Jak kupić dom w USA za Bitcoiny

Materiał zewnętrzny Image

W naszym coraz bardziej cyfrowym świecie coraz więcej rzeczy staje się możliwych. Możesz teraz użyć kryptowaluty do zakupu dużych aktywów, takich jak dom, zakładając, że masz na uwadze kilka zastrzeżeń. Ponad jedna trzecia małych firm podobno akceptuje płatności kryptowalutowe. Niektórzy eksperci przewidują, że płatności hipoteczne w kryptowalucie staną się bardziej powszechne w nadchodzących latach. Odwiedź immediate-edge.pl, aby uzyskać wgląd w wykorzystanie kryptowaluty przy dużych zakupach. Nasza firma zajmująca się edukacją inwestycyjną specjalizuje się w zapewnianiu kompleksowych porad dotyczących strategii inwestycyjnych w kryptowalutach, zapewniając naszym klientom podejmowanie świadomych decyzji w celu osiągnięcia swoich celów finansowych.

Platformy Fintech ułatwiają przekazywanie Bitcoinów peer-to-peer między konsumentami, a niektórzy kredytodawcy hipoteczni już zaczęli eksperymentować z umożliwieniem klientom płacenia w kryptowalucie. Na przykład United Wholesale Mortgage, drugi co do wielkości kredytodawca hipoteczny w kraju, ogłosił w sierpniu ubiegłego roku krótkotrwały plan akceptacji płatności Bitcoin, ale szybko porzucił program ze względu na wysokie koszty i niepewność regulacyjną.

Jednak zakup domu za pomocą kryptowaluty może być zbyt atrakcyjny dla deweloperów i innowatorów, aby zrezygnować z takiej opcji.

Oto, jak kupić dom przy użyciu Bitcoinów

Oto kilka aktualnych opcji dla bystrych posiadaczy kryptowalut i osób pragnących kupić dom w kryptowalutach.

Użyj swojego Bitcoina jako zabezpieczenia

Jednym ze sposobów wykorzystania Bitcoina na nieruchomości jest jako zaliczka. Kilka nowych platform fintech wypuszcza produkty specjalnie do tego celu. BlockFi, Celsius i Unchained Capital, na przykład, oferują pożyczki zabezpieczone kryptowalutami z rocznymi stopami procentowymi w zakresie od 1% do 6%. Ludzie mogą korzystać z tych pożyczek, aby dokonać dużych zakupów, takich jak samochody i nieruchomości. Wykorzystując aktywa kryptowalutowe, firmy te twierdzą, że pomagają wszystkim, od nieubankowionych do osób o dużych dochodach, rozszerzyć swoje opcje kredytowe.

Pożyczka zabezpieczona kryptowalutami jest atrakcyjna, ponieważ kredytobiorcy nie są zobowiązani do upłynnienia swoich udziałów w kryptowalutach, aby uzyskać finansowanie. A to eliminuje potrzebę spieniężenia swojej kryptowaluty i unika tworzenia zdarzenia podlegającego opodatkowaniu w celu zakupu domu.

Zdradliwą częścią dotyczącą pożyczek zabezpieczonych kryptowalutami jest to, że (a) nie są one jeszcze dostępne we wszystkich stanach i (b) wskaźnik loan-to-value (LTV) jest trudny do określenia, ponieważ kryptowaluty są bardzo zmienne. Jeśli uzyskasz pożyczkę w stosunku 1:1 i użyjesz 1 BTC jako zabezpieczenia, teoretycznie możesz uzyskać pożyczkę na 47 500 USD. Każdy kredytodawca może użyć innej formuły LTV.

Transfer kryptowaluty od kupującego do sprzedającego

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dwie osoby zawarły prywatną umowę sprzedaży domu w zamian za kryptowalutę poprzez bezpośredni transfer z portfela do portfela. Dobrym pomysłem jest uzyskanie umowy na piśmie i skonsultowanie się z prawnikiem znającym prawo nieruchomości i kryptowalut.

Ta metoda raczej nie zadziała, jeśli korzystasz z usług agenta nieruchomości, który raczej nie zaakceptuje prowizji w kryptowalucie.

Wypłacanie Bitcoinów

W ten sam sposób możesz zapłacić za dom za pomocą kryptowaluty w sytuacji for-sale-by-owner (na sprzedaż przez właściciela); możesz również zapłacić w gotówce. Podobnie, jeśli potrzebujesz funduszy na finansowanie, możesz spieniężyć część swoich udziałów w kryptowalutach, aby zasilić początkową zaliczkę.

Dlaczego powinieneś kupić dom ze zdecentralizowanym majątkiem?

Zanim zdecydujesz się na jedną z powyższych opcji i przystąpisz do zakupu nieruchomości, zastanów się w pierwszej kolejności, dlaczego chcesz kupić dom za pomocą kryptowaluty.

Satoshi Nakamoto zaprojektował tę kryptowalutę jako zdecentralizowany składnik aktywów, podczas gdy przemysł hipoteczny zależy od sieci kredytodawców i banków scentralizowanych pod względem finansowania. Rozważ wzięcie kredytu hipotecznego w banku i użycie nowatorskiej, pozbawionej uprawnień, w pełni zdecentralizowanej waluty algorytmicznej do spłacenia waluty fiat (rządowej) pożyczonej na zakup fizycznego aktywa w świecie rzeczywistym.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =