Uwaga: wkrótce rozpocznie się remont mostu na Sanie

Image

Informujemy, że już w lipcu rozpocznie się remont mostu na rzece San w ciągu drogi powiatowej nr 1024R – ul. Czarnieckiego w Stalowej Woli. Realizacja tej inwestycji będzie wiązała się z utrudnieniami w ruchu. Na czas jej trwania będzie obowiązywał w tym miejscu ruch wahadłowy.

W ramach remontu mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1024R zostanie rozebrana istniejąca nawierzchnia jezdni i chodników, wymienione zostaną urządzenia dylatacyjne, elementy odwodnienia oraz izolacja płyty pomostu. Na obiekcie pojawi się zupełnie nowa nawierzchnia jezdni i chodników, a także oświetlenie oraz oznakowanie poziome i pionowe.

– To skomplikowana inwestycja pod względem organizacyjnym. Tego rodzaju prace zawsze wiążą się z utrudnieniami w ruchu, aby jednak je zminimalizować, most na czas trwania przebudowy nie będzie całkowicie zamknięty, ale będzie obowiązywał na nim ruch wahadłowy. Najpierw przebudowywany, a co za tym idzie – wyłączony z ruchu, będzie jeden pas jezdni, a następnie drugi. Wiem, że siłą rzeczy to i tak nie będzie komfortowa sytuacja dla kierowców, ale nie mamy innego wyjścia. Ten most bezdyskusyjnie wymaga remontu. Musimy go zrealizować teraz, zwłaszcza, że mamy na ten cel przyznane wsparcie finansowe w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Szkoda byłoby go nie wykorzystać – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Wykonawca inwestycji rozpocznie prace budowlane wraz z dniem 2 lipca 2024 r. To, co najbardziej interesuje korzystających codziennie z opisywanego mostu mieszkańców, to zasady, jakie wprowadzi tu tymczasowa organizacja ruchu. Ogółem kierowanie ruchem wahadłowym będzie odbywało się przy pomocy sygnalizacji świetlnej, ale w godzinach, w których natężenie ruchu na drodze Stalowa Wola – Pysznica jest największe (6:00-9:00 oraz 14:00-17:00), będzie tu stosowane ręczne kierowanie ruchem.

– Na bazie wcześniejszych doświadczeń uważamy, że to powinno usprawnić ruch na moście – tłumaczy starosta Zarzeczny. Co ważne, przez cały okres trwania remontu, na moście będzie również utrzymany ruch pieszo-rowerowy.

Według wykonawcy inwestycji, przewidywany czas trwania zmienionej organizacji ruchu wyniesie 6 miesięcy. Remont mostu ma się zakończyć w styczniu 2025 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Frank Zappa

Poczekamy z remontem na ukończenie nowego mostu za VIVO.

~nowaGWIAZDA

Zamknąć się, jak remont to remont i nie ujadać.

~nowaGWIAZDA

do molek , mosty się remontuje ci kilkanaście lat , cie-ciu dla twego bezpieczeństwa. Warto się pomęczyć przez nawet pół roku aby potem korzystać z jak nowego mostu.

~molek

W ubiegłym roku też remontowali to, co nie wyremontowali może trzeba nowy postawić krócej by zeszło niż remontować starego trupa. Czy ktoś zdaje sobie sprawę jakie utrudnienia będą, czy może ma to w czterech literach. Przed wyborami trzeba było zacząć remont, a później liczyć na głosy wyborców. Kpiny sobie robią z ludzi. A firma remontująca będzie remontować do us....ej śmierci ten most i będzie miała w du ...e tych którzy będą musieli jeździć przez most.

~Tygrees

Dobrze ze upal im dopisze oni lubia taka pogode

~J24

Panie Zarzeczny dla Pana wszystko jest skomplikowane.
Lepiej było nie kandydować, to nie miał byś Pan problemów.

~skobra

I ostatnie wideo, Anglika mieszkającego w Chinach. Tego na pewno nie pokażą w telewizji umiech
Zdecydowanie warto zobaczyć, to nie jest film science-fiction umiech
The World CAN'T Compete with China's New Infrastructure! (America Jealous)

Jak sam autor mówi na wstępie: "Welcome to the future" umiech

~skobra

A w Egipcie budują nową stolicę, Nowy Kair, z najwyższym budynkiem w Afryce. Warto zobaczyć na YT: Amazing Engineering, How China Built Egyptian New Capital in Desert, Megacity Grows in the Desert
Tego nie pokażą w telewizji.
My stajemy się skansenem.

