Wielobarwny marsz seniorów przez miasto

Image

Stalowowolscy seniorzy po raz kolejny akcentują swoją obecność. Ulicami miasta przeszedł marsz seniorów. Prowadziła go Orkiestra Dęta i mażoretki.

Pierwszy taki marsz odbył się w roku 2013, 12 października, z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Od tamtego czasu nasi seniorzy organizują w różnym okresie roku takie właśnie marsze, by pokazać, że druga młodość na ogół jest lepsza, bo świadoma i dojrzała emocjonalnie. Warto więc bawić się i korzystać z życia gdy się już może, bo się jest na zasłużonej emeryturze.

Tym razem marsz, który liczył około 400 osób, wyruszył spod Centrum Aktywności Seniora na Al. Jana Pawła II, ulicą Staszica doszedł do ul. Mickiewicza i zawrócił do CAS- u. Niesiono transparenty, baloniki, kwiaty. Nasi seniorzy są bardzo radośni, mają sporo wigory, a zrzeszeni są w 16 klubach senioralnych skupionych przy CAS- ie. Warto się do nich zapisać, by nie być samotnym, móc porozmawiać z innymi choćby o sprawach codziennych, wymienić się doświadczeniami i nauczyć czegoś pożytecznego.

Bo przecież w każdym z nas jest radość. Trzeba ją tylko wydobyć na światło dzienni]e i podzielić tym dobrem z innymi.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.