Marzysz o pięknej skórze? Nie pomijaj tego kroku w pielęgnacji.

Materiał zewnętrzny Image

Gładka promienna skóra bez zmarszczek to cel wielu kobiet oraz mężczyzn. Na drodze do jego osiągnięcia kupujemy nowoczesne kosmetyki, które obiecują nam efekt gładkiej, elastycznej oraz jędrnej skóry. Coraz więcej osób decyduje się również na zabiegi medycyny estetycznej lub usługi oferowane przez kosmetologa. Nie ma w tym nic złego o ile nie zapominamy o podstawowych elementach pielęgnacji, które sprzyjają zachowaniu młodego wyglądu skóry na dłużej. Takim elementem jest stosowanie tonera do twarzy.

Co to jest toner do twarzy ?

Toner do twarzy to kosmetyk, którego główną funkcją jest przywrócenie odpowiedniego pH skóry. W przypadku kosmetyków europejskich powszechnie funkcjonującą nazwą jest również tonik. Niemniej jednak zarówno toner jak i tonik pełnią tą samą rolę w pielęgnacji. Tonizacja skóry pozwala przywrócić odpowiedni lekko kwaśny odczyn skóry. W takim stanie skóra funkcjonuje o wiele lepiej. Niewłaściwe pH skóry, które utrzymuje się przez dłuższy czas może sprzyjać nadprodukcji sebum lub zwiększać podatność na zakażenia sprzyjające pojawianiu się trądziku. Najlepszym efektem działania tego kosmetyku jest mniejsza podatność na zmiany skórne. Kolejnym elementem przemawiającym za wprowadzeniem tonera do swojej rutyny pielęgnacyjnej jest fakt, że kosmetyk ten poprawia wchłanianie kolejnych produktów takich jak serum lub krem do twarzy.

Jak stosować toner do twarzy

Tonizacja skóry jest krokiem pielęgnacji wykonywanym codziennie po oczyszczeniu twarzy rano oraz wieczorem. Kosmetyk stosowany w tym celu ma zazwyczaj płynną lub lekko żelową konsystencję. Odpowiednią ilość produktu należy pobrać na dłonie i delikatnie wklepać w twarz, szyję oraz dekolt. Nie powinno się stosować wacików. Zabierają one znaczną ilość produktu oraz mogą powodować mikrouszkodzenia.

Jak wybrać odpowiedni kosmetyk

Obecnie rynek ma bardzo dużo do zaoferowania jeśli chodzi o tonery czy toniki do twarzy. Kosmetyki tego typu obecnie podstawowej funkcji przywracania pH łączą w sobie wiele innych działań takich jak nawilżenie, rozjaśnienie, odżywienie czy ochronna skóry. Po za wieloma funkcjami warto aby kosmetyk miał naturalny skład, który będzie wspierał potrzeby naszej skóry. Wielofunkcyjność jest cechą charakterystyczną azjatyckich kosmetyków. Tonizacja jest czwartym krokiem koreańskiego rytuału pielęgnacyjnego. Więcej na jego temat możecie przeczytać tutaj. Koreańczycy i Japończycy kładą duży nacisk na ten etap pielęgnacji w myśl idei lepiej zapobiegać niż leczyć. Wyselekcjonowane japońskie i koreańskie tonery do twarzy proponuje dystrybutor kosmetyków azjatyckich firma 4 Seasons Beauty.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Kasia C

Toner to jest to co mnie zaskoczyło jako kosmetyk . Myślałam że to kolejne “ coś “ na twarz a tu proszę - dzięki tonerowi wszelkie serum i kremy lepiej są przyswojone przez moją skórę ????od miesiąca stosuję toner od 4seasons beauty i kremy i nie mogę wyjść z zachwytu - polecam❤️