Czy będzie nowe miejsce postoju taksówek?

Image

Czy w centrum Rozwadowa potrzebny jest postój taksówek? Wobec braku miejsc do parkowania dylemat ten jest do szybkiego rozstrzygnięcia.

Radny Andrzej Kochan zwrócił uwagę na fakt, że przy rozwadowskim rynku wyznaczono aż 3 miejsca parkingowe dla taksówek. Wobec sytuacji, że na ogół są one puste, pojawia się pytanie: po co one komu? Radny zaapelował, by rozważyć opcje przeniesienia postoju dla taxi w dogodniejsze miejsce, tym samym zwalniając teren dla kierowców. W Rozwadowie zaparkowanie auta w centrum jest problemem. Czy miasto wskaże inne miejsce postoju taksówek?

- Wyznaczonych jest ogólnie 5 miejsc, 3 dla postoju Taxi. Jestem tam kilka razy dziennie, robię zakupy, przechodzę tamtędy. Sporadycznie 1 taksówka tam stoi. Mieszkańcy jak nie mają normalnych, wolnych miejsc postojowych, zajeżdżają tam. Ostatnio coraz częściej są interwencje policji, niestety płacą mandaty. Zasadnym jest żeby było miejsce postojowe na rynku. Nie jestem zwolennikiem żeby tego miejsca nie było wcale, ale czy nie warto by było rozważyć żeby dodatkowe miejsce dla postoju taksówek było przy dworcu kolejowym? Jakby nie patrzeć, mamy tam węzeł kolejowy, mamy tam przystanki autobusowe naszej komunikacji, mamy biuro paszportowe. Wydaje mi się, że tam powinno być bardziej skumulowane centrum postoju taksówek. Tu powinno wystarczyć 1, maksymalnie 2 miejsca. Trzeba by było to przedyskutować z taksówkarzami, czy to jest zasadne- mówił podczas sesji Rady Miasta radny Andrzej Kochan.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny przyznał, że faktycznie, na rozwadowskim rynku nie są wykorzystywane wszystkie miejsca postoju dla taksówek. Podkreślił, że w tej dzielnicy Stalowej Woli zauważalne jest pobudzenie gospodarcze i tych zwyczajnych miejsc postojowych zaczyna po prostu brakować.

- Tak jak była dyskutowana kwestia miejsc parkingowych, no to dzisiaj można powiedzieć, że tych miejsc jest za mało. Jest to istotny problem, dlatego tutaj tego typu usługi, które są też ważne, powinny mieć swoje miejsce, ale może w nie tak dominujący sposób, zwłaszcza, że ta część rynku, ona jest dość mocno skomercjalizowana pod względem usług, osób, które tam chcą zaparkować i skorzystać czy to ze sklepów, czy usług. Myślę więc, że te miejsca powinny być oddane do możliwości parkowania. Dobrą okazją do tego będzie oddanie do użytku odcinka ulicy Dąbrowskiego, którą wykonuje powiat stalowowolski przy wsparciu miasta Stalowej Woli. Te działania na wakacjach będą zakończone i wtedy będzie można wskazać w obrębie Rozwadowa taki postój taksówek, w tamtej części osiedla- mówił podczas sesji Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =