Budowa Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola wchodzi w kolejną fazę

Image

Budowa Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola wchodzi w kolejną fazę.

- Zgodnie ze skrupulatnie zaplanowaną kolejnością prac prowadzonych przy powstaniu Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola, przechodzimy do niezwykle ważnego zadania, które będzie kluczowe w prowadzeniu odpowiedzialnej i ekologicznej gospodarki wodnej. Nowoczesne kolektory wodne wraz z całą siatką połączeń zrzutowych i zwrotnych stworzą najbardziej zaawansowaną technicznie sieć wodno-kanalizacyjną w regionie. Możliwości pojemnościowe, ponowne wykorzystywanie wody przemysłowej oraz bezwzględne odseparowanie od wody pitnej to cechy wyróżniające ten projekt – zaznaczył Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Zadanie podzielone jest na osiem części. Część pierwsza obejmuje zaprojektowanie i budowę kolektora kanalizacji deszczowej do rzeki San. W części drugiej wykonawca zaprojektuje i wybuduje kolektor kanalizacji deszczowej odprowadzający wody opadowe i roztopowe do Barcówki, sieci wodociągowe wody na cele przemysłowe oraz kolektor kanalizacji przemysłowej dla Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola. Część trzecia dotyczy budowy dodatkowego odcinka sieci wody przemysłowej, od skrzyżowania projektowanych dróg nr 1 oraz nr 4 na terenie SPI (rondo), do komory zasuw w ul. Przyszowskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Bojanowską. Część czwarta to budowa odcinka sieci wody przemysłowej od komory zasuw w ul. Przyszowskiej do komory zasuw w drodze nr 4, wzdłuż projektowanej drogi wojewódzkiej nr 871. Część piąta to budowa odcinka sieci wody przemysłowej od komory zasuw w północnej części drogi nr 4 do włączenia z istniejącą siecią wodociągową gestora HSW-Wodociągi w drodze nr 3. Część szósta obejmuje zadania: kanalizacja sanitarna odprowadzająca ścieki sanitarne z północno-zachodniej części drogi nr 1 oraz z wschodniej części ul. Przyszowskiej do projektowanej pompowni SP4, sieć wodociągowa w północno - zachodniej części drogi nr 1 oraz wykonanie połączenia z projektowaną (przebudowa istniejącej sieci wg inwestycji stycznej) siecią wodociągową HSW w rejonie północno-zachodniego ronda na ul. Przyszowskiej (skrzyżowanie dróg nr 1 i Przyszowska). W części siódmej wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna odprowadzająca ścieki sanitarne z rejonu południowej części drogi nr 4 oraz sieć wodociągowa w rejonie południowej części drogi nr 4. W ostatniej, ósmej części zadania powstanie kanalizacja sanitarna odprowadzająca ścieki sanitarne z rejonu wschodniej części ul. Przyszowskiej (do skrzyżowania z ul. Bojanowską) oraz sieć wodociągowa w rejonie wschodniej części ul. Przyszowskiej (do skrzyżowania z ul. Bojanowską)

W zakres zadania wchodzą również inne opracowania projektowe niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, m. in. karta informacyjna przedsięwzięcia (KIP) do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, ewentualny raport oddziaływania na środowisko, inwentaryzacja zieleni oraz wszelkich innych decyzji administracyjnych koniecznych dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Guard

Ile hetkarów lasu zostało wyciętych ? Trzeba ich powstrzymać ! Za destrukcje lasów odpowiada cała tzw. lokalna władza z lokalnymi i (nie za mądrymi, ale lojalnymi) radnymi. Dewastują lasy Puszczy Sandomierskiej i wpuszczają obce fabryki na jej teren. Szczyt bezczelności to instalacja tartaku Ikea w środku lasu. Mądre kraje traktują swoje lasy jak świętość.
Poza tym, mieszkańcy regionu są jawnie okradani z dobra naturalnego.

~taka prawda

Kiedy powstaną wszystkie te nowe zakłady w tej nowej strefie ekonomicznej to oni spłacą wszystkie nasze pożyczki co do grosza.

~o. Tomasz

To pomiot diabelski, ojcem kłamstwa jest Diabeł, a ten łach diabelski od samego początku na kłamstwie budował swoje „być". Ile są warte jego osiągnięcia? Prócz tego co wyrwie pod siebie, to nic... Za wszystko kundel zapłaci.

~Dariusz Turaj

A jak tam szwalnia, proszę Pana Prezydenta? Ile kosztowała, ile i czego uszyła, ile osób zatrudnia i jakie są zyski? Uprzejmie proszę o odpowiedź. No chyba że już Pan o szwalni zapomniał zajęty strategicznym wy inaniem lasu. Ukłony...

~boby

Zgoda jestem na Tak !!!

~jan

do kosipa, lemingu co ty za pierdy tu wypisujesz? W polityce nigdy nie mów nigdy bo wszystko się zmienia co roku. Co do lasów to wytniemy tyle ilu znajdzie się chętnych na wykupienie tych gruntów pod swoje inwestycje, Ty pierniku o lasy się nie martw bo mamy najwięcej lasów w całej Polsce.

~nieprawda

Ad vocem. Należy się riposta dla jednego z dyżurnych klakierów przedstawiającego nieuprawnienie przykład Niska i metropolii Stalowa Wola. Nowo wybrany burmistrz ustalił na samym początku urzędowania, że powoła dwoje zastępców i tak też zrobił. Nadbereżny szedł cały czas w zaparte, że takim miastem jak wspomniana metropolia może sam administrować na co dał przykład pozbywając się po dwóch latach zaledwie urzędowania zastępczyni. Trwał w tym postanowieniu do 1-go lipca br. Co takiego się wydarzyło w mieście i magistracie, że b. dyrektor ARP i b. dyrektor szpitala, lekarka(winna leczyć a nie urzędować sic!) znaleźli posady u Nadbereżnego? Co do obrony słusznych myśli szefa to trzeba trafu, że to on sam kiedyś na początku urzędowania zaklinał rzeczywistość, że będzie sprowadzał firmy branży IT i inne odchodząc tym samym od przemysłu ciężkiego. My tylko mu przypominamy bowiem nie jest aż tak podstarzały by zapominać szybko. Sposób zdobywania terenu pod inwestycje jest z gruntu prymitywny bowiem pokotem kładzie setki hektarów lasów będących naturalną otuliną miasta. Jeśli masz coś bardziej ciekawego i twórczego poza tym co napisałeś to proszę wal prosto i zrozumiale.

~ekolog

A nie można było zmienić granic miasta i ulokować te zakłady na nieużytkach? Naprawdę musimy wycinać lasy?

~Mieszkaniec

Próby uwalenia dobrych plus miejsc pracy jednak były podejmowane.
Wierchuszka nie chce konkurencji w wydawaniu miski ryżu. Denerwują się na pozytywne zmiany i korzyści dla Polaków.
Ciemny Lud musi znać swoje miejsce przy szparagach.

~Kriss Kross

Szkoda, że we wszystkich firmach na strefie głodowe pensje w aluminiowym syfie na czterobrygadowce no i sami Ukraińcy i z bangladesz

~Jacek

Ma być duży zagraniczny koncern z branży Al sztuczna inteligencja, IT. 5 inwestorów nowych jest nazwy niedługo przedstawi prezydent.

~taka prawda

do kosipa, po co takie idio-tzmy wypociłeś pomyśl bo myślenie nie boli. Takie malutkie miasteczko Nisko ma dwóch zastępców prezydent ich miasteczka. Co do nowej strefy ekonomicznej to już jest 22 wiek na który wszyscy mieszkańcy tego miasta czekali. Stalowa Wola to miasto przemysłowe i nigdy takich małych firm jak IT u nas nie będzie. Lemingu co ważniejsze praca dla mieszkańców powiatu stalowowolskiego, niżańskiego , tarnobrzeskiego czy bezrobocie i lasy? Lasów to akurat mamy w naszym regionie za dużo jak nigdzie gdzie indziej w Polsce. Ty akurat za nic nie odpowiadasz dlatego takie wypociny możesz bez przerwy produkować.

~kosipa

Ciągle mamy jakiś drobiazg zamiast konkretu. Oczekujemy już dziesiąty rok na inwestycje IT a tych jak oazy na pustyni nadal brak. Substytut nie jest tożsamy z oryginałem. Jestem gorącym przeciwnikiem niszczenia ekosystemu lasów stanowiących resztkę Puszczy Sandomierskiej. Czy radni(nowi!) z chwilą złożenia ślubowania zostali automatycznie ubezwłasnowolnieni przez guru partyjnego? Wygląda tak jakby powietrze z nich zostało spuszczone! Oprócz niezrozumiałego niszczenia przyrody koniecznym jest rozliczenie zatrudnienia aż dwoje zastępców prezydenta od 1-go lipca! Skąd były pieniądze w budżecie na takie olbrzymie wydatki budżetowe?

~Alojzy

Brak inwestycji - tylko parki buduje a pracy nie ma. Inwestycje w miejsca pracy - las wycina i przyrode niszczy. Ludzie czy wy nie macie wiekszych problemow i zycia prywatnego tylko siedzicie i piszecie te herezje ?