Neurolog Beata Barcicka – Kłosowska p.o. dyrektora szpitala

Image

Po tym jak Monika Pachacz- Świderska złożyła rezygnację z funkcji dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, obowiązki włodarza naszej medycznej placówki medycznej pełnić będzie Beata Barcicka- Kłosowska.

Od 1 lipca 2022 roku Beata Barcicka- Kłosowska, neurolog szpitalny, pełniła funkcję wicedyrektora do spraw medycznych oraz pełnomocnika ds. Praw Pacjenta. Ze stalowowolskim szpitalem jest związana już od ponad 20 lat. Po odbyciu stażu podyplomowego, w 2003 roku rozpoczęła pracę na tutejszym Oddziale Neurologicznym, gdzie zrobiła specjalizację i pracuje do dziś.

[p]- Chciałbym zakomunikować, że w związku ze złożeniem rezygnacji ze stanowiska przez panią dyrektor Monikę Pachacz- Świderską Zarząd Powiatu Stalowowolskiego, na posiedzeniu w piątek, powołał na stanowisko pełniącej obowiązki dyrektora szpitala Beatę Barcicką- Kłosowską, dotychczasową zastępcę dyrektora do spraw medycznych- powiedział podczas konferencji prasowej starosta Janusz Zarzeczny.

Decyzja o rezygnacji ze stanowiska dotychczasowej dyrektor była dla Zarządu Powiatu niemiłą niespodzianką.

- Nie spodziewałem się takiej decyzji, jakieś pogłoski co do przejęcia funkcji prezydenta miasta słyszałem, ale wydawało się to mało realne, natomiast w ostatnim czasie zostało to sfinalizowane no i trudno mi było się nie zgodzić, jeżeli pani dyrektor chciała odejść… Zgodziliśmy się jako zarząd na odejście bez okresu wypowiedzenia, czyli na zasadzie porozumienia stron- mówi starosta Janusz Zarzeczny.

Beata Barcicka- Kłosowska podkreśliła, że decyzja w sprawia pełnienia funkcji dyrektora nastąpiła bardzo szybko. Powołanie na stanowisko otrzymała w piątek podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Stalowowolskiego.

- Wszystkie tematy, które były przedstawione wcześniej, będą kontynuowane. Chcemy zachować ciągłość udzielanych świadczeń. Przed nami nowe wyzwania, projekty, także inwestycje. Będziemy tutaj współpracować i działać z panem starostą i pracownikami Powiatowego Szpitala Specjalistycznego. Sprawy nie tylko szpitala, ale też pacjentów są mi znane i bliskie- mówiła p.o. dyrektora szpitala Beata Barcicka- Kłosowska.

Powołanie na dyrektora stalowowolskiego szpitala jest na okres pół roku, jest to maksymalny czas na jaki pozwalają Zarządowi Powiatu przepisy. Po upływie tego okresu zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko.

Starosta Janusz Zarzeczny, za pośrednictwem mediów, podziękował dotychczasowej dyrektor Monice Pachacz- Świderskiej za 3- letnią pracę na stanowisku włodarza lecznicy.

- Chciałbym podziękować za wiele pomysłów, energii, sił. To była bardzo dobra i owocna współpraca. Szkoda wielka, że pani dyrektor nie może kontynuować tej funkcji, bo myślę, że byłaby tutaj w dalszym ciągu wspaniałym dyrektorem. Myślę, że pani Beata Barcicka- Kłosowska, będzie bardzo dobrym dyrektorem, może i czasami lepszym, zobaczymy. W każdym razie liczymy na tę współprace, jeśli chodzi o panią Beatę Barcicką- Kłosowską- powiedział Janusz Zarzeczny.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~Ergo sum

A dlaczego nie na dyrektora banku, Zusu , skarbówki. Przecież po to się uczyła zawodu medyka. Tylko załamać ręce.

~Aga

I w końcu odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Miło słyszeć, że w końcu na stanowisku Dyrektora będzie ktoś, komu zależy na dobru szpitala służącego nam wszystkim. Trzymamy kciuki za Panią Doktor.

~klon

A po co zmieniać dyrektora szpitala w Nisku??? Przecież ten jest dobry, szpital się rozbudowuje, wprawdzie chwilowo zamknięto ginekologię i położnictwo, ale wg deklaracji Pana Dyrektora Tofila to tylko jest zawieszenie działalności oddziału na czas remontu. Po przeprowadzonych naprawach wszystko wróci i będzie jak dawniej. W Nisku żadnych zmian nie trzeba.

~irl.

Gratuluję Pani Doktor.Takich ludzi nam potrzeba.Uczciwa sumienna kobieta.Napewno da radę na tym stanowisku.Trzymam kciuki.BRAWO.

~Tai

Znakomita wiadomość. Życzę powodzenia Pani Doktor!

~serek

A w Nisku kiedy będzie zmiana na stanowisku dyrektora ?

~and

Nareszcie!!!.Właśnie takiej osoby nam potrzeba.Bardzo mądra i odpowiedzialna kobieta.Wie czego chce.Zawsze stawiałem na młodą kadrę,spędziłem w tym szpitalu sporo czasu jako pacjent i nie wyobrażam sobie w tej chwili aby leczyli mnie lekarze emeryci którym przy wypisywaniu recepty trzęsą się ręce.Emeryci do domu a nie po nasze pieniądze.

~Morsik

Powodzenia pani doktor, jest pani miła dobra i kompetentna, nie bedzie łatwo!