Kolejny raz przekroczył prędkość

Image
Kolejny raz przekroczył prędkość

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Dodge, który przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h.

52- latek jechał z prędkością 101 km/h. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej popełnił podobne wykroczenie. Mieszkaniec powiatu stalowowolskiego został ukarany wysokim mandatem oraz punktami karnymi. Dodatkowo, funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu z powodu braku badań technicznych.

Wczoraj przed godz. 20:00 policjanci niżańskiego ruchu drogowego sprawdzali z jaką prędkością poruszają się kierowcy jadący przez gminę Rudnik nad Sanem. Mundurowi zmierzyli prędkość samochodu osobowego marki Dodge, którego kierowca w miejscu, w którym dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h, miał na liczniku 101 km/h.

Funkcjonariusze ustalili, że nie było to pierwsze tego typu wykroczenie popełnione przez 52- latka. Jak się okazało, mężczyzna wcześniej został zatrzymany do kontroli drogowej również z powodu przekroczenia prędkości. Oprócz utraty prawa jazdy, za popełnienie tego rodzaju czynu w warunkach recydywy, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych oraz 13 punktami karnymi.

W trakcie kontroli, dodatkowo wyszło na jaw, że samochód, którym kierował 52- latek nie posiada aktualnych badań technicznych, w związku z czym mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Policja apeluje, aby zawsze stosować się do ograniczeń prędkości. Niedostosowanie się do warunków ruchu, to najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy z nas chce bezpiecznie dojechać do celu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =