Olivier Sukiennicki zawodnikiem Wisły Kraków !!!

Image

Potwierdziły się informacje mówiące, że Olivier Sukiennicki, 21-letni pomocnik, opuszcza Stal Stalową Wolę i przenosi się do Wisły Kraków. Jego transfer opiewa na sumę około 250 tysięcy złotych. Z drużyną "Białej Gwiazdy" zawodnik związał się dwuletnim kontraktem, z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Sukiennicki dołączył do Stali Stalowa Wola 17 lipca 2023 roku. W barwach zielono- czarnych rozegrał 29 spotkań, w których udało mu się strzelić jedną bramkę i zaliczyć 4 asysty. Dzięki jego wkładowi zespół awansował po barażach na zaplecze Ekstraklasy. Przed dołączeniem do Stali Olivier Sukiennicki był wychowankiem Ajaksu Częstochowa. Jako junior miał okazję trenować pod okiem trenerów z takich angielskich klubów jak: West Bromwich Albion FC, Manchester City, Stoke City FC czy Bradford City. Później został zawodnikiem Rakowa Częstochowa, skąd przeniósł się do Stalówki przed sezonem 2023/24.

Utrata tak młodego i utalentowanego zawodnika jak Olivier jest niewątpliwie stratą dla beniaminka 1 ligi. Dziury w składzie po nim nie będzie łatwo załatać. Będziemy więc bacznie obserwować kolejne ruchy kadrowe w Stali.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~k i b i c

I Sukiennicki zagrał w Wiśle w Lidze