Policjanci ćwiczyli na stadionie i lotnisku

Image

Na terenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli i Lotnisku w Turbii zostały przeprowadzone ćwiczenia Nieetatowego Pododdziału Policji, których celem było doskonalenie umiejętności w zakresie przywracania ładu i porządku publicznego podczas imprez masowych. Praktyczne działania zostały poprzedzone szkoleniem teoretycznym.

W piątek, na terenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli, a następnie Lotnisku w Turbii, odbyło się szkolenie Nieetatowego Pododdziału Policji stalowowolskiej komendy. Trwające kilka godzin ćwiczenia zostały podzielone na kilka etapów i miały na celu doskonalenie współdziałania ze sobą funkcjonariuszy, którzy podczas zbiorowych zakłóceń ładu i porządku publicznego, będą interweniować w pododdziałach zwartych.

Szkolenie rozpoczęło się częścią teoretyczną, podczas której omówiona została m.in. taktyka działań w przypadku naruszenia porządku w trakcie imprezy masowej.

Następnie funkcjonariusze udali się na stadion, gdzie wyposażeni w kaski, tarcze i środki przymusu bezpośredniego, ćwiczyli warianty przywracania naruszonego ładu i porządku. Tworzyli szyki zabezpieczające i wypierające, które stosowane są podczas działań pododdziałów zwartych. W kolejnej części ćwiczenia kontynuowane były na Lotnisku w Turbi.

Celem ćwiczeń było m.in sprawdzenie mobilności pododdziału, jak również tworzenie szyków policyjnych. W sprawne zabezpieczanie symulacji imprezy masowej zaangażowanych było kilkunastu funkcjonariuszy. Nabyte umiejętności pozwolą mundurowym na szybkie i skuteczne reagowanie podczas działań, w sytuacjach o podwyższonym ryzyku, dlatego też tego typu ćwiczenia odbywać się będą cyklicznie.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~asad

czyżby przygotowujemy się do pałowania zwolenników innej niż jedyna słuszna partia rządząca? czy do ochrony imigrantów, których już niedługo dostaniemy?

~Bbb

Biedni policjanci. Ci dobrzy. Aby do emerytury a jeśli wam karzą ludzi pałować wiejcie stamtąd!!! Ale śmy czasów dożyli...

~Hdhch

Akurat kibice to spoko ludzie a wy co tak zioniecie nienawiścią ogarnięcie się bo źle skonczycie!! To nie groźba to z troski.

~Marcin

Myślę, że mogło to być słuszne wydarzenie, albo i nie. Co kol wiek by nie mówić to panowie pewnie się starali wywiązać ze swoich zadań. Pozostaje mi jedynie pogratulować zapału i zaangażowania w wykonywanie masła masłowego misia puchatka w przysłowiowej bajeczce trilera z kina na wzgórzu tuby mieszka pierwszego zza płotu oraz zapalnikiem lekarza duszno w Zawierciu.

~Noe

Powinni ćwiczyć na kibicach lokalnego klubu

~nemesis

Tak się lucius z wami kibice będzie obchodził za wasz oddany głos na niego i obajtka. Będziecie docenieni miarą odmierzoną i utrzęsioną.

~Ljhfft

Kibolom to powinni profilaktycznie i prewencyjnie, przy wejściu na stadion pałą i przy wyjściu pałą. Meczyk zaliczony.

~Beeeee

Przekaz ze strony kudłatej kanali, jasny i zrozumiały.

~Lulu

Ludziska muszą wiedzieć i czuć Demokrację i wolność. W zasadzie ZOMO tak jak qurva, nigdy się nie zmienia.

~jasio

cwiczenia za 60 melonow jak bicwolny lud toc to bialoruss

~Siwy

Więc stało się, psiarnia na waszym młynie. W zasadzie jednego „ch" jesteście warci. Najpierw kibice motoru, teraz psiarnia. A potem wy... Powinniście z psiarnią jakąś ustawkę pierolnąć, bo oni tak na sucho to tylko z krzesełkami... Powinniście też czym prędzej zamówić jakiegoś szamana co by odczarował to miejsce. Popatrzycie dobrze czy któryś wam pod krzesełkiem nie narobił. Ale cyrk...

~Mieszkaniec

Czy zwolniono tych. którym PiS złamał kręgosłupy? bo nie chce być pałowany jak kobiety w Warszawie w czasie meczu ;)

~taka prawda

Przystąpi.Dlatego ćwiczą jak pałować kumatych i resztę tej hołoty

~mały

To Stalówka jednak przystąpi do rozgrywek I-ligowych ?

~Irek

Żenada. Szczególnie te ćwiczenia na terminalu międzynarodowego portu lotniczego Turbia Airport im. Lucjana Kudłatego.
To była parodia akcji Dziewulskiego w filmie "07 zgłoś się" odcinek nr 18 pt. "Bilet do Frankfurtu".
Jakie miasto i lotnisko taki Dziewulski i porucznik Borewicz.

~Ryk 12

Wiekszosc z nich to kurduple i to jeszcze z brzuchami,nadaja sie tam liscie grabic