Zdarzenie drogowe z udziałem rowerzystki

Image

Stalowowolscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała 75-letnia rowerzystka. Mundurowi wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Na ul. Czarnieckiego w Stalowej Woli, za mostem w kierunku miejscowości Pysznica doszło do zdarzenia drogowego. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 75-letnia rowerzystka jechała drogą dla rowerów w kierunku miejscowości Pysznica. W pewnym momencie, najprawdopodobniej nie sygnalizując zamiaru skrętu, zjechała w lewo na oznakowane przejście dla pieszych. Jadąca za nią volkswagenem 44-letnia kobieta, widząc to, próbowała ominąć cyklistkę, mimo to doszło do zderzenia.

Do szpitala została przewieziona 75-letnia rowerzystka. Uczestniczki zdarzenia były trzeźwe.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Droga była nieprzejezdna przez blisko 3 godziny. Policjanci kierowali na objazdy.

Apelujemy o ostrożność. Kierowcom jednośladów przypominamy, że istnieje bezwzględny zakaz przejeżdżania przez przejścia dla pieszych, wzdłuż których nie jest wyznaczony przejazd dla rowerów! Za każdym razem rowerzysta zbliżający się do przejścia, powinien zejść z roweru i go bezpiecznie przeprowadzić, dając tym samym kierowcy szanse na właściwą reakcję. Również poruszając się po przejeździe dla rowerów, kierujący jednośladem powinni dokładnie się rozejrzeć i upewnić, że przejazd będzie bezpieczny. Pamiętajmy również o konieczności sygnalizowania zamiaru

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Bbbhhhh

Sdhm
Avnbcgkn

~Yuu

Gwiazda deb.lu pisoski darmowe przejazdy mają emeryci tylko z miasta

~nowaGWIAZDA

W tym wieku kobicina z PYSZNICY wybiera się do STA LOVE J WOLI rowerem mając pod domem MKS i to za friko czy ludziom w starszym wieku rozum PAN BÓG odbiera.

~boby

Kolejna rowerzystka mam nadzieję że zapłaci za naprawę samochodu i straty moralne. Współczuję wszystkim kierowcom których to spotyka !!!