Mata grzewcza – nowoczesny system ogrzewania

Materiał zewnętrzny Image

Mata grzewcza jest prostą konstrukcją o wysokiej skuteczności. To nowoczesne ogrzewanie elektryczne możesz zastosować jako podstawę podłogowego systemu grzewczego. Gdzie jeszcze sprawdza się mata grzewcza?

Jak działa mata grzewcza?

Przewód grzejny osadzony na samoprzylepnej siatce z włókna szklanego – to właściwie kwintesencja maty grzewczej. Opór powstały na wielosplotowym wolframowym kablu w wyniku przepływu prądu wytwarza ciepło przenoszone następnie na płaszczyznę podłogi, skąd ogrzewa się pomieszczenie. Konstrukcja mat grzewczych Heat Decor i zastosowanie izolacji zewnętrznej wykonanej z podwójnej warstwy FEP (teflon) zwiększa jej wytrzymałość na punktowe przegrzanie aż do 200 °C. Wpływa to pozytywnie na żywotność maty grzewczej. Sam kabel grzejny składa się z kilku warstw gdzie oprócz wspomnianego już splotu wielodrutowego i izolacji z teflonu jest też specjalny ekran zabezpieczający z ocynowanych drutów miedzianych. Na zewnątrz znajduje się jeszcze jedna warstwa izolacji.

Sam przewód grzejny jest spłaszczony i bardzo cienki (2 × 3 mm średnicy), dzięki czemu mata grzewcza tylko minimalnie podnosi poziom podłogi. Mata grzejna HD-MAT nie wymaga też używania dużej ilości kleju czy masy samopoziomującej, co także obniża koszty montażu. Dodatkowo kabel nie ma pamięci kształtu, a więc po rozwinięciu mata grzewcza przylega ściśle do posadzki.

Jak stosować matę grzewczą?

[p]Mata grzewcza pozwala na ogrzewanie bezpośrednie pod płytkami gresowymi, kamiennymi lub ceramicznymi (nie stosuje się jej pod panelami, czy deską warstwową). Przy czym temperatura podłogi w pomieszczeniach suchych nie powinna przekraczać 28°C, zaś w sanitarnych 34°C. Sam montaż nie jest skomplikowany, a wytrzymałość maty grzewczej sprawia, że jest to system bezawaryjny, który nie wymaga corocznego serwisowania. Warto pamiętać, że aby utrzymać jej trwałość, nie należy jej przycinać.

Sporą korzyścią jest oszczędność miejsca. Mata grzewcza nie wymaga instalowania innych urządzeń, jak kotły, piece ani żadnego orurowania, na które trzeba przeznaczać dodatkowe pomieszczenia. Nie wytwarza żadnych zanieczyszczeń, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. To także doskonałe rozwiązanie dla alergików bowiem sposób ogrzewania nie powoduje konwekcji, a więc unoszenia się kurzu i roztoczy.

Mata grzewcza sprawdza się zarówno w prywatnych nieruchomościach, jak i obiektach przemysłowych, czy budynkach gospodarczych. Jednak z powodzeniem można ją wykorzystać również do ogrzewania biur, suszarni, czy zamkniętego garażu. Wraz z termostatem tworzy nowoczesny system grzewczy umożliwiający bardzo precyzyjną kontrolę temperatury.

Niezawodne maty grzewcze

Jakość wykonania mat grzewczych Heat Decor to jedna z ich największych zalet, a maksymalna temperatura, jaką mogą wygenerować to 80°C. Polecamy wysokiej klasy modele HD-MAT 150 o szerokości 50 cm, które możesz dobrać pod względem powierzchni. Maty grzewcze Heat Decor to niezawodność, na którą dajemy aż 25 lat gwarancji. Sprawdź naszą ofertę!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =