Al. JPII, Staszica, Energetyków. Czyje to w końcu będą ulice?

Image

W 2021 roku powiat dostał od Dróg Krajowych odcinek ciągnący się od Al. Jana Pawła II, poprzez ul. Staszica, Energetyków aż do Niska. Właśnie w ten sposób przebiegała przez nasze miasto DK77, zanim nie została wybudowana obwodnica. Choć na linii miasto- powiat jest zgoda co do przejęcia wspomnianych ulic, to w dalszym ciągu konkretne porozumienie nie zostało jeszcze zawarte.

- Prowadzimy rozmowy z powiatem. Przede wszystkim z naszej strony był złożony warunek dotyczący uregulowania stanu prawnego całego pasa drogowego. To nie tylko kwestia drogi, to jest bardzo szeroki pas drogowy, który zbliża się do nieruchomości prywatnych. W momencie kiedy te sprawy będą uregulowane, miasto jest gotowe wziąć odpowiedzialność za te drogi. Mieszkańca Stalowej Woli za bardzo nie interesuje kto jest zarządcą drogi, czy ona jest powiatu, miasta, czy województwa. Ocenia jej czystość, odśnieżenie, zieleń. To są drogi strategiczne pod względem centrum miasta i komunikacyjnie i pod względem estetycznym- podkreślił na sesji Rady Miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Miastu w tej chwili najbardziej zależy na odcinku w rejonie Energetyków, bo właśnie tam realizowana jest już duża inwestycja, a w planach są przecież kolejne. Jak zaznacza prezydent plan inwestycyjny, który miasto chce realizować, jest związany nie tylko z tym, co na zewnątrz. Żeby wszystko stanowiło spójną całość, konieczne są do wykonania duże zadania sieciowe, odwodnienie. To byłoby łatwiejsze do realizacji we własnym pasie drogowym.

- W tej chwili prowadzimy prace dotyczące przejęcia odcinka w ul. Energetyków, gdzie prowadzone są prace związane z budową turboronda- od ul. Spacerowej, uzbrajającej tereny przy Mleczarni. To przejęcie związane jest również z nową siecią odwodnienia, budowaną zarówno dla obiektu Centrum Sportu, które powstaje przy ul. Energetyków, jak również z siecią odwodnienia do planowanego osiedla mieszkań komunalnych przy ul. Energetyków. To także inwestycje, które będą prowadzone do strefy przemysłowej. To jest pierwszy etap, który w tym zakresie realizujemy- wyjaśnił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Kinga

A przy Alejach, szczególnie od Ronda Patrioty do Bazyliki ale i na Staszica jest tyle pousychanych drzew, głównie brzóz i nikt nie kwapi się ich wyciąć, chociaż las rżną chetnie. I to od paru lat są uschnięte. Pewnie czekają, aż komuś na łeb się zwalą

~Marcin

Popieram. Pozdrawiam.

~Obserwator

Wg mnie wszystkie ulice w granicach miasta powinny podlegać pod UM, wtedy nie byłoby przerzucania się g***em w okresie zimowym, do kogo należy dany fragment drogi i dlaczego nie jest odśnieżony (pamiętny stan Poniatowskiego i Czarnieckiego po opadach śniegu zeszłej zimy). Powiat oczywiście powinien zostać rozwiązany, a wszelkie kompetencje powiatu przeniesione na UM.

~Norbert

To są ulice motorów i aut pędzących z rykiem po nocach. A wystarczy ustawić radary.

~Anonimowy

Kolejny raz Nadbereżny pokazuje, gdzie ma mieszkańców i co o nich myśli. Kolejny raz na prezydenta startować nie będzie, to nie musi udawać. Mieszkańca miasta przecież nie interesuje, czy drogę powiatową utrzymują wszyscy mieszkancy powiatu, czy może tylko keiszkancy miasta płacą na cudzą własność. Czy dochody z reklam wzdłuż tej ulicy też pójdą do kasy miasta? Pewnie nie, bo my jesteśmy taki dobry bogaty wujek, że kasę rozdajemy. Tylko jakoś w budżecie pustki.

~Pytam???

przy ulicy Energetyków ma powstać Centrum Sportu??? Jakiej dyscypliny sportowej? To będzie prowadzone przez osobę prywatną czy znowu miejskie? pierwsze słyszę, co tam ma się odbywać i kto to będzie utrzymywał? czy my już nie mamy jakiegoś centrum sportu na MOSIR????

~rabin22

Nasze/xy do w /kamie nice wasze /po la kow/ulice tak bylo przed woj na i jest nadal.Wszystkie kamienice w Warszawie prz ejeli xy- d zi.Nie nosza jar m ul ek codziennie i nikt nie wie ze to xy -d zi.