Hospicjum stacjonarne jesienią, ale już działa hospicjum domowe

Image

W październiku powinny dobiec końca roboty związane z budową hospicjum w Stalowej Woli. Praca wre, a już teraz działa hospicjum domowe.

W hospicjum zostanie przygotowanych 30 łóżek w pokojach 1 i 2- osobowych. W każdym z pokoi będzie mieścić się łazienka. Będzie także miejsce odpoczynku dla rodzin chorego. Ponadto w obiekcie znajdzie się m.in.: stołówka, jadalnia, świetlica, kaplica, pokoje zabiegowe i rehabilitacyjne. W poradni Medycyny Paliatywnej znajdować się będą 3 gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, gabinet rehabilitacyjny. W budynku poradni będzie można wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny. Sam obiekt będzie nowoczesny, będzie spełniać najwyższe standardy, jeśli chodzi o energooszczędność.[/p]

Budowa hospicjum stacjonarnego będzie kosztowała 21,5 mln zł, z czego 15 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

O to, kiedy hospicjum wystartuje, spytał radny Jan Sibiga.

- Mieszkańcy zapytują jaka jest perspektywa już uruchomienia hospicjum. Oczekiwania są duże- powiedział na sesji radny PiS.

- W tej chwili trwają prace montażowe, prace wykończeniowe, czyli po części inwestycji, która dotyczyła budowy budynku. Są działania z zakresu wyposażenia, natomiast cały czas oczekujemy na rozstrzygnięcia kwestii finansowania i możliwość podpisania kontraktu na hospicjum stacjonarne. Potem będziemy przystępowali do ostatecznego zamówienia, które umożliwi nam otwarcie hospicjum. Funkcjonuje- i to jest duży sukces- hospicjum domowe- wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W najbliższym czasie włodarz Stalowej Woli chce zwołać spotkanie, na którym osoby odpowiedzialne za działanie hospicjum przekażą co się dzieje na tym polu. Pierwszy krok do otworzenia hospicjum jest już postawiony, bo powołany jest zespół, który będzie świadczył usługi.

Konkretna data uruchomienia stacjonarnego hospicjum uzależniona jest od wydania decyzji przez podmiot finansujący.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =