17- latek tonął. Matka próbowała wyciągnąć go z wody. Pomogli wodniacy

Image

Policyjni wodniacy pomogli wyciągnąć z wody 17- latka, który podczas kąpieli stracił siły i zaczął tonąć. Funkcjonariusze przywrócili mu funkcje życiowe i pomogli bezpiecznie przetransportować go na brzeg. Na szczęście szybka i skuteczna interwencja policjantów zapobiegła tragedii. Po raz kolejny przypominamy: woda to żywioł, który nie wybacza błędów!

Wczoraj przed godz. 20:00, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej oraz Oddziału Prewencji w Rzeszowie - mł. asp. Tomasz Wojtanowski, st. asp. Daniel Witalec oraz sierż. szt. Andrzej Bujak, czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w rejonie zbiornika wodnego Podwolina w Nisku.

W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli kobietę, która desperacko próbowała wyciągnąć z wody tonącą osobę. Policjanci natychmiast podjęli akcję ratunkową. Pomogli wyciągnąć z wody młodego mężczyznę, a następnie przetransportować go bezpiecznie na brzeg. Tam, mundurowi udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy, dzięki czemu udało się przywrócić mu funkcje życiowe.

Policyjni wodniacy zaopiekowali się 17- latkiem do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Jak ustalili funkcjonariusze, młody mężczyzna w trakcie kąpieli stracił siły i zaczął tonąć.

Przypominamy, że choć wolny czas i upały skłaniają do wypoczynku nad wodą, to nie wolno jednak zapominać o bezpieczeństwie. Woda to bardzo niebezpieczny żywioł. Wybierajmy do kąpieli miejsca, w których nad naszym bezpieczeństwem czuwa ratownik. Nigdy nie korzystajmy z tzw. "dzikich kąpieliskach", tam kąpiel jest szczególnie niebezpieczna.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~rni

TO TAM NIE MA R A T O W N I K Ó W ??????, że policja musi czuwać nad bezpieczeństwem kąpiących>

~Asia

W akcji brali również strażacy z Niska

~Obserwator

Fajnie, brawo ale dlaczego patrole rozpoczęły się dopiero od ok 17 czy wcześniej nic się dziać nie mogło? Co z mandatami za kąpiel w niedozwolonym miejscu?