Festiwal Pierogów po raz kolejny. Gwiazdą imprezy Pascal Brodnicki

Image

To już trzeci Lasowiacki Festiwal Rzemiosła, któremu towarzyszył V Lasowiacki Festiwal Pierogów. Mimo duchoty i piekielnej wręcz pogody, pierożkowych smakoszy nie zabrakło.

W III Lasowiackim Festiwalu Rzemiosła wzięli udział przedstawiciele różnych zawodów: tych, które już odeszły lub właśnie odchodzą w niepamięć takich jak: kowalstwo, garncarstwo, plecionkarstwo, bibułkarstwo czy hafciarstwo, ale też i tych, zwłaszcza z branży spożywczej, które prężnie rozwijają się wykorzystując ogromne zainteresowanie produktami naturalnymi, wytwarzanymi metodami tradycyjnymi.

Stalowowolanie przyszli jak zawsze tłumnie, głównie po to, by zasmakować w pierogach. Te szybko „schodziły” ze straganów. I tym razem mieliśmy okazję posmakować takich pierożków jakie znamy, czyli z serem, kapustą, ziemniakami, owocami, mięsem, jak i takich, które rzadko, albo nawet nigdy nie goszczą na naszych stołach: z soczewicą, wątróbką, różnego rodzaju kaszami i dziwnymi dodatkami. Posmakować różnorodności więc była okazja i zakochać się w nowych smakach także. Były też ciastka, ciasta, bigos, paszteciki, gofry, napoje.

A wszystko to oparte było na lasowiackiej tradycji, na produktach lokalnych, przepisach przekazywanych z pokolenia na pokolenie, ale też na recepturach nowych, niektórzy mówią, wręcz zmieszanych, zlepionych z kultur jakie się tu starły, gdy budowniczowie Stalowej Woli osiedlali się tu przybywszy z różnych regionów Polski.

A że my tutaj lubimy nie tylko dobrze zjeść, ale też i zabawić się, na Placu Piłsudskiego przygrywała skocznie: Orkiestra Dęta MDK pod dyrekcją Radosława Palucha, tańczyły Mażoretki „Różanki” RDK „Sokół”/ PSP9 pod kierunkiem Anny Różańskiej, Chór Lasowiacy pod dyrekcją Kateryny Serediuk, Kapela „Lasowiackie Baby” z Kolbuszowej Górnej, Zespół Pieśni i Tańca „Lasowiacy” im. Ignacego Wachowiaka, Zespół Pieśni i Tańca „Mali Lasowiacy” oraz Kapela Lasowiacka Mieczysława Parucha, Zespół Lesioki.

Gwiazdą imprezy był Pascal Brodnicki.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Emeryt

Dobra impreza dla emerytów. Nic ciekawego a dupska rosną od żarcia bo kasę za potancowke zgarnął statista????

~Stan

~Tygrees 23 będą się zbliżać wybory to dostaniesz za darmo ... Popcorn i watę cukrową. I balonik.

~Widz

Szkoda że Pascal odpuścił Tube smaku na YT a Daniel i jego kanał Umami to było mistrzostwo.

~Derkacz

P I E Ł O G I uż były KIEDY BĘDĄ POTAŃCÓWKI? W tamtym roku dwie trzy w miesiącu a teraz po wyborach już mieszkańców ma się w d.... Wybrali po pleckach poklepali a teraz pocałuj tam mnie w d...

~lasowiak

????????????????????

~Milka

Dziękujmy kołom gospodyń wiejskich, że tak licznie przybyły i można było posmakować różnych wyrobów. Są upały i nie każdemu chce się gotować w domu, a te panie robią to dla nas więc bądźmy wdzięczni im za to. I chyba logiczne jest , że za wszystko się płaci

~Duna

Super impreza. Full atrakcji dla dzieci, świetna organizacja.
Brawo

~osrajtek

7-8 lat temu mogłem kupić w Kaprysie na miejscu 500 porcji ciepłych pierogów 250g za miesięczną wypłatę
Rok temu jeszcze za rządów kaczego dziada mogłem już kupić w Kaprysie 400 porcji za wypłatę
Taki dobrobyt zrobił PiS

~Tygrees 23

Wstyd za darmo powinno byc wszystkie jedzenie,lucek sknera

~jasio

pirogi ichlyb s cybulom dla niewolnikuf i łosmiorniczki dla panuf

~..........

super organizacja nudno niebylo a warto isc bylo spedzic czas !!!!!!!!!!

~Polan

deszcz popsuł imprezę