Ruszyła przebudowa parkingu przy starostwie

Image

W poniedziałek 24 czerwca rozpoczęła się przebudowa parkingu osiedlowego obok Starostwa Powiatowego.

W związku z tym wprowadzona została zmiana organizacji ruchu na terenie objętym pracami.

– Przystępujemy do rzeczowej realizacji przebudowy i remontu parkingu przy Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli. Mocno zniszczona nawierzchnia obecnego parkingu wraz z infrastrukturą podziemną zostanie generalnie przebudowana. Ta długo oczekiwana inwestycja zdecydowanie poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców bloków sąsiadujących z parkingiem– mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Z powodu zaplanowanej przebudowy, zostaje wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Od godziny 7:00 24 czerwca 2024 r. zamknięta zostanie połowa parkingu osiedlowego, w tym część wjazdowa od ulicy Siedlanowskiego. Ruch w dotychczasowej części wyjazdowej będzie odbywał się w obu kierunkach. Po zakończeniu prac na pierwszej części parkingu, zostanie ona otwarta, a roboty budowlane przeniosą się na drugą część.

Główny zakres robót obejmuje prace geodezyjne i rozbiórkowe, roboty ziemne, przebudowę istniejących sieci instalacyjnych kolidujących lub związanych z projektowaną infrastrukturą, wykonanie odwodnienia – studni chłonnych wraz ze studzienkami ściekowymi i przykanalikami oraz podłączenie do istniejącej, miejskiej sieci kanalizacji deszczowej. Zostanie przebudowane oświetlenie parkingu poprzez przestawienie istniejących lamp i dostawienie nowych w obrębie parkingu. Wykonane zostaną miejsca postojowe z betonowych płyt ażurowych, odseparowanych kostką betonową oraz jezdni manewrowej z kostki betonowej.

Prace budowlane na parkingu osiedlowym potrwają do października.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~zgryd

no właśnie mamy prawo, tak samo jak każdy inny kto przyjedzie i tam zaparkuje. policja nie ma prawa odholować aut które są dobrze zaparkowane no chyba ze stoi ktoś środku drogi. i wiesz co mogę mieć i dziesięć aut i wszystkie mogę sobie tam zaparkować bo żadne prawo mi tego nie broni. P.S. kupiłeś już maść?

~nowaGWIAZDA

do zgryd i kalifornia, jak nie macie żadnych argumentów to tylko obrażacie swego oponenta. Ja wam przedstawiam fakty a wy szczujecie na mnie. To , że wy tam mieszkacie nie znaczy, że macie prawo wszystkie okoliczne parkingi zajmować.

~Kalifornia

Do Nowej Gwiazdy szkoda mi na ciebie czasu, bo widać, że jesteś marnym partnerem do rozmowy

~zgryd

hej nowa gwiazdo chyba źle zaaplikowałeś maść którą ci poleciłem bo widzę nie działa umiech to się wciera a ty ją chyba połknąłeś - razem z tubką i na mózg ci siadło smiech2

~nowaGWIAZDA

do kalifornia, to wy wszędzie zajmujecie parkingi w okolicy waszego bloku. Sklepy pozamykane a na ich parkingach stoją wasze samochody i klienci nie mają gdzie parkować. Tam powinna policja raz na zawsze zrobić porządek z waszymi szrotami. Dlaczego nie parkujecie tam przy garażach na PODLEŚNEJ co trzeba parę kroków zrobić więcej do klatki? Zrewitalizowany parking przy STAROSTWIE musi być zamykany na szlaban albo wielką bramę i skończy się wasze stawianie tam szrotów.

~Leno

Dwa lata to pewnie potrwa

~Kalifornia

Do NowejGwiazdy, która spadła z nieba i stuknęła się najwyraźniej w główkę. Przypominam, że starostwo sprowadziło się na nasze osiedle kilka lat temu, a parking był wiele lat przed tym. Starostwo ma "swój" parking przed budynkiem, na którym jest sporo miejsc. Do tego zawłaszcza parkinki pod blokiem Podleśna 19 i Siedlanowskiego 2. Pracownicy i klienci tej instytucji rozjechali pas zieleni przy parkingu, stawiają auta jak popadnie. Zdarza się, że i pod lipą na trawniku parkują... Wzdłuż bloku się nie da zrobić parkingu z różnych względów. Przespaceruj się, to będziesz widzieć.

~Zgryd

Wiesz moze dlatego ze tam nie ma miejsca na parking dla tak duzej liczby mieszkancow. Polecam kupic sobie masc na bol czterech liter

~.......

Jak sobie zbudujesz parking na swojej prywatnej działce to będziesz mógł wymagać

~nowaGWIAZDA

do zgryd, człowieku dlaczego mieszkańcy tego bloku numer 2 na ulicy SIEDLANOWSKIEGO nie zrobią sobie parkingu przy samym bloku tak jak tam jest przy innych blokach więc o czym ty gęgasz. Najlepiej aby samochody parkowały jak najdalej od mojego bloku bo przecież smr-dzą.

~zgryd

weź ty sie zastanów co piszesz. A gdzie niby mają parkować? Poza tym nie ma takiego przepisu przez który policja mogłaby odholować auta. Stawiasz samochód na najbliższym wolnym miejscu. Nawet tabliczki "tylko dla mieszkańców" nie mają podparcia prawnego i możesz tam parkować, a policja nic ci nie zrobi. A idąc już twoim tokiem myślenia to parking starostwa jest tam za bramą smiech2 Zapewne jesteś pracownikiem i nie masz gdzie stawiać swojego bolidu, i właśnie przez pracowników w głównej mierze ten parking jest non stop zapełniony. Bo interesant przyjedzie załatwi i pojedzie. Trochę więcej empatii życzę umiech

~nowaGWIAZDA

Wszyscy mieszkańcy czekają na rewitalizacje tego parkingu bo obraz tego przybytku to widok z komuny. Mam tylko nadzieje , że po rewitalizacji będzie tam dużo więcej miejsca na parkujące tam samochody. Bo parkują tam mieszkańcy bloku SIEDLANOIWSKIEGO 2. To powinien być parking tylko dla interesantów STAROSTWA a inne samochody powinna policja codziennie odholować na parking policji i za opłatą właściciel może sobie swój samochód odebrać.

~DgG

To będzie prawdziwy armagedon, tam już vw tej chwili nie ma miejsc parkingowych, chyba trzeba będzie na zajezdni pod hutą parkować. Ten parking to tak naprawdę wystarczy położyć nowy asfalt (nawierzchnie) i wymalować linie dla głąbów, co by wiedziały jak parkować, zrobić zakaz dla wszelkich przyczep towarowych i kempingowych. Kolejny temat to remont naprzeciw PSP nr 4, czy to było konieczne, bo tam nic nie zrobiono poza dwoma lampami doświetlającymi przejscie dla pieszych, te dwie lampy można było zainstalować bez tak kosztownego remontu, który to nic tak naprawdę nie dał, cała wymieniona infrastruktura była w bardzo dobrym stanie, jedynie remont niepotrzebny zresztą utrudniał życie kierowcom i okolicznym mieszkańcom bloku

~mieszkaniec

I niech wszędzie gęsto poustawiają słupki żeby nie wjeżdżali smrodami na trawniki - teraz jest pełna demolka

~Dab

Wreszcie! Brawo!!
czekamy z niecierpliwością!