Pijany kierowca zatrzymany podczas „Trzeźwego poranka"

Image

Stalowowolscy policjanci zatrzymali 1 kierującego, który wsiadł za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach wczorajszych działań "Trzeźwy poranek". W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 200 kierowców.

Policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, prowadzili wczoraj od rana działania pn. "Trzeźwy poranek". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 220 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 1 kierującego, który wcześniej pił alkohol.

Przed godz. 6 na ul. Bojanowskiej, w Stalowe Woli, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego fiatem. Przeprowadzone sprawdzenie stanu trzeźwości 42-latka wskazało, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko promil w jego organiźmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =