Podkarpacka Policja ma Grupę Antykonfliktową. Chodzi o migrantów

Image

Nie milkną echa tragedii, do jakiej doszło na naszej wschodniej granicy. Polski żołnierz ugodzony nożem przez próbującego przedostać się do naszego kraju migranta, zmarł w szpitalu. Nasi żołnierze mogą bronić się gazem, ale nie bronią palną. Tymczasem w Polsce jest coraz więcej migrantów, z którymi wywiązują się konflikty.

Podkarpaccy funkcjonariusze, należący do Grupy Antykonfliktowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, uczestniczyli w szkoleniu z zakresu komunikacji międzykulturowej. Spotkania zorganizowano w ramach współpracy Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka komendy wojewódzkiej w Rzeszowie z Międzynarodową Organizacją ds. Migracji (IOM).

28 i 29 maja br., w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyły się dwa szkolenia z zakresu komunikacji międzykulturowej. Skierowane były do osób należących do powołanej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie grupy antykonfliktowej.

W ich trakcie uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak różnice kulturowe mogą wpływać na przebieg komunikacji, jak budować zaufanie i porozumienie z różnymi grupami społecznymi oraz zapoznać się z technikami komunikacji niezbędnymi do skutecznej interakcji z osobami z różnych kręgów kulturowych.

Zajęcia przeprowadziła przedstawicielka IOM - Anna Kawalska - doświadczona psycholożka międzykulturowa i trenerka umiejętności psychologicznych oraz kompetencji międzykulturowych.

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) jest organizacją międzyrządową, agendą ONZ ds. migracji, której Polska jest członkiem od 1992 roku. Biuro Krajowe IOM Polska od lat współpracuje z instytucjami państwowymi, samorządami i pracodawcami, prowadzi działania informacyjne, szkolenia oraz udziela bezpośredniego wsparcia osobom z doświadczeniem migracyjnym, w tym obywatelom polskim.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =