Policyjne działania NURD na niżańskich drogach

Image

Niżańscy policjanci Wydziału ruchu drogowego przeprowadzają dziś wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich głównym celem jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. W trakcie prowadzonej akcji policjanci zatrzymali 20- letniego kierowcę volkswagena, który z nadmierną prędkością wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych.

Działania NURD wpisują się w szereg zadań realizowanych przez Policję na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niżańscy policjanci Wydziału ruchu drogowego zwracają dziś szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, w tym zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych.

Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście, czy znajdującemu się na nim, wyprzedzanie przed przejściem, czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, to główne przyczyny wypadków z udziałem pieszych, powstałych z winy kierowców.

W ramach prowadzonych działań, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem, który oprócz przekroczenia dopuszczalnej prędkości, wyprzedzał inny pojazd na wysokości przejścia dla pieszych. 20- latek jechał z prędkością ponad 70 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje limit prędkości do 50 km/h. Za popełnione wykroczenia, mieszkaniec powiatu niżańskiego został ukarany mandatami na łączną kwotę 1800 złotych oraz 20 punktami karnymi.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Policja apeluje także do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Odblask doczepiony do kurtki, torebki, plecaka, saszetki, torby na zakupy niejednokrotnie uratował już czyjeś życie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Ryk 12

Jak ja jade to piesi chodza rowami taka szkola i zycie!!!!polska dla PIS