Kiedy będzie można korzystać z wodnego placu zabaw?

Image

W Parku Miejskim trwają intensywne prace związane z modernizacją wodnego placu zabaw. Czy ulubione miejsce zabaw dzieci zostanie uruchomione przed wakacjami?

18 sierpnia 2018 roku w Stalowej Woli został otwarty wodny plac zabaw. Od samego początku miejsce to było bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców Stalowej Woli oraz przyjezdnych. Po 5 latach funkcjonowania obiektu została podjęta decyzja o jego remoncie. Trwają właśnie prace związane z odwodnieniem miejsca, później zostaną założone nowe, „bezpieczne” warstwy podłoża.

- W tej chwili przede wszystkim czekamy na realizację zadania przez wykonawcę. Te działania muszą być wykonane w optymalnych warunkach pogodowych, czyli nie może być zagrożenia deszczem, musi być odpowiednia temperatura, tak aby wyłożona już nawierzchnia bezpieczna, była stabilnie i na lata wykonana- wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Założenie jest takie, żeby wodny plac zabaw mógł zostać otwarty po zakończeniu roku szkolnego, ale czy uda się to zrealizować, w dużej mierze jest uzależnione od pogody.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =