6 wozów strażackich wyjechało do pożaru na ul. Wyszyńskiego

Image

22 maja, tuż po godz. 15:00, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobnym pożarze mieszkania na ul. Wyszyńskiego. Z okien lokalu wydobywał się bowiem dym. Do działań natychmiast skierowano 6 zastępów PSP wraz z pozostałymi służbami.

- Po dojeździe na miejsce strażacy wyposażeni w Aparaty Ochrony Dróg Oddechowych rozwinęli linie gaśnicze oraz weszli do mieszkania. Jak się jednak okazało, całe zamieszanie wywołała „przypalona potrawa” pozostawiona przez lokatora, co spowodowało spore zadymienie w bloku. Sytuacja szybko została opanowana, a zastępy po około 20 minutach zakończyły działania i powróciły do koszar- relacjonują na fb Stalowa Wola 112 - Ratownictwo Powiatu Stalowowolskiego strażacy.

Do tego typu zgłoszeń stalowowolscy strażacy wzywani są co jakiś czas. Przypalone garnki, to standard. Stalowowolanie nader często przysypiają podczas gotowania obiadu, albo wychodząc z domu nie sprawdzają czy w kuchni czasem nie stoi „na ogniu” jakaś potrawa. Zdarzało się również wezwać służby do… remontu. Wydobywający się „dym” z okien, który niepokoił sąsiadów, był jedynie kurzem powstałym przy wierceniu czy szlifowaniu.

W 2023 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli odnotowała 32 fałszywe alarmy.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =