Czy ul. Kasztanowa doczeka się pełnej przebudowy?

Image

To pytanie, które zadają sobie mieszkańcy osiedla Piaski.

Radna Janina Siek, podczas obrad Rady Miasta, zwróciła uwagę na sprawę stanu ul. Kasztanowej. Zaapelowała o to, by droga przeszła kompleksową modernizację.

- Mamy ul. Kasztanową na osiedlu Piaski, która ma ponad 40 lat. Jest to jedna z głównych ulic. Brakuje chodników, oświetlenia i położenia nawierzchni. Jest to prowizorka, po której jeżdżą MKS- y. Nie wiem czy po prowizorkach mogą być one puszczane, ale jeżdżą. Przejść dla pieszych na Piaskach nagminnie brakuje- mówiła Janina Siek.

Prezydent miasta przyznał rację radnej, bo obecnie ta ulica składa się zaledwie z nakładki asfaltowej, a to sprawia, że jej nawierzchnia kruszy się na obrzeżach pod ciężarem samochodów. Droga ta jest ważna, łączy poszczególne części osiedla.

- Czekamy na zakończenie prac, czy ostatecznych decyzji w zakresie likwidacji gazociągu, który przebiega w tym pasie, a który idzie wzdłuż ul. Kasztanowej. Jeżeli zapadną decyzje i ten gazociąg będzie zlikwidowany, to umożliwi to inne zagospodarowanie terenu. W debacie z mieszkańcami pojawiały się wnioski dotyczące przebicia się ślepych uliczek, które mogłyby przejść do ul. Kasztanowej. To jest kwestia dyskusyjna, ale takie pomysły są zgłaszane. Ja ze swojej strony chciałbym zgłosić, że w momencie kiedy zapadnie decyzja w sprawie przebiegu gazociąg- myślę, że ona powinna zapaść w tym roku- wtedy moglibyśmy podjąć decyzję o zaprojektowaniu i wybudowaniu drogi w takim docelowym kształcie, może również wsłuchując się w głos, tych uliczek sąsiednich- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Włodarz miasta odniósł się również do kwestii przejść dla pieszych wyjaśniając, że w poprzedniej kadencji rozeznawano tę sprawę. Zaznaczył przy tym, że Wydział Realizacji Inwestycji i Transportu zrobi w tym temacie audyt.

- Mamy wniosek dotyczący zmiany pierwszeństwa przejazdu od Tysiąclecia w stronę ul. Kasztanowej. Tam jest sytuacja kolizyjna, tam są wnioski w sprawie zmiany pierwszeństwa przejazdu na tym skrzyżowaniu- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =