Czy nocą sygnalizacja świetlna powinna być wyłączona?

Image
Czy nocą sygnalizacja świetlna powinna być wyłączona?

Radny Damian Marczak proponuje żeby przyjrzeć się działaniu sygnalizacji świetlnej w Stalowej Woli. Sugeruje on, by w porze wieczorno- nocnej, szczególnie na głównej ulicy, była ona wyłączona.

- Wielu kierowców, którzy nocą poruszają się po terenie Stalowej Woli zwraca mi uwagę, że sygnalizacja świetlna, w szczególności na alejach Jana Pawła II, jest cały czas włączona. Wydaje się to być zbyteczne, szczególnie w porach wieczornych. Powoduje to opóźnienia, straty finansowe. Wiadomo, zatrzymywanie, startowanie auta, to są faktycznie koszty i czas. Proszę, żeby Komisja Bezpieczeństwa zajęła się tą sprawą- mówi radny Damian Marczak.

W kwestii działania świateł, odniósł się radny Wiesław Siembida, który ma zupełnie odmienne zdanie od radnego Marczaka.

- Nie zgadzam się z tym żeby sygnalizacja świetlna była wyłączona. Nie zgadzam się z tym, że kierowcy mają utrudnienia. Na Jana Pawła II, szczególnie w weekendy, kierowcy robią sobie wyścigi od świateł do świateł. Jeżeli otwarlibyśmy ruch i byłaby sygnalizacja pulsacyjna, to doszłoby do wielu zagrożeń. Ja mieszkam przy tej ulicy i wiem co tam się dzieje. Często stoi tam radiowóz policyjny i łapie prędkościomierzem. Tam koło Biedronki jest rozwijana nadmierna prędkość- mówi radny Wiesław Siembida.

Wiesław Siembida zgodził się z Marczakiem, by temat był omówiony na komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

[p]Jakie jest Wasze zdanie na temat sygnalizacji świetlnej? Czy w nocy powinna ona działać inaczej niż w ciągu dnia? Czy są miejsca gdzie sygnalizacji świetlnej brakuje, albo jest ona zbyt uciążliwa?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =