Lokaty online – jak krok po kroku założyć lokatę przez internet?

Materiał zewnętrzny Image

Szukasz sposobu, by bezpiecznie pomnożyć oszczędności? Jednym z popularnych sposobów jest założenie lokaty. Możesz to zrobić w siedzibie wybranego banku albo przez internet. Podpowiadamy, jak krok po kroku założyć lokatę online – bez wychodzenia z domu. To banalnie proste!

Lokaty bankowe – sposób na pomnożenie oszczędności

Lokaty to nadal jedne z najbardziej popularnych metod inwestowania. Klient zawiera z wybranym bankiem umowę, na mocy której przekazuje mu określoną kwotę pieniędzy. Po upływie konkretnego terminu otrzyma swoje środki wraz z odsetkami. Oprocentowanie lokaty zależy m.in. od wysokości stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego, a także od ustaleń banku.

Lokaty online krok po kroku

Lokata to popularny produkt bankowy, który można założyć zwykle na trzy sposoby – stacjonarnie, czyli w placówce banku, przez telefon, a także online. By nie stać w kolejce i nie tracić czasu, większość z nas korzysta z alternatywy, jaką jest internet. Bankowość elektroniczna podąża z duchem czasu.

Proces zakładania lokaty internetowej krok po kroku wygląda tak:

• Porównaj lokaty bankowe i wybierz odpowiednią propozycję.

• Zaloguj się do serwisu internetowego banku, w którym chcesz założyć lokatę. Upewnij się, że adres jest poprawny, a w polu adresu widnieje charakterystyczna kłódka. Oznacza to, że połączenie jest szyfrowane i bezpieczne. Jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej, ściągnij ją z autoryzowanego sklepu – Google Play, App Store lub AppGallery.

• Określ swoje możliwości finansowe.

• Wybierz propozycję lokaty, np. lokatę 6- albo 12-miesięczną.

• Spełnij warunki stawiane przez bank. Banki mogą mieć różne wymagania – jak m.in. założenie konta osobistego w danym banku.

• Wypełnij wniosek – wpisz kwotę lokaty i określ czas jej trwania.

• Podaj swoje dane osobowe.

• Wpłać środki.

Bankowość elektroniczna to teraźniejszość

Załatwianie większości spraw przez internet jest dzisiaj standardem. Online zamawiamy zakupy i lunch, płacimy rachunki, kupujemy książki i umawiamy wizyty. Chętnie też korzystamy z usług bankowych, korzystając z komputera albo aplikacji mobilnej.

Elektronizacja usług bankowych sprawia, że nie jest konieczna wizyta w oddziale banku, by założyć konto osobiste, sprawdzić stan konta, zlecić wypłatę środków z banku czy wykonać przelew.

Dlaczego warto założyć lokatę online?

Deponując pieniądze na lokacie, można jedynie zyskać – nic na tym nie tracimy. Warto to zrobić nawet w czasach wysokiej inflacji. Oprocentowanie depozytów jest wyższe niż jeszcze kilka miesięcy temu, co wiąże się z podwyżkami stóp procentowych oraz popularnością obligacji skarbowych. Poza tym wysoka inflacja sprawia, że trzeba zadbać o swoje finanse i zabezpieczać oszczędności.

Zakładając lokatę terminową przez internet, przede wszystkim oszczędzasz czas i więcej zarabiasz. Można zostać w domu czy w biurze, zamiast tracić godziny na dojazd oraz na stanie w kolejce w banku.

Przez internet szybko sprawdzisz propozycje różnych banków i je porównasz – wszystko odbywa się wygodnie. Bez problemu wybierzesz tę, która jest najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb i zaoferuje najlepsze warunki.

Czy lokaty online są bezpieczne?

Część z nas obawia się jednak o bezpieczeństwo danych w trakcie korzystania z internetu i zakładania lokaty online. Stosowane są jednak różne nowoczesne zabezpieczenia, które chronią przed kradzieżą informacji. Lokata internetowa to zwykła lokata bankowa. Nie jest produktem wirtualnym. Klient wiąże się z bankiem umową – obie strony zobowiązują się do przestrzegania jej zapisów.

Lokaty to bezpieczny sposób lokowania środków – depozyty do kwoty 100 tys. euro w banku komercyjnym są objęte ochroną przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Co to oznacza w praktyce? Nawet w przypadku bankructwa banku Twoje środki nie przepadną. Pod względem bezpieczeństwa lokata online jest chroniona na takim samym poziomie jak lokata tradycyjna zakładana w oddziale.

Więcej porad na temat lokat znajdziesz na portalu https://terminowe-lokaty.pl/

Źródła

https://filarybiznesu.pl/rosnie-popularnosc-bankowosci-mobilnej/a12785

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =