Stalowa Wola przystąpi do Związku Miast Polskich

Image

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Stalowej Woli, która odbyła się 28 czerwca 2024 roku, radni podjęli decyzję o przystąpieniu miasta do Związku Miast Polskich (ZMP). Oznacza to nowy etap w rozwoju miasta i jego współpracy z innymi samorządami w Polsce.

Związek Miast Polskich, istniejący od 1917 roku, jest największą i najstarszą organizacją samorządową w Polsce, zrzeszającą ponad 300 miast. Jego głównym celem jest reprezentowanie interesów miast na szczeblu krajowym i międzynarodowym oraz wspieranie ich rozwoju poprzez wspólne projekty i programy. Organizacja skupia się też na promowaniu dobrych praktyk w zarządzaniu samorządowym oraz wspieraniu inicjatyw lokalnych.

- Dołączenie do Związku Miast Polskich to krok naprzód dla naszego miasta, który przyniesie wiele korzyści. Dzięki członkostwu będziemy mogli lepiej reprezentować interesy naszych mieszkańców na szczeblu krajowym oraz korzystać z wiedzy i doświadczeń innych samorządów. Dodatkowo, przystąpienie do ZMP umożliwi nam wcześniejsze uzyskiwanie informacji o zmianach w różnych programach czy planach wprowadzenia nowych projektów, co pozwoli nam na szybszą i bardziej efektywną reakcję na nadchodzące wyzwania – tłumaczył Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Ponadto przystąpienie do Związku Miast Polskich umożliwi Stalowej Woli korzystanie z szerokiej gamy usług doradczych, szkoleniowych oraz wsparcia eksperckiego. Miasto będzie również miało okazję uczestniczyć w ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach, warsztatach i seminariach organizowanych przez ZMP, co przyczyni się do jeszcze lepszego wykorzystania naszego potencjału.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Św.

Toni byliśmy w Związku Miast Polskich?

~maułycy

pciełomofe zdazienie smiech2

~wader

Ten program leci teraz na żywo umiech banbye.com/watch/v_Y-OiQ8BzaJGd

~wader

Widzieliście?: banbye.com/watch/v_Y-OiQ8BzaJGd
Warto się zapoznać. Byłoby śmieszne gdyby nie było tragiczne. Mnie ciekawi czy pracownicy stalowowolskiej IKEA-i też przechodzą takie pranie mózgu. Jak ktoś tam pracuje to może się wypowie

~ziomuś

czy to znaczy, że w Stalowej wreszcie będzie płaca jak w innych miastach w Polsce? Czy dalej "prezesi" naszych rodzimych firemek będą między sobą ustalać najniższe stawki i żądać wdzięczności za to, że w ogóle dają zatrudnienie?

~taka prawda

do kat, usunąć to ty możesz bród ze swojego ciała naucz się szacunku do władzy w naszym mieście bo dobry ptak nigdy nie sr-a do swojego gniazda. Po co te pier-dy wypociłeś i czemu to ma służyć. Jak organizowaliśmy potańcówki w ROZWADOWIE to tacy jak ty szczuli, że to obciach teraz mamy przerwę w tych tańcach to nagle szczujni brakuje potańcówek w naszym mieście. Jakie miliony i komu prezydent rozdaje idi-to pieniądze to musimy trzymać na podwyżki dla nauczycieli bo tfussk im obiecał podwyżki tylko złotówki do naszego miasta nie dał na te podwyżki. Ty jesteś największym prostakiem w naszym mieście ,że takie brednie wypociłeś. Nie ma ulicy w naszym mieście abyśmy nie mieli potężnych inwestycji a ty o rozdawaniu pieniędzy gęgasz. Poczytaj jak urzędasy narzekają ,że muszą za najniższą krajową pracować choć wiadomo ,że to nieprawda.

~Kat

Myślę że czas usunąć prezydenta z fotela prezydenta miasta. Rozdaje miliony a w mieście nic się ciekawego nie dzieje.! Robi się wieś.

~Beeeee

Widać, że motłoch czuje się oszukany? Obiecano mu tańce i swawole w zamian za oddanie głosu, a tu... zong. Ciemnoto, pozostał ci tylko taniec chocholi...

~Derkacz

LN gdzie potańcówki?
Cooo już po wyborach już masz ludzi w..... ?

~Mbvgds

Ministrant sparzył by się z samym diabłem, aby jakąś forsę z tego mieć.

~Pytok

To znowu jakieś „hokus-pokus" kudłatego drania na wyrywanie jakiś pieniędzy, tylko warunek to przystąpienie do miast polskich? Jestem mieszkańcem Stalowej Woli od urodzenia i wątpię w deklarację tego szemranego towarzystwa, że będzie reprezentować mój interes. Tylko gdzie? W Ukrainie?

~rympał

Dlaczego nie ma informacji jaka będzie opłata z tej przynależności? Przecież to będzie kolejny wydatek, bez sensu! Ma pomysł do wydatkowania ale do zarobienia nie ma głowy!

~Tygrees

Lucek kiedy imprezy disco polo na bloniach??tylko dlug miasta powiekszasz i nic nie robisz najgorszy plezydent na wwiecie nawet z ciebie

~Wert

Zaczął się lipiec gdzie są potańcówki? W październiku będziesz organizował?