Czy trzeba będzie szukać nowego dyrektora szpitala?

Image

Po Stalowej Woli krążą plotki, że dyrektor szpitala Monika Pachacz- Świderska chce przenieść się do sandomierskiej lecznicy. Jak się okazuje propozycji pracy dla naszej dyrektor było znacznie więcej. Czy Stalowa Wola straci liderkę, która wyprowadziła szpital na prostą?

Lekarz Monika Pachacz- Świderska, to osoba, która zna stalowowolski szpital od podszewki, pracuje w nim już prawie 20 lat. W lecie 2021 roku stanęła za jego sterami w chwili, gdy ten miał sporo długów. Oprócz tego, że jest dyrektorem placówki, pracuje jako lekarz internista- hematolog. Pani dyrektor dała się poznać jako osoba, która bardzo dobrze zna się na zarządzaniu, bo to właśnie dzięki niej szpital przestał przynosić straty, a jest to nie lada wyczyn w czasach, gdy większość lecznic w naszym kraju boryka się ze sporymi długami. Niejedna placówka, bardzo potrzebna i oblegana, musiała zostać zamknięta ze względu na duże straty jakie przynosiła. U nas udało się nie tylko wyjść na prostą bez szkody dla pacjentów, ale i rozwinąć szpital.

- W przypadku kwestii finansowej, sytuacja bardzo się poprawiła. W tamtym roku przekroczyliśmy przysłowiowe zero, co jest olbrzymim sukcesem i na działalności podstawowej szpital się bilansuje. W tej chwili tylko musimy dokończyć restrukturyzację tego długu, który się ciągnął od wielu lat. Jesteśmy, mam nadzieję, na finiszu rozmów z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Chcemy podpisać kredyt i dalej się rozwijać- mówi Monika Pachacz- Świderska, dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Zapytaliśmy panią dyrektor o to, czy plotki krążące po Stalowej Woli są prawdziwe. Czy Monika Pachacz- Świderska będzie dyrektorem sandomierskiej placówki, czy opuści Stalową Wolę? Ne byłoby to korzystne dla naszego szpitala.

- Nie wybieram się do Sandomierza. Oczywiście propozycji pełnienia funkcji dyrektora jest sporo, bo takie potrzeby są w różnych miejscach w Polsce, natomiast na ten moment mam cele wytyczone w tym szpitalu i chcę je zrealizować. Jednym z moich celów była konsolidacja zadłużenia z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz powstanie Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży. Jeżeli oczywiście władze powiatu pozwolą mi to dokończyć i zrealizować, to chciałabym to jeszcze zrobić- mówi w rozmowie z portalem StaloweMiasto.pl Monika Pachacz Świderska, dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Wiele szpitali w całym kraju boryka się z problemami kadrowymi. Brakuje młodych lekarzy, którzy często wybierają duże ośrodki, gdzie mają lepsze warunki pracy jak również wyższe wynagrodzenia. Dyrektor stalowowolskiego szpitala Monika Pachacz- Świderska od dawna zabiega o pozyskanie nowych lekarzy.

- Sukcesywnie uzupełniamy kadrę. Bardzo nas cieszy, że w wielu obszarach będziemy mieć możliwość prowadzenia specjalizacji, poczyniliśmy starania jeżeli chodzi o oddział Nefrologii. Nie mamy oficjalnej informacji, ale wszystko na to wskazuje, że będziemy mogli kształcić u nas nefrologów, co przez tyle lat funkcjonowania szpitala nam się należy, bo jesteśmy na tyle doświadczeni, prowadzimy takie zabiegi i świadczenia, gdzie możemy tę wiedzą dzielić się z młodymi lekarzami. Zapraszamy też do szkolenia z zakresu kardiologii. W tym tygodniu podpisałam umowę z nowym lekarzem, który rozpocznie specjalizację z kardiologii i będzie to robił u pana doktora Zbigniewa Hyły na oddziale Kardiologii Inwazyjnej, bo tam mamy miejsca specjalizacyjne. Przychodzą kolejni lekarze, także na oddział Psychiatrii, mamy już 2 podania na rozpoczęcie rezydentury, więc cały czas dużo się w tym temacie dzieje i cały czas się rozwijamy- mówi dyrektor szpitala Monika Pachacz- Świderska.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.