Ponadnormatywne patrole i kamery mają przeciwdziałać wandalizmowi

Image

W ostatnim czasie dochodzi do licznych aktów wandalizmu. Miały miejsce także pobicia, część z nich kończyła się hospitalizacją. Czy sytuacje poprawi instalacja większej ilości kamer, a może wyjściem są wzmożone patrole policyjne?

W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Kamil Maciejak zwrócił uwagę na to, że w Stalowej Woli powinno się podjąć działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Podkreślił, że coraz częściej dochodzi do aktów wandalizmu oraz pobić mieszkańców. Ma to na ogół miejsce wieczorami lub w godzinach nocnych. Radny zaobserwował, że do takich zdarzeń dochodzi na ulicach Okulickiego i KEN. Wiele dzieje się w rejonie Centralnego Placu Zabaw, który upodobali sobie młodzi ludzie. Doszło tam m.in. do pomazania sprayem amfiteatru, czy też zniszczenia elewacji budynku. Radny Maciejak pytał, czy istnieje możliwość zwiększenia liczby patroli policji w godzinach nocnych, zwłaszcza w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do incydentów. Podkreślił, że stalowowolska policja otrzymała dofinansowanie z miasta na zakup wozu patrolowego.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny przyznał, że w ciągu ul. Okulickiego, okolic Centralnego Placu Zabaw, PSP nr 7 został zdiagnozowany problem dewastacji, niebezpiecznych sytuacji. Do zniszczeń dochodzi nawet przy ogródku społecznym, który powstał przy „siódemce”.

- W tej chwili jest podejmowane działanie dotyczące dołączenia dodatkowych kamer, które będą obserwowały otoczenie PSP 7. Będzie to kamera obrotowa, która będzie wychodziła na pasaż w zakresie kontroli wejścia, przejścia, bo sporo dewastacji miało tam miejsce. Prowadzimy prace projektowe dotyczące przeprowadzenia monitoringu, od Przedszkola nr 9, tak aby objąć pasaż, który idzie do SDK, do przychodni „Medyk”. Tam w tej wnęce dochodzi do wielu sytuacji niebezpiecznych, zakłócania ciszy nocnej. Tą przestrzeń tego pasażu, dojścia do restauracji przy Al. Jana Pawła II, na całym tym pasie, sukcesywnie chcielibyśmy obejmować monitoringiem, by eliminować te sytuacje niebezpieczne- mówił podczas sesji włodarz miasta.

W ramach protokołu z sesji został przesłany wniosek do Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli o działania z zakresu pieszych, ponadnormatywnych patroli, finansowanych z budżetu miasta. Jak podkreślił prezydent, wykorzystanie pojazdu patrolowego daje krótkotrwały skutek. Najlepszy efekt przynoszą patrole policyjne.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Arbuz

Zawsze jak w wakacje są same te problemy

~Antek

No i sukces, po sobotnich balangach kosze powywalane na całym osiedlu, śmieci walają się po trawnikach a już zaczyna impreze zmiana niedzielna...

~Niezadowolony

Wielkim błędem było zlikwidowanie Straży Miejskiej. Policjanci nieustannie tłumaczą się brakami kadrowymi i tym samym nic nie robią. Pomiędzy blokiem Al.J.P. II 19, a nr 23 jest skwer, na którym zarówno w dzień, jak i w nocy pity jest alkohol, głównie piwo. W nocy odbywają się biesiady, podczas których słychać głośne rozmowy niejednokrotnie do 4 nad ranem. Nie da się spać.

~Adamek

Jak Wam już na błoniach picie piwa przeszkadza to proponuje zmienić miejsce zamieszkania na psychiatryk. Cieszta się juny, że Wam nowy szmateks otworzyli na C4, może majty używane traficie za 50 groszy bez drachy.

~Młody.

Widać że w stalowej sami emeryci mieszkają. Ciągle im coś przeszkadza. Pojechałby na wczasy ale ich nie stać więc wyostrzaja słuch i się wszystkiego przypitalaja????

~Miska

Po Błoniach jak im się zdarzy przejechać to też na sygnale świetlnym żeby było ich widać i żeby mendy się zawinęły no po co się użerać łatwiej się schować w krzakach i łapać rowerzystów co po 1 piwie wracają z ciężkiej pracy . A ile wtedy szumu u chwalenia ilu nietrzeźwych złapaliśmy …. A ilu chuliganów w nocy niszczących mienie i zakłócających spokój zostało zgarniętych ?

~Miska

Po Błoniach jak im się zdarzy przejechać to też na sygnale świetlnym żeby było ich widać i żeby mendy się zawinęły no po co się użerać łatwiej się schować w krzakach i łapać rowerzystów co po 1 piwie wracają z ciężkiej pracy . A ile wtedy szumu u chwalenia ilu nietrzeźwych złapaliśmy …. A ilu chuliganów w nocy niszczących mienie i zakłócających spokój zostało zgarniętych ?

~Frank Zappa

Postawić na wjazdach do miasta znaki: Radar 40 km/godz. Zamontować kilkanaście radarów na ulicach w tym kilka przenośnych. I będzie bezpiecznie jak w Anglii.

~Leonard

Plac zabaw za Centrum 4, w nocy hałas, rozróby, przekleństwa, pijaństwo, sikanie do piaskownicy, tłuczenie butelek.

~Aaaaa

Przy Arce to samo, nocami darcie, kosze wywracane, bałagan osiedla. Strach wyjść.

~B.l.u.e.

Na placu centralnym dalej siedzą na dachu sceny.

~juz to widze

od kilku tygodni pomiedzy tunelami poniatowskiego 80 imprezy do poznych godzin i co nico

~fff

Pytacie gdzie patrole. jeżdżą jeden za drugim sukami. Lub pod brzozami na targowisku siedzą i uzgadniają plan nocny.

A jak ktoś zgłosi chuligaństwo to jadą na sygnale ...

~Antek

I co? I nico! Już wczoraj w nocy nabombieni kibole drąc ryje imprezowali.

~bezbiletu

Tylko publiczna kara chłosty rozwiąże problem.

~X .....

W dziurawym państwie nic nie będzie działac.

~Damson

Jakie dofinsowanie policji to za co kasę biorą miasto trampki niech im kupi i tyle a wiadomo że młodzierz musi się wyszumiwć

~zyra

Jest godzina 23:17, a na amfiteatrze dalej drą ryja, a policji jakoś nie widać...

~Mieszkaniec

Przychodnia nr6 też powinna otrzymać dofinansowanie na monitoring wokół budynku lub ze wszystkich stron przy wejściach dom przychodni gdyż najczęściej siedzą tam elementy piajckis

~kibic

Popieram malo wanie murow bo ce nzura wrocila za pis i trzeba jakos przekazac wiadomosci.Sam w latach 90 tych latalem z puszka farby i malo walwm h.w.d.p.

~Roland

O ile się orientuję to było ponad 20 i pracowali w systemie 24/7.

~Login

@Ww2 straż miejska była przeważnie od karania kierowców bo to najbardziej podatne zwierzę na mandat. Było ich raptem czterech . Więc nie można było od nich za dużo wymagać. Policjantów też za dużo nie ma bo są wakaty. Skoro masz takie wymagania to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś podjął służbę. Jak spełniasz wymagania oczywiście.

~Roland

Patrole ponadnormatywne? Przecież podobno były popołudniami całe 4 godziny dziennie jak Szlęzak zlikwidował Straż Miejską. Oczywiście efektów bytności owych patroli do dzisiaj nie zauważyłem.

~Ww2

Określenie "ponad normatywne", wskazuje, że w ogóle jakieś są... Gdzie?? Nie spotkałem! Skoro policja nie istnieje, to może jednak wielkim błędem było rozwiązanie Straży Miejskiej!

_Bogdan

Patrole miały być nie tylko na rowerach, ale również na quadach (od momentu ich zakupienia widziałem taki tylko raz).

~Tadek

Gdzie podziały się patrole na rowerach ,gdzie rowery ?

~Obserwator

Już miały byc patrole w tamtym roku w sprawie pijących na ławkach w parkach na skarpie i co ani widu ani słychu a najśmieszniejsze jest to że owszem patrole widać ale ma tygodniu w biały dzień bo wieczorem i w weekendy to nie uświadczy ???? Potrafią jechać ulica działkowa przejechać obok pijących mendow na skarpie i nawet nie mrugnąć okiem …. Najlepiej udawać że się nie widzi. Tak wygodniej i Tyle w temacie

~Centralne

Co tam "Pławiacy" nagle przeszkadza? Jak te bandy robiły syf na innych osiedlach to dobrze było, teraz jak u siebie robią to samo to nagle przeszkadza.

~os. Pławo

POlicja to mogła by się pofatygować na osiedla, najlepiej z pałami i psem służbowym. Chlanie piwska w biały dzień na ławkach, tłuczenie butelek, darcie ry*ja po nocy, itp. rozrywki.

~taka prawda

Tylko policjanci w cywilu rozwiążą ten problem. Mogą wszędzie podjeżdżać nie oznakowanym samochodem i na gorący uczynku łapać tych pajaców co niszczą nasze piękne miasto.