Na Osiedlu Poręby powstaną drogi

Image

Coraz bliżej do realizacji zadania polegającego na budowie i rozbudowie nowych dróg na Porębach. Miasto właśnie wyłoniło wykonawcę.

To konsorcjum firm z Kraśnika i Sandomierza wybuduje i rozbuduje drogi na Osiedlu Poręby. Wyżej wymieniony wykonawca złożył najkorzystniejszą ofertę, która nie podlega odrzuceniu. Jej wartość to 14 mln 561 tys. 69 zł i 97 gr.

- Bardzo owocne konsultacje społeczne z mieszkańcami Osiedla Poręby pozwoliły wypracować najlepszą z możliwych koncepcję rewitalizacji, którą za chwilę rozpoczynamy. Zmiany, które się dokonają będą przełomowe, bo pierwszy raz od momentu powstania osiedla zostanie zmieniona stała organizacja ruchu, wybudowane zostaną zupełnie nowe drogi, ronda oraz znacząco powiększy się liczba miejsc parkingowych. Prace zakładają także kompleksową wymianę sieci wodno-kanalizacyjnej oraz oświetlenia. Wsłuchując się w bardzo słuszne opinie mieszkańców, projekt zakłada także znaczące zwiększenie nasadzeń osiedlowych. Pojawią się nowe, liczne drzewa, krzewy i kwiaty. Osiedle Poręby zyska zupełnie nowe oblicze– nowoczesne, bezpieczne i zielone – zaznaczył prezydent miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Przedmiotem zamówienia jest budowa, rozbudowa oraz przebudowa dróg gminnych w obrębie Osiedla Poręby w Stalowej Woli. Inwestycja zakłada m.in. przebudowę skrzyżowania zwykłego na mini rondo – jako połączenie rozbudowywanych dróg. Powstaną drogi dla pieszych i rowerów, nowa zatoka autobusowa, miejsca parkingowe i wyniesione przejścia dla pieszych. Koncepcja obejmuje zwiększenie ilości zieleni urządzonej na terenach zielonych, zaprojektowanych w ramach przebudowy dróg. Przewiduje się nasadzenia: klonów, jaworów, krzewów i bylin, które będą miały za zadanie podnieść walory estetyczne otoczenia oraz zapobiec nadmiernemu odparowywaniu wody z gleby. Zostanie przebudowana i zabezpieczona kanalizacja deszczowa oraz sanitarna, powstanie nowe, energooszczędne oświetlenie uliczne, przebudowane zostaną także sieci gazowe, ciepłownicze i wodociągowe.

Termin realizacji zadania, to 24 miesiące od dnia podpisania umowy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~taka prawda

Ja na miejscy naszego prezydenta nic bym tam nie robił bo zaraz sra-czka zacznie gęgać ,że wszędzie tylko beton. Zerwać tam na tych ulicach wszędzie asfalt i zostawić te ulice piaszczyste takie jak były zaraz po 2 wojnie światowej. Ciekawe skąd miasto ma takie miliardy na te wszystkie rewitalizacje tego miasta?

~taka prawda

Ale skąd miasto ma tak potężne miliony na te wszystkie rewitalizacje w naszym mieście? Czy prezydent tego miasta wygrał miliardy w totka?

~Mieszka

Tu mowa o drodze a znowu wjezdza pis po. Powiedz jeden z drugim jakie drogi pobudowal wam TUSK co wam dal. Tak swietnie bylo ze ludzie uciekali, prawie 19% bezrobocie wiek emerytal y podwyzszony . Plujecie na Pis, to teraz znowu Tusk wam dokonczy to czego wtedy nie zdarzyl zrobic. Usmiechnieta Polska z malzenswami homo jeszcze brakuje by im dzieci dac bo juz protesty ze facet z facetem żonaci czy jak to tam ujmowac dzieci nie moga miec. To pocztki fantastycznej Polski.

~he he

~Tygrees, a ile dla siebie dobra zrobiła ( czytaj- nakradła) to o tym nie mówią, ile zmarnowała też.

~he he

Widocznie i "wody święconej" u nas brakuje bo ~czort-y zabierają głos.

~Ryk 12

Kiedy jakies imprezy w miescie?

~czort

ty emeryt masz okazję siedzieć cicho

~Polan

pilnujcie przy okazji drzew bo drogowcom często przeszkadzają

~emeryt

Bob sytuacja miasta jest tragiczna kasy nie ma i nie bedzie.Emeryci mysleli ze pis da swoja partyjna kase na inwestycje.Emeryci sa glu=pi.Dni miasta Stalowa Wola nie odbyly sie wiec lepiej juz nie bedzie.

~Bob

Budujcie głąby nowe osiedla a nie drogi

~dooki

troche racji , tylko barany nie sygnalizuja zamiar opuszczenia ronda

~oki

Znowu jakieś mini ronda. Po co?? Takie idiotyczne mini rondo jest koło Lidla na Poniatowskiego i jest mniej czytelne niż zwykłe skrzyżowanie. Na zwykłym skrzyżowaniu od razu widać czy inny kierowca będzie skręcał w lewo czy w prawo bo dojeżdżając skrzyżowania od razu to sygnalizuje. Wjeżdzając na rondo nie sygnalizuje się skrętu w lewo i to może mylić kierowców i po prostu jest to niebezpieczne.

~Tygrees

Ale partia PIS zrobila dla polski tyle dobra co zadna inna nigdy,rodacy bedziemy prezesa nosic na rekach dzieki wodzu zawsze zwyciezymy!!

~Ryk 12

Poreby to nie stalowa wola to tuska dzielnia,tylko pis bedzie rzadzic wiecznie,brawo lucek!!

~he he

Nic dziwnego że PiS-dzi-elce przegrały w Polsce jak takich wyborców kre-ty-nów miał jak ~Tygrees 23.

~ww2

@~Tygrees 23 a nauczyłbyś się chociaż pisać po polsku, ty Polaku ;p

~Vhgg

Dziękujemy!!

~Stalowianka

Wbrew mieszkańcom Poręby

~aaa

Przełom na miarę Lucjusza - wyasfaltowanie drogi osiedlowej.

~Mateti

A może jakiś plan tych drog.Moz jakas wizualizacja czy choćby szkic? MOZNA?

~ALFONS

ZATORZE RZĄDZI

~Tygrees 23

Osiedle poreby to trzeba zaorac bo mieszkaja tam same platfusy od tuska!!!! Polska dla polakow z pis!!!!$$$$$