~skobra

W czasie wizyty Dudy wróciła z Księżyca na Ziemię sonda kosmiczna Chang'e 6, pierwsza w historii ludzkości która zwiedziła ciemną stronę, NASA prosi o podzielenie się próbkami. A w naszych mediach cisza. Ciekawe jaka jest tego przyczyna umiech

~skobra

A jak się to robi na świecie? Dworzec w 9 godzin - warto zobaczyć na YT: ULTIMATE Engineering, How China build a train station in 9 hours, China Incredible High Speed Rail

Stajemy się skansenem.

~Trala lala

Most trzeba wyremontować i nie marudzić marudy. Nawet w domu jak jest remont to tez nie jest wesoło????

~Morwa

Ech... Jak zwykle starostwo "nie zawodzi"... To można w miesiąc, góra dwa zrobić, ale robi się firmą "po taniości" to tyle remont trwa...
Znowu będzie robota 3 młodymi i dłubanina wieczna? Czy kilkanaście przynajmniej osób?

~Urbi

@jasio, czy wiesz co się w nocy robi? Można flaszkę obalić, potańczyć ale robota nad wodą.

~hmm...

Remont 340 metrowego mostu ma zająć pół roku,.... no niezłe tempo. Pewnie znowu będzie pracowało dwóch ludzi, dwóch będzie kierowało ruchem i pięciu nadzorowało, prace tych czterech.

~@Easy Rider

Tyle wypocin żeś natworzył, a adresat nie ten. To STAROSTA i STAROSTWO odpowiadają za ten most i jego remont i to do nich pretensje, prośby i żale kieruj...

~zara

Czy ja dobrze widzę,, styczeń 2025 rok ,, brawo , to nie jest śmieszne

~Alert RBC

Uwaga! Jest lato! Może być gorąco! Nie wychodź z domu, pij dużo wody, piłeś - nie jedz.
Mogą być też burze, wiatry, pioruny, błyskawice! Chroń siebie i najbliższych. Zabezpiecz mienie.
Życie ludzkie jest najwyższą wartością, dobro dziecka jest najważniejsze, zdrowie jest najważniejsze.

~jasio

a nie lepiejzamiast kierowac recznie zrobic remont w 2 noce

~feltd

tempo naprawy przy wymianie dylatacji rok temu było dramatycznie wolne.

~Tygrees 23

Ale beda jaja

~jan

.... chyba rok, może półtora temu był remont dylatacji na tym moście.... ktoś koordynuje co na budowlach drogowych należy robić, jest harmonogram remontów .... gdzie jest ten wielokrotnie nagradzany ,,organ właścicielski " ? ....

~Easy Rider

Panie Prezydencie. Głosowaliśmy na Pana i oczekujemy, że w tej sprawie będzie Pan reprezentował interesy mieszkańców Stalowej Woli, a nie Pysznicy i okolic. Remont mostu zaplanowany jest na pół roku. Brak jego zamknięcia wydłuży prace o co najmniej 2 miesiące. Przerabialiśmy już tam ręczne kierowanie ruchem. Efekt? Zakorkowane ulice: Poniatowskiego, Czarnieckiego oraz Żwirki i Wigury. Zablokowana obwodnica. Kierowcy z niej korzystający, powrócą na Aleje Jana Pawła II - bo będzie szybciej. Dlaczego w imię wygody mniejszości (Pysznica), ma cierpieć połowa mieszkańców Stalowej Woli? Pomijam już fakt oburzenia ludności po drugiej stronie Sanu, na pomysł przyłączenia tej miejscowości do naszego miasta. Moim zdaniem most powinien zostać zamknięty. Przejazd tylko dla pojazdów uprzywilejowanych na sygnale. W godzinach szczytu będzie jakaś szansa, by pogotowie lub straż pożarna - dotarły na czas. Aż do późnej jesieni może być bardzo ciepło. Proszę powiedzieć mieszkańcom wspomnianych przeze mnie trzech ulic, aby zamknęli sobie w upał okna. Inaczej będą wdychać opary spalin, poruszających się w żółwim tempie samochodów. Kolejnym mankamentem będzie dezorganizacja komunikacji miejskiej. Wiele osób zamierza się na nią przesiąść od września, w związku z zapowiedzią o bezpłatnym transporcie. Cóż z tego, jeśli czekają nas ogromne opóźnienia.
Panie Prezydencie, teraz od Pana zależy czy to ogon będzie machać psem...