i przedmiotów zawodowych jest mnóstwo. Jednocześnie zdają maturę TAKĄ SAMĄ jak w liceum. Jak to można porównywać?

~Nick

Ekonomik jak zawsze stanął na wysokości zadania!!! Wielkie Brawa!!!

~Nick

Ekonomik jak zawsze stanął na wysokości zadania!!! Wielkie Brawa!!!

~rodzic

Wśród Techników ekonomik, jak zwykle, najlepszy. Gratulujemy.

~Statystyk

LO KEN od kilku lat schodzi na psy i przegrywa rywalizację z SLO o prym w mieście.